Що таке монітор: навіщо потрібний, ніж замінити, як вибрати

Що таке монітор: навіщо потрібний, ніж замінити, як вибратиМонітор – пристрій для відображення зображень шляхом підключення через кабель до порту на відеокарті або материнської плати. Це частина комп’ютерного обладнання, яка дозволяє розширити можливості пристрою шляхом детальної передачі кольорів, ліній і всього зображення. Назв у монітора багато: екран, дисплей і так далі, тому нехай в іншій інтерпретації, але з іменуванням такого пристрою стикається кожен користувач комп’ютера.

Що таке монітор

Зміст статті

 • Що таке монітор
 • Для чого він потрібен
 • Чим можна замінити
 • Як вибрати монітор

Монітор – це не просто з’єднання проводів і кабелів з дисплеєм, це багатофункціональний пристрій, який дозволяє візуалізувати будь-які зображення, незалежно від їх специфічності. Таке пристрій для введення і виведення інформації. Є різні варіації дисплеїв залежно від діагоналі, типу конструкції пристрою і так далі. Тому споживач отримує великий асортимент якісної, надійної та перевіреної техніки для домашнього і офісного застосування.

Екрани можуть бути стаціонарними і мобільними, якщо це ноутбук або нетбук. Для планшетів і смартфонів краще підійде слово дисплей, так як поєднання екрану і тач-скрін розширює можливості гаджета, тому подібностей зі стандартним розумінням монітора не так багато.

Що таке монітор: навіщо потрібний, ніж замінити, як вибрати

Для чого він потрібен

Без екрана неможливо користуватися комп’ютером, так як всі отримані сигнали від відеокарти повинні перетворюватися в зображення, тому потрібно спеціальний пристрій для презентацій. Замість монітора може використовуватися проектор, але це вже інше пристосування з характерними технічними особливостями.

Дисплеї з моменту своєї появи удосконалилися не тільки в плані різноманітності, але і в плані технічних можливостей. Зображення на екрані формується за рахунок точок – пікселів. Загальні їх число при створенні однієї картинки може перевищувати кілька мільйонів, в залежності від якості зображення і діагоналі дисплея. Чим більше пікселів на зображенні, тим якісніше вона буде.

Сучасні монітори – це уособлення інноваційних технологій і методик, що забезпечує барвистість зображення у поєднанні з надійністю роботи.

Що таке монітор: навіщо потрібний, ніж замінити, як вибрати

Чим можна замінити

Якщо в процесі застосування монітор поламався чи став працювати нестабільно, допускається його заміна LED або LCD телевізором. Обидві категорії пристроїв, призначених для презентації зображення і формування точної передачі сигналу, але потрібно підбору спеціальних кабелів, які зможуть забезпечити безперебійне функціонування у відповідності з поставленими правилами.

Але не завжди телевізор підійде в якості заміни для монітора, оскільки він повинен мати практично ідентичні технічні параметри функціонування єдиного з системним блоком.

Увага! Монітори – це спеціальне комп’ютерне обладнання, тому на постійній основі замість них не рекомендується використовувати телевізор.

Що таке монітор: навіщо потрібний, ніж замінити, як вибрати

Як вибрати монітор

При виборі варто врахувати такі критерії:

 • Тип матриці. Від цього залежить якість передачі кольору й точності зображення без відблисків.
 • Розмір дисплея. Підбирати розмір дисплея потрібно в залежності від цілей застосування. Це може бути невеликий монітор для домашнього використання і з великою діагоналлю для робочих завдань.
 • Відношення сторін. Такий показник впливає на якість зображення і зручність його сприйняття.
 • Видеоразъемы. Додаткові видеоразъемы – це можливість розширити функціональні особливості телевізора.
 • Що таке монітор: навіщо потрібний, ніж замінити, як вибрати

  Монітор – це важливе комп’ютерний пристрій, завдяки якому можна отримати точне зображення переглядаються матеріалів. Підбирати пристрій потрібно в залежності від технічних параметрів та вимог особистого характеру.