Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацієюШтукатурка – склад, який лідирує на ринку будівельних матеріалів. Але не для всіх можливий такий ремонт (з різних причин), і якщо вас теж не приваблює наносити штукатурку, вплутуватися в такий курний і не дуже чистий ремонт, краще не відмовлятися від ідеї створити поверхню у вигляді штукатурки. Вихід із ситуації – імітація. Ви можете поклеїти прості або флізелінові шпалери, відмінності від штукатурки будуть ледве помітні.

І це все замість пилу, бруду, важких мішків з сумішшю. Не хочете наносити гіпсову і цементну штукатурку, беріться клеїти шпалери під штукатурку.

Особливості

Перше, на що варто звернути увагу, так це той факт, що такі шпалери будуть доречні в сучасному інтер’єрі. Причому, зовсім різні стилі і така декоративна штукатурка у вигляді шпалер цілком поєднуються.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Різновиди шпалер штукатурку:

 • Фактурні шпалери, що імітують штукатурне покриття;
 • Флізелінові шпалери з імітаційною штукатуркою;
 • Шпалери під венеціанку;
 • Шпалери для домашнього типу під штукатурку.

Для чого використовуються такі шпалери? Для виділення деяких акцентів. Таке покриття має рельєфний дизайн, що допомагає створити атмосферу стародавньої розкоші, аристократичного стилю приміщення.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Якщо ви хочете поклеїти такі шпалери в кімнаті, де постійно є якийсь зовнішній вплив, робити цього не варто. Наприклад, в передпокою ви вішаєте куртки і пальто, які неминуче труться об стіну. Візуальний ефект шпалер під штукатурку швидко втратить свою привабливість.

Що дешевше – шпалери або декоративна штукатурка

З одного боку відповідь очевидна – шпалери обійдуться дешевше. Дійсно, якісна штукатурка коштує чимало, а шпалери середнього бюджету в сукупності та плюс клей вийдуть дешевше. Але шпалери люкс-класу, дизайнерські, імпортні – вони коштують дорожче хорошою штукатурки. Тому однозначної відповіді немає.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Також рекомендуємо прочитати:Чим шпаклювати гіпсокартон під шпалери
Як клеїти шпалери на гіпсокартон
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Інше питання, якщо поклеїти шпалери, приміром, ви можете своїми силами, а штукатурити стіни або шпаклювати довірите майстрам. Тоді варіант зі штукатуркою однозначно обійдеться вам дорожче.

Що краще: декоративна штукатурка або рідкі шпалери

Рідкі шпалери теж можна назвати декоративною штукатуркою. Це порівняно новий вид будматеріалів, які має чималі переваги.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Рідкі шпалери:

 • Мають у своєму складі натуральні матеріали, тому не варто боятися за їх екологічність;
 • Дані компоненти впливають на те, що виходить поверхня м’яка, шовковиста на дотик;
 • На поверхні стін немає швів;
 • Поверхня не тріскається, що важливо в будинках-новобудовах;
 • Теплоізоляція і звукоізоляція у цього матеріалу відмінні;
 • Якщо пошкодився якийсь фрагмент, замінити його нескладно.

Можна сказати, що все ж рідкі шпалери краще, так як працювати з ними простіше, ніж із штукатуркою. Адже з інструментів з’явиться тільки шпатель, суміш розводиться водою до кращої консистенції і наноситься в один шар.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Але є види штукатурок, які заслужили самі схвальні відгуки – приміром, датська штукатурка. До речі, називають і рідкими шпалерами, так що цей варіант з усіх боків хороший.

Шпалери або штукатурка: що вибрати (відео)

Штукатурка стін під шпалери

По-перше, ви повинні розуміти, що на штукатурку можна клеїти тільки шпалери середньої товщини. Чи можна клеїти важкі шпалери, або рельєфні шпалери під фарбування – не ризикуйте, так як під вагою своєї ваги з такої поверхні вони просто відваляться. А якщо ви поклеите тонкі шпалери, всі дефекти основи під ними будуть видні.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Правильно підбирайте і вирівнюючу суміш. Наприклад, кращим складом для цього сьогодні є мелкодисперсионные матеріали на гіпсі. Саме вони гарантують якість поверхні і ефективність проникнення шпалерного клею.

Ну і, звичайно, має значення особливість наповнювача. Якщо ви скористалися штукатуркою з великим зерном, клеїти шпалери поверх такого складу не можна.

Як штукатурити гіпсокартон під шпалери

Штукатурити гіпсокартон під шпалери потрібно так стики між листами гіпсокартону завжди залишаються, і їх треба закрити – інакше чекайте дірок на шпалерах.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Є два підходи штукатурки гіпсокартону, чим вони відрізняються:

 • Перший передбачає штукатурку в один шар, коли обробці піддаються тільки стики і місця кріплень;
 • Другий передбачає штукатурку в три шари, де зміцнення стиків – це другий шар.

Перед роботою всі щілини і стики потрібно гарненько очистити.

Стик обоїв та декоративної штукатурки: що робити

Фахівці радять використовувати куточок, як захист. Інакше цей стик може деформуватися, наприклад, маленька дитина захоче потягнути шпалери на себе і відірветься ваше покриття. Іноді замість куточка беруться декоративні рейки або які-небудь наличники.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Є у продажу куточки, які приховують торець шпалер, захищають покриття і зовні виглядають цілком переконливо. Якщо колір не влаштовує, пофарбуйте цей куточок акриловими фарбами. Ставиться він під шпаклівку, так, щоб на товщину шпалер вийшов паз.

Скільки сохне штукатурка перед поклейкою шпалер

Все залежить від складу, який ви наносите на стіну, і від умов, в яких буде сохнути штукатурка.

Шпалери під штукатурку: матеріал з імітацією

Час висихання:

 • Гіпсова суміш – від чотирьох до шести годин;
 • Цементна суміш – від півтора до двох діб;
 • Полімерна суміш – три-чотири години після нанесення.

Але ці дані справедливі, якщо всі зовнішні умови дотримані – оптимальна температура і вологість.

Штукатурка під шпалери (відео)

Шпалери під штукатурку – це обробка-імітація. Але якщо ви так не хочете працювати зі штукатуркою, можна зробити вибір на користь рідких шпалер – ефект буде тим же, а може, навіть і краще.

Галерея: шпалери під штукатурку (20 фото)