Що таке герці в моніторі? Все, що потрібно знати про герцовке

Що таке герці в моніторі? Все, що потрібно знати про герцовке Монітор є невід’ємною частиною комп’ютера. Він необхідний для передачі візуальної інформації, що зберігається в системному блоці.

Всі моделі моніторів мають основні характеристики — дозвіл, оклик і частота оновлення.

Що таке герці в моніторі

Зміст статті

  • Що таке герці в моніторі
  • Від чого залежить герцовка монітора?

Що таке герці в моніторі? Все, що потрібно знати про герцовкеЧастота оновлення є однією з головних характеристик екрану. Саме вона відповідає зате, наскільки якісною буде передане зображення.

Якщо говорити простими словами, частота оновлення — це числова величина, що показує скільки разів в секунду зображення на екрані буде оновлено.

ДОВІДКА! Якщо екран має характеристику, рівну 60 Гц, це означає, що саме стільки разів картинка буде оновлено за одну секунду часу.

Чим вище це значення, тим частіше буде оновлюватися картинка, і як наслідок, зображення буде більш плавним і чітким.

Від чого залежить герцовка монітора?

Зовсім недавно вважалося, що людське око не здатний обробляти більше 25 кадрів в секунду. Однак, зараз вже доведено, що максимальної межі цього значення не існує.

Що таке герці в моніторі? Все, що потрібно знати про герцовкеТому зараз випускаються дисплеї з частотою 244 Гц. Але з чого ж складається підсумкова величина оновлення картинки на екрані? За нього відповідають дві характеристики, це FPS і Refresf rate.

  • FPS — це величина кадрів, які обробляє графічний адаптер за секунду часу. Вона є динамічно і залежить від багатьох показників: потужність адаптера, на скільки сильно завантажена транслюється сцена. Тобто за невеликий проміжок часу вони може дуже сильно змінюватися. Однак, якщо спочатку ця величина невелика, зображення стає смиканим.
  • Refrash rate є величиною постійною. Якщо екран має значення 60 Гц, саме стільки разів оновиться зображення.

ДОВІДКА! Саме з цих двох параметрів буде складатися плавність і чіткість переданого зображення.

Наприклад, монітор має герцовку 60 Гц, а відеокарта здатна видавати набагато більше значення. У такому разі дисплей просто не буде встигати обробляти передане зображення на картинці будуть з’являтися так звані «артефакти».

Щоб картинка була плавною величини FPS і частота оновлення повинні збігатися.