Підлоговий плінтус ставить остаточну крапку у ремонті квартири або будинку, ну якщо не крапку, то три крапки точно, адже попереду ще розстановка меблів, аксесуарів і милих серцю дрібниць. Раніше плінтуса виготовляли тільки з деревини, але зараз подібне марнотратство може вилитися в пристойну суму. Дуб, вишня, горіх, ясен — ці породи досить дороги і використання в інтер’єрі плінтусів з цих матеріалів можна виправдати тільки великою кількістю різних дерев’яних елементів, паркету або безрозмірним гаманцем. На щастя, був придуманий шпон, який почали застосовувати як в меблевій промисловості, так і для обробки квартир. Плінтус шпонований — це як раз-таки той елемент інтер’єру, який за своїм зовнішнім виглядом нічим не поступається дорогим дерев’яних плінтусів, але значно дешевше. Красивий, ставний, міцний і дивовижний в своєму різноманітті. Саме про нього і про особливості його монтажу і піде мова в даній статті.

Шпонований плінтус — величезний асортимент і прийнятні ціни

Зміст

 • Що являє собою шпонований плінтус?
 • Як вибрати шпонований плінтус?
 • Монтаж плінтуса шпонірованого
  • Розпил плінтусів
  • Види монтажу плінтуса
  • Жорстке кріплення плінтусів на саморізи
  • Монтаж плінтусів на кліпси
  • Установка шпонірованого плінтуса на рідкі цвяхи
  • ? Що являє собою шпонований плінтус?

   Зовні шпонований плінтус підлоговий нічим не відрізняється від свого дорогого побратима, але якщо заглянути всередину, то можна побачити, що він складається з двох шарів: основа з сосни або ялини і верхнє покриття з шпону, отриманого шляхом зрізу тонкого шару деревини цінних порід. Саме за рахунок того, що шпон має природне, а не штучне походження відрізнити дорогий плінтус масивний від шпонованого практично неможливо.

   На спилі шпонований плінтус виглядає як чобіток: нижня її частина ширша від 15 до 22 мм, верхня більш вузька і з плавним заокругленням. Проте є у продажу і плінтуса, представляють собою прямий профіль із закругленою верхньою частиною.

   Варіанти дизайну шпонірованого плінтуса

   Сучасні технології виробництва шпону дозволяють створювати різні варіанти плінтусів: від класичних світлих і темних до штучно постарених, що підходять для інтер’єрів в стилі Арт Деко.

   ? Як вибрати шпонований плінтус?

   Насамперед потрібно орієнтуватися на колір підлогового покриття або ж міжкімнатних дверей, хоча деякі дизайнери рекомендують не загострювати на цьому увагу і підбирати під колір плінтуса будь-якої деталі інтер’єру: дивани, шпалер, штор і т. д. загалом, ламати стереотипи дозволяється.

   Крім цього дуже важливо визначитися з тим, де буде змонтований плінтус і в яких умовах він буде експлуатуватися. Так, для коридору бажано вибирати плінтуса більш темних відтінків, оскільки в цьому приміщенні частенько буває брудно. У вітальні ж і спальні можна використовувати плінтуса будь-яких відтінків — тут завжди чисто і можливість випадкового забруднення вкрай мала.

   Плінтус може поєднуватися з кольором дверей…

   … або ж з кольором підлоги

   Що ж до висоти плінтуса, то тут справа ваша — хочете, зупиніть свій вибір на вузькому, а якщо любите монументальність у всьому, то для вас консультант в магазині підбере широкий висотою до 120 мм.

   І не забудьте про спосіб кріплення плінтуса і про те, чи є з внутрішньої сторони кабель-канал, а то купіть і потім будете шкодувати, що вибрали не те.

   ? Монтаж плінтуса шпонірованого

   Звичайно, коли ремонт підійшов до кінця, хочеться якомога швидше забити останній цвях і влаштувати собі свято. Але буде краще, якщо цей цвях буде забитий за всіма правилами, а не поспіхом. Тому до монтажу плінтусів підійдіть з тією ж відповідальністю, з якою ви заливали стяжку, клеїли шпалери і клали плитку у ванній.

   ? Розпил плінтусів

   Монтаж шпонірованого плінтуса починається з його розпилу на окремі елементи потрібної довжини. Можливо, що одного плінтуса вистачить на всю стіну, а може доведеться підганяти. На прямих ділянках зробити це не складно, а ось в кутах доведеться повозитися, перш ніж вдасться ідеально зістикувати дві половинки. При підгонці плінтусів в кутах врахуйте тип кута (зовнішній або внутрішній) та його параметри.

   Для розпилу шпонірованого плінтуса необхідно використовувати або електролобзик, або ножівку з дрібним зубом. Але якщо у вас є стусло, то краще скористатися ним.

