Шпаклівка для гіпсокартону

Шпаклівка для гіпсокартонуШпаклівка для гіпсокартону має свої різновиди, які обов’язково потрібно знати і розрізняти не тільки професійному гипсокартонщику. Якщо ми, роблячи ремонт у себе вдома, вирішили вирівняти стіну або зібрати короб з ГКЛ, нас чекають оздоблювальні роботи. Щоб не довіряти цю справу професіоналам і заощадити сімейний бюджет, найкраще здійснити роботи своїми руками, знаючи про види шпаклювальних сумішей.

Шпаклівка стін з ГКЛ – один з видів фінішного формування поверхні стіни, тобто, її вирівнювання. Незалежно від грунту гіпсокартонної поверхні, шпаклівка повинна бути нанесена одним або декількома шарами. Деякі види робіт припускають і зовсім кілька етапів шпаклівки, а тому, як мінімум один раз прошпаклювати стіну з гіпсокартону просто необхідно.

Шпаклівка – спеціальний матеріал для проведення даного виду робіт, який є універсальним складом зі здатністю швидко застигати. Шпаклівка призначена для вирівнювання стін і, на даний момент, виключити її з деяких робіт просто неможливо. Так як шпаклівка гіпсокартонних стін і інших поверхонь відбувається перед остаточною обробкою стіни декоративними оздоблювальними матеріалами, наприклад, фарбою або шпалерами, шпаклівка наноситься на стіни не тільки для вирівнювання поверхонь, але і для підвищення її адгезійних властивостей.

Щоб визначитися, який вид суміші вам краще підійде і яку різновид обрати, наприклад, для вологостійкого ГКЛ, необхідно знати критерії вибору.

Шпаклівка може бути в продажу в двох варіантах – суха (порошкоподібна), що розбавляється по інструкції перед нанесенням на стіну, і готова – сіра або біла суміш приблизно сметаноподібної консистенції, якою можна працювати відразу.

Види

На даний момент будівельний ринок будь-якого регіону дійсно переповнений пропозиціями виробників, які грають не тільки якістю, ціною та універсальністю подібних матеріалів, але і формою фасування, красивою упаковкою та квітами, а що найголовніше, призначенням складів.

Часто виграють не дешеві матеріали, які прагнуть повторити заслуги грандів за більш прийнятну ціну, а саме дорогі шпаклювальні суміші, які показали своє справжнє «обличчя», і тепер тримають марку довгі роки, постійно розвиваючись. І, природно, адже не можна стояти на місці в той момент, коли будівництво стало в 5 разів могутніше тільки за останні 10 років, коли на ринку з’являються все нові і нові матеріали для будівництва і ремонтів, які потребують постійної обробки. У свою чергу, кожен подібний матеріал виставляє свої вимоги, і шпаклівки намагаються їм відповідати, що є ще одним фактором конкуренції.

Шпаклівка для гіпсокартону

Види за призначенням

За призначенням застосовуються три основних види сумішей:

 • Фінішні шпаклівки для гіпсокартону – спеціальні склади, частіше в готовому вигляді, які наносяться на поверхню стіни остаточним шаром. Після такої шпаклівки стін відбувається тільки затирка нулем і декоративна обробка поверхні – обклеювання шпалерами, фарбування і так далі. Практично будь-яка фінішна шпаклівка для гіпсокартону справляється зі своїм прямим призначенням просто ідеально, якісно закладаючи на стіні навіть саму незначну похибку і дефект.
 • Вирівнюючі шпаклівки для гіпсокартонних стін призначені для первинного вирівнювання грубих дефектів, відколів, тріщин, для закладення швів. Можна сказати, що ці шпаклювальні суміші можна використовувати для чорнових робіт.
 • Універсальні шпаклівки для гіпсокартону використовуються для вирівнювання і інших поверхонь. Вони унікальні тим, що можуть виконувати функції вирівнюючих, і фінішних складів. Універсальні шпаклівки дуже зручно використовувати, проте більш виправданим їх застосування буде в якості стартового матеріалу. Справа в тому, що універсальна шпаклівка, як і стартовий матеріал володіє певною зернистістю, яка практично не спостерігається у фінішному покритті. Даної суміші буде цілком достатньо для чорнової обробки стін, скажімо, під плиткове покриття, декоративну штукатурку або фактурні шпалери.

За складом

За складом шпаклювальні суміші можуть бути виготовлені на основі різних матеріалів:

 • Шпаклівки на основі гіпсу – якісні склади, які не схильні до усадки. Єдиним мінусом, за умови хорошої якості шпаклівки, вважається погана вологостійкість.
 • Шпаклівки на основі цементу, на відміну від попередніх, володіють відмінною вологостійкістю. Крім цього, вони непогано переносять різноманітні механічні дії після повного застигання. Шпаклівки мають недолік, який полягає в деякій усадки матеріалу.
 • Полімерні шпаклівки – найякісніші з усіх перерахованих. Різновид сумішей на полімерній основі – найкраща серед конкурентів, однак, крім переваг у вигляді високої вологостійкості і виключення усадки, ціна даних складів досить висока.
 • Навіть сама вологостійка шпаклювальна суміш не може використовуватися без грунтовки.

  Шпаклівка для гіпсокартону

  По готовності до використання

  Дана категорія вибору надає всього два види шпаклювальних сумішей:

  • Сухі шпаклівки. Дані склади необхідно готувати до роботи, розводити з водою строго по інструкції і використовувати швидко, до того, як склад підсохне і утворює грудочки.
  • Готові шпаклівки. Дані склади відразу готові до роботи, варто тільки відкрити ємність із шпаклівкою. У герметичній упаковці склади зберігаються досить довго, представляючи собою постійно готовий для роботи матеріал.

  Інструмент для роботи

  Не маючи досвіду оздоблювальних робіт при виборі шпаклівки можна упустити деякі деталі, а саме – необхідний для роботи інструмент.

  Якщо ваш вибір зупинився на сухих складах, потрібно звернути увагу на те, чим вони розлучаються (вода або грунтовка) і не забути про міксері для формування однорідної суміші з рідини і порошкоподібної маси.

  Для нанесення шпаклівки використовуються два види шпателів – широкий і вузький допоміжний. Краще використовувати фірмові шпателі: вони зручніше лежать в руці і процес нанесення ними сумішей не такий трудомісткий. Якщо площа стіни більше 1 м і не рельєфна, для вирівнювання поверхні використовується правило.

  Якщо потрібно вирівняти дуже криву стіну без гіпсокартону, то крім шпаклювальних сумішей і грунтовки також слід запастися маячкових алюмінієвим профілем. Він застосовується для вирівнювання великих поверхонь, процес його використання виглядає приблизно так: вертикально по грунтованої поверхні стіни примораживается профіль, встановлюється чітко по рівню. Далі на стіну наноситься шар шпаклівки, де маячковий профіль служить опорою для правила при розподілі шпаклівки по поверхні і її вирівнювання.

  Вибір шпаклівки для роботи з гіпсокартоном – справа досвіду і професіоналізму. Найбільш часто майстри набувають саме ту шпаклівку, яка не тільки відповідає вимогам коректної роботи, але і підходить майстру з особистих переконань.

  Які бувають шпаклівки (відео)