Що тепліше, лінолеум або ламінат: для квартири, для дому

Завдяки відмінним споживчим властивостям, тривалого ефективному використанню за призначенням і привабливому зовнішньому вигляду, лінолеум і ламінат отримали широке розповсюдження у споживачів. В абсолютній більшості квартир підлогове покриття облаштовано саме з них.

Що тепліше для квартири: лінолеум або ламінат

Зміст статті

  • Що тепліше для квартири: лінолеум або ламінат
  • Що тепліше для дому: лінолеум або ламінат
  • Який матеріал краще в кінцевому рахунку

Що тепліше, лінолеум або ламінат: для квартири, для домуПри зовнішній схожості матеріали мають різні фізичні властивості, тому способи їх застосування можуть значно відрізнятися по тим або іншим причинам. І в першу чергу це стосується характеристик, забезпечення комфорту мешканців квартири.

Теплоізоляційні характеристики значною мірою відрізняються. Підлогові покриття зроблені з різних матеріалів, що володіють тим або іншим рівнем теплопровідності. І правильний їх підбір для підлог у квартирі буде одні з найбільш ефективних способів зробити житло максимально комфортним і зручним.

По всіх номінальних показників технічних характеристик, що стосуються теплових властивостей, лінолеум має декілька меншу теплопровідність, ніж ламінат. Така ситуація обумовлена властивостями вихідної сировини і структурою.

Лінолеум досить товстий, його товщина може досягати 6 міліметрів. І в обов’язковому порядку включає шар утеплювача. Теплові властивості забезпечує композиційна прошарок, яка не настільки ефективна, як спеціальний шар лінолеуму.

Якщо враховувати особливості квартир, розміщених у багатоквартирних будинках, переваги можна все-таки віддати лінолеуму, якщо мова йде про необхідність утеплення приміщення. По іншим характеристикам більше підходящим для квартири, ніж для окремого будинку, є ламінат. Його застосування вигідніше з фінансово-технологічної точки зору, і він буде більш комфортним для мешканців.

Що тепліше для дому: лінолеум або ламінат

Що тепліше, лінолеум або ламінат: для квартири, для домуЛамінат — більш жорсткий по конструкції матеріал, але він поступається лінолеуму в теплопровідних характеристиках досить незначно. При цьому таке твердження не можна вважати єдино вірним, так як його властивості дуже сильно залежить від технології виробництва матеріалів, з яких зроблені вироби.

У заміському будинку підлоги за визначенням більш холодні. Зазвичай в таких будинках немає центрального опалення, як і нижніх поверхів з нормальною температурою. Тобто, вони не прогріваються додатково. Тому для пристрою підлоги необхідний матеріал, з застосуванням якого можна забезпечити дуже істотну термоізоляцію.

Ламінат для цієї мети підходить більше. Це не занадто жорсткий матеріал і є можливість влаштувати додатковий теплоізоляційний шар якої завгодно товщини. Таким способом дуже легко відрегулювати теплопровідність всієї конструкції підлоги і досягти необхідного значення.

За параметрами забезпечення тепла в приміщеннях для заміського будинку ламінат підходить більше.

Який матеріал краще в кінцевому рахунку

Що тепліше, лінолеум або ламінат: для квартири, для домуЛінолеум і ламінат є матеріалами абсолютно однакового застосування, тому вони досить близькі за властивостями. Зробити однозначні висновки про те, що краще для облаштування підлоги, не можна хоча б тому, що на ринку є і лінолеум і ламінат з дуже широким спектром основних, в тому числі теплоізоляційних властивостей.

Тобто, при необхідності завжди можна підібрати підходящий матеріал практично для будь-якої статі. Тому робити загальні висновки про те, що краще неможливо.