Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовувати

Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовуватиВидів шпателів чимало, як і виконуваних ними робіт: ними можна вирівнювати стіни і стелі, здирати старі шпалери або фарбу, розгладжувати шпалери при поклейці, укладати плитку і т. д. Шпателі можуть бути як пластмасовими або гумовими, так і металевими. Зайшовши в спеціалізований магазин, чи на ринок, велика ймовірність, купити не зовсім те, що вам необхідно для даного виду робіт. На жаль, не всі продавці в курсі справи, особливо на ринках. Сьогодні мова піде про шпателях для шпаклівки стін.

Шпатель для шпаклівки стін

Щоб ця робота не стала для вас Сізіфовою працею, і вам не довелося мучитися з маленьким шпателем, з яким вкрай незручно і малопродуктивне працювати, або ж, навпаки, занадто широким, потрібно мати на увазі, що найбільш правильним, якщо не сказати, єдиним рішенням є робота з двома шпателями одночасно (комбіновано).

Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовувати

Існують два види плоских шпателів:

 • Шпатель-лопатка (малярний);
 • Шпатель фасадний.

Останній куди більших розмірів, ніж перший, і призначається для шпаклівки площ великих розмірів. Втім, це зовсім не означає, що фасадний шпатель передбачений виключно для того, щоб шпаклювати фасади. Всередині приміщення він використовується досить часто. Лопаткою ж шпатлюют вкрай рідко, і вона є допоміжним інструментом, для роботи з фасадним шпателем – їй накладають шпаклювальний складу на лезо фасадного шпателя.

Нанесення декоративної штукатурки шпателем

Декоративна штукатурка – дещо інший вид оздоблення, ніж проста шпаклівка. Який же для неї потрібен шпатель і як правильно вибрати відповідний інструмент?

Для кожного виду декоративної штукатурки вибирається відповідний інструмент. Це може бути губка, кельма, напівтерток, кисть, гладилка, фігурні валики і т. д., але основним інструментом для нанесення будь-якого виду штукатурки є шпатель.

Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовувати

Також рекомендуємо прочитати:Чим краще шпаклювати стіни
Скільки мішків потрібно для шпаклівки гіпсом
Пістолет для декоративної шпаклівки
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

Отже, яким повинен бути шпатель, щоб такий вид штукатурки стін вдався, і радував око багатьох років:

 • Зубчастий;
 • Кутовий;
 • Гумовий.

За формою шпатель може бути трапецієподібним або прямокутним.

Робоча поверхня шпателя з нержавіючої сталі повинна бути ідеально рівною, інакше декоративна обробка буде неякісною.

Основне призначення такого роду шпателів – розгладження штукатурки по поверхні стіни.

Розміри шпателя: правильний вибір

Шпателі для нанесення штукатурки існують різні. У будь-якого професіонала, в його арсеналі є, як мінімум, кілька видів і кілька розмірів таких – все залежить від їх призначення.

Якими повинні бути габаритні розміри шпателя:

 • Ширина леза: найбільш оптимальний розмір лопатки малярного шпателя – 100-150 мм, за умови, що цей шпатель буде застосовуватися в парі з фасадним. Найбільш оптимальна ширина полотна фасадного шпателя — 300-450 мм
 • Довжина леза: занадто довгий шпатель (з «високим» полотном) – не зовсім правильний вибір! Лезо такого шпателя буде занадто вже прогинатися з-за його великої довжини. Це неминуче позначиться на якості обробки стін.
 • Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовувати

  При виборі будь-якого шпателя потрібно звертати увагу на надійність кріплення леза до ручки. З’єднання не повинна бовтатися – таким шпателем довго не працювати – він швидко прийде в непридатність.

  Якщо ви не є професіоналом-отделочником, то вам не варто купувати шпатель ширше, ніж 400мм, тому, що такими досить важко працювати без певних навичок. Крім того, чим ширше лезо, тим більший його прогин під натиском, і добитися абсолютно рівній поверхні буде вкрай складно.

  Від таких, здавалося б, «дрібниць» прямо залежить, яким буде як якість виконуваних робіт, так і тимчасові витрати.

  Вибір шпателя для шпатлювання (відео)

  Який шпатель краще для шпаклівки стін: робимо вибір

  Вибір шпателя для обробки стін зробити не так-то просто, при нинішньому достатку професійного інструменту на ринку будівельних товарів.

  Необхідно загострити свою увагу на наступні параметри:

 • Перш за все, на рукоятці, яка повинна бути короткою, жорсткою і толстой, для того, щоб не створювалася зайва пружність при натискуванні на шпатель. Найбільш практична рукоятка з пластику – її простіше очистити від шпаклювального матеріалу.
 • Правильна форма і міцність металу леза, мабуть, все-таки самий головний показник при виборі цього інструменту. Погана геометрія леза змусить вас переробляти всю роботу.
 • Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовувати

  Вибираючи шпатель для обробки стін, слід врахувати всі вищеперелічені чинники, щоб досягти потрібного вам якості роботи.

  Якість полотна шпателя: звертаємо особливу увагу

  Хороший, «фірмовий» шпатель, яким професійний опоряджувальник користується постійно, тобто день у день, служить довго – не менше 3-4-х років, а то і більше. Звичайно, такий шпатель коштує трохи дорожче, але цей вибір цілком виправданий, і обходиться, в кінцевому рахунку, куди дешевше, ніж часта заміна дешевих аналогів.

  Не варто надто економити гроші для придбання шпателя. Навіть якщо ви і не професіонал, і ваша мета – оздоблення стін тільки вашої квартири, слід купувати нормальний інструмент, а не копійчану «версію». І тепер у вас в запасі буде шпатель, без перебільшення, на всі наступні ремонти вашого будинку.

  Шпатель для шпаклівки стін: як вибрати і використовувати

  Поради з вибору:

  • Без особливого зусилля зігніть шпатель. Якщо він занадто легко гнеться – не беріть його.
  • Що стосується матеріалу, з якого виготовлене полотно, то, безсумнівно, пріоритет завжди був і залишається за нержавіючої сталлю. Саме такий шпатель найбільш довговічний, не чорнить стіну під час шпаклювання і легко миється, як у процесі, так і після роботи.
  • Звертайте увагу на вигин («хвилі») полотна, він не повинен бути занадто великим, хоча, справедливості заради, потрібно відзначити, що подібні дефекти найчастіше притаманні навіть шпателям іменитих брендів.
  • І ще один важливий нюанс: під час вибору, кромка полотна по всій довжині, ребром, прикладається до будь-якої рівної поверхні.

  Просвітів, між ребром полотна і додається поверхні, в ідеалі, бути не повинно.

  Вибір шпателя: на що потрібно звертати увагу (відео)

  Без правильно обраного шпателя не вийде правильної обробки стін – це аксіома, тут не потрібно роздумувати і підраховувати, це треба просто запам’ятати, причому раз і назавжди. Шпатель для якісної шпаклівки – обов’язкове для того умова, тому що без якісного леза і ергономічною, зручної ручки, толку не буде. Можна мати воістину «золотими» руками, але, не маючи потрібного інструменту, всі ваші старання будуть зведені нанівець! При наявності величезного вибору, завжди є можливість зробити вірний вибір, для того, щоб працювати потрібним інструментом.