Що таке контрастність монітора – як правильно налаштувати

Що таке контрастність монітора   як правильно налаштуватиЕкрани комп’ютерів і телевізорів оточують нас скрізь. Особливо якщо робота користувача полягає у взаємодії з комп’ютером, і він проводить біля монітора цілий день. Часто така робота супроводжується втомою або роздратуванням очей. Однією з головних причин цього захворювання є неправильна настройка зображення.

Найпоширенішою помилкою в налаштування монітора для комфортної роботи – є добірка неправильної налаштування зображення. Саме вона може чинити шкідливий вплив на стан очей в кінці робочого дня або при тривалій взаємодії з комп’ютером.

Увага! Контраст кольорів не завжди є причиною роздратування, якщо користувач володіє ЖК монітором, то причиною втоми може бути мерехтіння пристрій. Воно викликано технологією роботи, і усунути його неможливо.

Контрастність монітора, що це таке

Зміст статті

  • Контрастність монітора, що це таке
  • Рекомендації – як правильно налаштувати контрастність

Що таке контрастність монітора   як правильно налаштуватиНа прилавках магазинів існує безліч моделей пристроїв. Реклама свідчить, що багато з них мають абсолютно новим рівнем контрастності. І це правда, так як контраст — це числовий параметр, який характеризує співвідношення яскравості найсвітлішої точки на екрані до самої чорної. Так як на сучасних моніторах навіть чорний колір підсвічується світлодіодами, збільшення цього числа досягається шляхом зниження цього світіння.

Високий рівень яскравості або контрастності зображення може призвести до втоми або нездужання, тому при тривалому знаходженні перед екраном комп’ютера рекомендується настроїти зображення як на ПК, так і на самому моніторі.

Рекомендації – як правильно налаштувати контрастність

Що таке контрастність монітора   як правильно налаштуватиДля того щоб настроїти зображення на комп’ютері, слід вийти в налаштування екрану. Для цього потрібно клікнути на «Пуск»-«Панель управління» — «Екран» — «Калібрування кольорів» (для Windows 10). Після чого буде відкрито нескладний алгоритм, в ході якого користувач може налаштувати передачу кольору для найбільш комфортного використання ПК.

Важливо! Універсального ради по налаштуванню немає, так як кожна людина має індивідуальну світлочутливість.

Щоб налаштувати монітор необхідно відкрити меню кнопками на панелі (зазвичай вони знаходяться збоку або знизу). В меню вибрати параметри «Яскравість» і «Контрастність» і налаштувати екран для комфортного використання.