Що таке glow-ефект монітора: як прибрати glow-ефект.

Що таке glow ефект монітора: як прибрати glow ефект.Вибір монітора, враховуючи те, наскільки широкий асортимент сучасного ринку, є справою зовсім непростим. Безліч технічних характеристик, плюс певні «хитрощі» виробників, які штучно завищують параметри – все це слід враховувати. Однією з речей, які можуть сильно розчарувати після покупки монітора, є так званий glow ефект, дізнайтеся наперед про те, що він із себе представляє і чи можна від нього позбутися.

Що таке glow-ефект монітора

Зміст статті

  • Що таке glow-ефект монітора
  • Як прибрати glow-ефект

У дослівному перекладі з англійської мови Glow означає світіння або сяйво. Glow-ефект монітора проявляється в тому, що під різними кутами зору матриця має підсвічування різних відтінків. Ця особливість особливо часто зустрічається на IPS матриці і на практиці виглядає так, що коли ви дивитеся на екран з лівого боку, то він виглядає сірим, а праворуч, зовсім по-іншому, з жовтуватим відливом. Як результат перенесення кольорів буде далека від правильної, а робота за таким монітором буде викликати роздратування і втому очей.

Що таке glow ефект монітора: як прибрати glow ефект.

ВАЖЛИВО! Вибираючи дисплей в магазині, не орієнтуйтеся тільки на яскравість і контрастність, дуже часто завищують їх за допомогою спеціальних утиліт і підбирають ідеальні з дозволу зображення і відео, показуючи їх відвідувачів в торговому залі. Вам же варто попросити продавця виконати заливку екрану чорним кольором, після чого подивитися на неї під різними кутами, переконавшись у відсутності glow-ефекту або перейшовши до розгляду іншої моделі при його наявності.

Як прибрати glow-ефект

Якщо наявність glow-ефекту виявилося вже вдома, то варіантів всього кілька. Перший, це повернути дисплей в магазин або обміняти його на інший – за чинним законодавством, таке право є у кожного. Другий варіант — це вибір оптимального розміщення монітора на робочому місці і додаткових джерел світла, таким чином, щоб освітлення максимально постійним і однорідним, ніж більш затемненим воно буде, тим краще.

Що таке glow ефект монітора: як прибрати glow ефект.

Слід розуміти, що не існує таких програм і утиліт, які б могли повністю прибрати ефект світіння, якщо він властивий матриці монітора, тому можна лише спробувати звести його до мінімуму. Не намагайтеся встановлювати на моніторі максимально високі значення яскравості, контрастності, а також використовуйте хорошу відеокарту.

Glow-ефект здатний значно знизити комфорт користування монітором і про нього не люблять говорити продавці в магазинах комп’ютерної техніки. Тому необхідно заздалегідь знати про те, що дана проблема найбільш властива матриць IPS типу, а перевірити наявність ефекту або переконатися в його відсутності, можна, попросивши залити екран чорним світлом і подивитися на нього з різних сторін при яскравому зовнішньому освітленні.