Що таке кварц вініловий ламінат: різновиди кварц вінілового ламінату, плюси і мінуси підлогового покриття.

Що таке кварц вініловий ламінат: різновиди кварц вінілового ламінату, плюси і мінуси підлогового покриття.Жоден ремонт житлового приміщення не обходиться без використання підлогового покриття. Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує найширший асортимент товарів на будь-який смак і гаманець: лінолеум, ковролін, плитка, паркет і, звичайно ж, ламінат. Зовсім недавно з’явилася різновид ламінату — кварц-вініловий. Не всі знають, що це таке і сумніваються, чи варто купувати даний варіант підлогового покриття.

Що таке кварц-вініловий ламінат і його особливості

Зміст статті

 • Що таке кварц-вініловий ламінат і його особливості
 • Різновиди кварц-вінілового ламінату
 • Плюси і мінуси підлогового покриття

За своєю будовою дане покриття являє собою багатошарову плитку. Основою є полівінілхлорид або оксид алюмінію. Для міцності матеріал забезпечений середнім шаром, виконаним з кам’яної крихти. Деревно-волокниста частина є додатковою, а іноді може бути відсутнім зовсім. Також він має спеціальний захисний шар.

Що таке кварц вініловий ламінат: різновиди кварц вінілового ламінату, плюси і мінуси підлогового покриття.

Вініловим він називається через те, що основа виконана з цього матеріалу. Найбільше за структурою це покриття нагадує панелі МДФ. Завдяки своїй багатошаровості даний вид ламінату є дуже довговічним. Середній термін його експлуатації складає більше 20 років.

Також вініловий ламінат є повністю екологічним. З-за цього його дуже часто використовують в медичних і дитячих установах. Крім цього, покриття здатне нейтралізувати запахи і володіє антибактеріальним ефектом. Повністю пожежостійкість, так як в його складі знаходиться кам’яна крихта. Матеріал досить еластичний, тому робить ходьбу по ньому безшумною, що іншим ламінату не властиво.

УВАГА! Дуже важливою характеристикою даного підлогового покриття є його універсальність. Воно буде ідеальним рішенням для домашнього і комерційного використання. Однак у нього досить висока вартість.

Різновиди кварц-вінілового ламінату

Даний вид підлогового покриття має поділ за кількома параметрами: спосіб кріплення і клас зносостійкості.

Способів кріплення виділяють кілька. Це:

 • Клейовий варіант. Даний вид кріпиться за допомогою спеціального клею на бетонну підлогу. Такий варіант є не дуже популярним і тому таке підлогове покриття випускають лише кілька невеликих фірм. Він досить трудомісткий в укладанні, а склеювальний склад буває дуже важко знайти. Також при необхідності його можна демонтувати або замінити кілька пошкоджених частин.
 • Самоклеючий. На нижній шар вироби нанесений шар клею, що забезпечує надійне зчеплення з підлогою.
 • Замковий. Дуже популярний вид покриття. Він простий в монтажі, який можна здійснити своїми силами. Завдяки такому кріпленню виріб можна легко зняти при необхідності. Якщо якась ділянка пошкодився, його можна замінити без особливих проблем.
 • Змішаний варіант. Нижня частина даного виду вінілового покриття має дві смужки, на які нанесений клей. Також є і замок. Такий варіант дозволяє міцно закріпити ламінат на підлозі і між собою, роблячи стики повністю герметичними. При цьому він зберігає мобільність замкового варіанту і його можна також легко демонтувати при необхідності.
 • Що таке кварц вініловий ламінат: різновиди кварц вінілового ламінату, плюси і мінуси підлогового покриття.

  По зносостійкості він буває кількох класів:

 • Класи 21-31. Ламінат має товщину захисного шару близько 2 мм. Підходить тільки для домашнього використання. Є найдешевшим варіантом серед кварц вінілового ламінату. Термін служби близько 10 років.
 • Класи 32-42. На підлогове покриття нанесений захисний шар близько 2,5 мм завтовшки. Виготовлене воно з досить щільних полімерних матеріалів. Хороший варіант для використання в офісах і місцях з середньою прохідністю. Строк експлуатації-15 років.
 • Кварц вінілове покриття 43 класу. Саме зносостійке, термін його служби складає більше 20 років. Захисний шар має товщину більше 3 мм Підходить для комерційного використання. Вартість такого варіанта значно вище.
 • ВАЖЛИВО! Незважаючи на вартість, вініловий ламінат 43 класу є найбільш вигідним варіантом, так як він прослужить набагато довше, ніж варіант класом нижче.

  Плюси і мінуси підлогового покриття

  Кварцове покриття має ряд незаперечних переваг, серед яких можна виділити:

 • Висока вологостійкість. Ламінат будь-якого типу кріплення має відмінні показники стійкості до вологи. Навіть при потраплянні великої кількості води, це не позначиться на міцності виробу, а вся волога залишиться на поверхні. Завдяки цьому за ними дуже легко доглядати.
 • Широта застосування і універсальність. Висока зносостійкість дозволяє використовувати дане підлогове покриття в приміщеннях будь прохідності. Воно не схильне до перепадів температури.
 • Безпека. Кварц-вініл абсолютно екологічний, що підтверджують його сертифікати якості. Він дозволений для використання в медичних установах і дитячих кімнатах.
 • Зручність. Якщо використовується замкове кріплення, то покриття можна легко демонтувати або замінити пошкоджені ділянки.
 • Що таке кварц вініловий ламінат: різновиди кварц вінілового ламінату, плюси і мінуси підлогового покриття.

  До недоліків можна віднести:

  • досить висока ціна;
  • при контакті з гумовими виробами, ламінат вступає в хімічну реакцію, в результаті якої відбувається деформація верхнього шару;
  • під впливом прямих сонячних променів виріб поступово починає вигоряти;
  • незважаючи на те, що виріб не горить, у його складі є поливинилхлориды, які під впливом відкритого полум’я починають виділяти їдкі речовини і дим.

  Такий вид підлогового покриття є хорошим варіантом при виборі обробки. Його зносостійкість, простота в монтажі та догляді з лишком компенсують високу вартість. Широкий вибір кольорів дозволить без зусиль підібрати виріб для кімнати, виконаної в будь-якому стилі.