Що таке sRGB режим монітора: навіщо потрібний режим sRGB.

Що таке sRGB режим монітора: навіщо потрібний режим sRGB.У налаштуваннях екранів багатьох пристроїв можна зустріти загадкову абревіатуру RGB. Є вона на смартфонах, планшетах, моніторах комп’ютера, відео і фотокамерах. Що означають ці загадкові літери або для чого вони потрібні?

Що таке sRGB режим монітора

Зміст статті

  • Що таке sRGB режим монітора
  • Навіщо потрібен режим sRGB

Налаштування sRGB або Adobe RGB можна знайти в меню «Колірний простір». У обох налаштувань букви RGB однакові. Дані символи означають основні кольори, видимі оком.

Що таке sRGB режим монітора: навіщо потрібний режим sRGB.

 

ДОВІДКА! На відміну від тварин, зір людини є трихроматическим. Основними кольорами є червоний, синій і зелений. Інші тони формуються на сітківці ока людини, шляхом перемішування вихідних трьох. Колірний простір означає все розмаїття відтінків, які може розрізняти очей.

Розвиток сучасних цифрових технологій і поява безлічі різних гаджетів і пристроїв, здатних передавати зображення на екран, поставило перед розробниками питання про якісну передачу кольору.

У 1990 році рішення було знайдено. Був розроблений спеціальний алгоритм, який виводить інформацію на екрани пристроїв. Він і отримав назву RGB.

Спочатку, виникли деякі складності з відображенням кольорів на моніторах. Пристрої тоді фізично не могли відтворити повний спектр відтінків, які може розрізняти людей. Спочатку алгоритм використовувався на поширених в ті роки екранах з електронно-променевою трубкою.

Алгоритм RGB характеризує конкретні частоти необхідних кольорів і що повинно вийти, якщо змішати ці відтінки. Одночасно з цим, він показує початкове положення точки білого кольору. Для простоти розуміння, вчені склали колірний графік, який наочно демонструє, наскільки більше квітів розрізняє людський мозок порівняно з будь-якою технікою.

Що таке sRGB режим монітора: навіщо потрібний режим sRGB.

Яким би технічно досконалим не було пристрій, око людини бачить набагато більше кольорів у навколишньому світі. Техніка ж обмежена трикутником, представленим на колірному графіку.

ДОВІДКА! Зараз sRGB є головним стандартом. Орієнтуючись на нього, випускаються монітори, комп’ютерні браузери, навіть операційні системи та програми фоторедакторів.

На даний момент існує більш вдосконалений алгоритм Adobe RGB. Однак їм користуються люди, що професійно займаються фото і відеозйомкою. Тому він не так широко розповсюджений, а монітори, які підтримують цей профіль передачі зображення, коштують досить дорого.

Навіщо потрібен режим sRGB

Цей простір кольорів є універсальним і його підтримують абсолютно всі сучасні пристрої передачі зображення. Незважаючи на те що охоплюється їм колірний спектр дорівнює всього 35%, цього цілком достатньо для потреб любителів фотографування і обробки фотографій.

Що таке sRGB режим монітора: навіщо потрібний режим sRGB.

 

Профіль sRGB дозволяє бачити реальні кольори зображень, не роблячи їх більш насиченими, якими їх передає Adobe RGB. Алгоритм гарантує те, що початкові кольори фото і відео будуть абсолютно однаковими на всіх існуючих моніторах, так як він широко поширений.

Також він є ідеальним рішенням для людей, які викладають свої фотографії в Інтернет. Однак, він не підходить для професійної діяльності фотографів і людей, фотографії яких беруть участь у виставках.