   Правильний розпил плінтусів до такого не призведе. Стусло допоможе зробити ідеальний стик

   Для роботи з стуслом необхідно виміряти кути кімнати і з’ясувати їх параметри, оскільки не завжди вони сходяться під 90 градусів. Кожну заготовку потрібно відпиляти під певним градусом в залежності від параметрів кута. Наприклад, якщо кут прямий (90 градусів), то відпилювати заготовки плінтусів потрібно буде під кутом 45 градусів. Якщо кут дорівнює 120 градусів, то кут спила повинен бути 60 градусів. Загалом, принцип зрозумілий.

   ? Види монтажу плінтуса

   Кріплення шпонірованого плінтуса здійснюється двома способами:

  • жорсткий — коли плінтус кріпиться до стіни або підлоги «навічно» і зняти його без пошкодження буде практично неможливо;
  • на кліпси — в цьому випадку плінтус можна буде легко демонтувати без яких-небудь наслідків для його зовнішнього вигляду.
  • ? Жорстке кріплення плінтусів на саморізи

   При жорсткому методі кріплення плінтусів необхідно використовувати саморізи з маленьким капелюшком або ж взагалі без неї. Для початку необхідно докласти плінтус до стіни і перевірити, наскільки він щільно прилягає до неї. Якщо є якісь нерівності, то в цих місцях доведеться вкручувати саморізи трохи глибше або ж просто пропустити дану ділянку і закрутити гвинт в іншому місці. Зазначивши точками місця кріплення, можна приступати до просвердлювання отворів в стіні — так буде надійніше, ніж монтувати плінтус без попередньої розмітки. Далі просвердлюються отвори і в самому плінтусі.

   Важливо: відстань між отворами повинне бути не більше 40 див.

   Коли все готово, можна встановлюватися плінтус. Якщо вам знадобиться його зняти, то просто викрутити саморізи.

   ? Монтаж плінтусів на кліпси

   Набагато простіше виглядає установка плінтуса шпонірованого методом його кріплення на спеціальні металеві кліпси. Зупинимося на ньому докладніше.

   Перш ніж прикручувати кліпси до стіни необхідно намітити місця їх майбутнього кріплення. Для цього просто додайте кліпси до стіни і щільно притисніть її вниз, щоб її нижня частина стосувалася підлоги. Маркером або олівцем поставте через отвори в кліпсах точки. Можна відразу ж розмітити таким чином всю кімнату, залишаючи між кліпсами відстань до 40-50 см, а можна кріпити їх по черзі.

   Монтаж плінтуса на кліпси — зручний та надійний спосіб кріплення

   Розмітивши стіну, просвердлите отвори для дюбелів. Навісьте на дюбель кліпсу і закріпіть її на стіні. Тепер тільки залишається встановити плінтус.

   ? Установка шпонірованого плінтуса на рідкі цвяхи

   Кріплення плінтусів на клей або рідкі цвяхи, мабуть, найпростіша методика, але і тут є свої нюанси. Справа в тому, що плінтус можна монтувати прямо на шпалери, але якщо під час його встановлення виникне якась проблема, що тягне за собою відрив плінтуса від стіни, то обов’язково відбудеться пошкодження шпалер. Тому, якщо ви вирішили приклеювати плінтуса, а не кріпити їх на кліпси або саморізи, то робіть це акуратно.

   Рідкі цвяхи наносяться точково безпосередньо на плінтус. Відстань між краплями повинно бути не більше 50-60 см (можна і частіше, якщо стіни досить нерівні). Після нанесення клейового складу плінтус потрібно відразу ж прикласти до стіни і тримати його, не відпускаючи, протягом щонайменше 10 хвилин. Бажано робити це не поодинці, так як навряд чи вам вдасться одному щільно притиснути плінтус довжиною два-три метри.

   Кріплення плінтусів на рідкі цвяхи — швидко, просто, але не надійно

   Перевага монтажу плінтусів на рідкі цвяхи в тому, що впоратися з цим завданням зможе навіть той, хто ніколи не мав справ з ремонтом. Однак гарантій, що такий плінтус буде триматися на стіні довго і міцно, ніхто вам не дасть.

   Якщо підлога має нерівності (западини, вибоїни), то вирівняти плінтус клеєм буде неможливо, зате це можна буде зробити за допомогою саморізів або додатково встановленої в дефектному місці кліпсою. Правда, доведеться трохи зігнути планку, щоб вона якомога щільніше прилягала до підлоги. Метод простий, але спрацьовує не завжди, особливо, якщо підлога має не одну нерівність, причому більшість з них досить глибокі. В цьому випадку потрібно або вирівнювати підлогу, що не завжди можливо, або шукати інші способи кріплення плінтусів. Наприклад, можна розпиляти довгу планку на кілька частин і монтувати кожну окремо, підлаштовуючись під рельєф. Ось тільки про естетичну складову ремонту в цьому випадку доведеться забути.

   В цілому, кріплення плінтусів — процес не складний і не вимагає майстерності. Однак навіть у такій легкій справі може виникнути маса проблем. Про них ви вже знаєте і тепер напевно без праці поставите жирну крапку на своєму ремонті.