Домогтися того, щоб облицювання стіни були дивовижно рівними, без єдиної нерівності і шорсткості, можна тільки в тому випадку, якщо з самого початку все було підготовлено ідеально. І мабуть один-єдиний спосіб зробити це — вирівняти стіни по маяках, що забезпечить дійсно рівну поверхню.

Вирівнювання стін маячкових способом

Зміст статті

 • 1 Вирівнювання стін маячкових способом
  • 1.1 Підготовка поверхні
  • 1.2 Розстановка маяків
  • 1.3 Накидывание штукатурки
  • 1.4 Заключні роботи
 • 2 Відео

Підготовка поверхні

Відразу варто обмовитися, що вирівнювання по маяках передбачає повну ліквідацію (внутрішніх) шарів штукатурки — так можна буде досягти бажаного результату. Якщо ж роботу з видалення старого шару виконувати з якихось причин не хочеться, то треба зробити наступне: простукати молотком по стіні, щоб визначити наявність можливих дефектів.

Також треба здійснити візуальний огляд на наявність у старих шарах тріщин, відшарувань, які повинні бути обов’язково вилучені у разі виявлення. Визначення обсягу майбутніх робіт по штукатурці приміщення:

Перед оштукатурюванням стіна повинна бути ретельно очищена

 • Потрібно ретельно оглянути всі стіни на предмет нерівностей. Якщо там є нерівності і западини, їх потрібно попередньо замазати штукатуркою, щоб всі частини стіни перед основними роботами були рівними, без великих перепадів. Допускаються перепади рівнів в 5-12 мм, якщо вони більше — треба вирівнювати;
 • Зоровий оглянь, навіть самий ретельний навряд чи допоможе виявити всі вади на зовнішньої стіни. Краще скористатися будівельним рівнем або застосувати дідівський метод: потрібно виставити в стіни саморізи, відпустити від них вниз висок, протягнути між ними нитку і потім вже відзначати перепади понад 10 мм.
 • Після цього всі підготовчі чорнові роботи вже можна вважати повністю завершеними. Іноді у людей постає питання про те, чи не відрізняються технології попередньої обробки стіни, залежно від облицювальних матеріалів (сайдинг, декоративна або гіпсова штукатурка та інше). Тут можна сказати однозначно: ні, не відрізняються.

  Товщина шару штукатурки великої ролі не грає, а ось кривизна поверхні у випадку неправильних робіт з оштукатурення приміщення — так. В оздоблювальних матеріалах головне — рівність кладки їх самих, а не чорнові роботи.

  Розстановка маяків

  Це найбільш складна і відповідальна частина роботи з оштукатурювання поверхні. Іноді можна почути питання про те, що краще всього використовувати в якості маячків. Деякі особливо «умілі» майстри взагалі можуть використовувати, що під руку попадеться: дерев’яні бруски, пластмасові частини відер та інші безглузді речі.

  Схема провішування маяків перед початком штукатурки

  Так робити не можна! Кращий варіант — це зайти на найближчий будівельний ринок або в спеціалізований магазин і купити там маячкові (гнуті) профілі (використовуються зазвичай при монтажі гіпсокартонних плит).

  Не варто намагатися зробити маяки з цементної суміші! Створити рівний рівень з їх допомогою все одно не вийде, зате відшарування в місцях стику маячків — гарантовано!

  Процес розстановки маяків:

  Розстановка маяків здійснюється виключно від кутів

  • Монтування маячків необхідно починати виключно від кутів, причому різниця у відстані необхідна у діапазоні 100 мм менше, ніж довжина рівневого визначника. Для того щоб уникнути викривлення найвищого рівня краще купувати звичайні шурупи, які повинні закручувати в щільну частина стіни під наконечник (по лінійці самого профільного маячка, зрозуміло). На верхній необхідно навісити схил, а з рештою зробити наступне: викрутити їх з стіни до того, поки їх капелюшки не будуть йти врівень з ниткою, на рівні якої схил і розташований;
  • Завжди треба пам’ятати й про те, що вирівнюються саме всі саморізи (за рівнем), причому відразу по всіх лінійок профілю, а не деякими з них. Треба також зробити кут (прямокутник, в 90°) між капелюшками шурупчиків відносно поверхні інших стін в приміщенні. І вже зараз можна монтувати безпосередньо самі профільні пристрою;
  • По краях отриманих ліній необхідності нанести мала кількість цементного розчину, а сам гнучкі профілі потрібно встановити по лінійці, щоб вони своїм тілом стикнулися з капелюшками врізаних шурупів і трохи ущільнилися в сам розчин, в його горбки.
  • Коли нанесена суміш повністю окам’яніє, можна приступати починати і найголовнішу цільову роботу — механізованого оштукатурювання.

   Не можна забувати і про розмітку під встановлення маяків

  Важливо накласти саме невелику масу розчину! Інакше профіль може надмірно вдавиться в штукатурку, із-за чого маячки можуть бути викривлені. А адже вони і монтуються виключно рівності.

  Накидывание штукатурки

  Якщо необхідний останній, підсумковий шар, що перевищує показник 0,015 метра, то сам процес обов’язково треба розділити на два етапи:

  Розчин завжди потрібно наносити з деяким запасом

 • На самому першому етапі треба накидати всередині шар штукатурки таким чином, щоб він не доходив до маячкового рівня на 10-15 мм. Якщо відразу накидати шар цементного розчину в потрібному за рівнем кількості (у разі, якщо суміш кладеться шаром більше 15 мм, як зазначалося вище), то вона буде висихати по своїй глибині нерівномірно, що згодом може привести взагалі до її осипання, можуть з’явитися на стіні і тріщини, що, ясна річ, змусити зайнятися оштукатурюванням повторно;
 • Після того, як перший шар висохне вже остаточно і безповоротно, можна наносити другий (скільки часу займе висихання першого, залежить від типу і виду використовуваної для опорядження штукатурки).

  Для штукатурення використовуються різні інструменти, але найчастіше — шпатель з широкою лопаттю

 • Правила нанесення суміші:

  • розчин кладеться з невеликим запасом (обов’язково), після чого відразу ж вирівнюється правилом, яке впритул входить в сам профіль;
  • інструмент ведеться виключно знизу вгору, а не навпаки, причому злегка погойдуючись (відривати його від маяків категорично не допускається!);
  • самий кращий варіант — це коли поверхня рівна виходить вже після всіх проходів;

   Розчин наноситься завжди тільки ЗНИЗУ вгору, а не навпаки

  • кути слід виводити тільки тоді, коли більша частина розчину вже трохи прихопилася, але залишається трішечки вологою (до речі, для цієї роботи використовується рідкий шпатель-кельму або квадратний шпатель, купити який можна в спеціалізованому магазині — звичайний шпатель для вирівнювання кутів між стінами і стелею краще не використовувати — так рекомендують майстри та фахівці, що професійно займаються обробкою);
  • видаляти маяки можна тоді, коли повністю просохне вся поверхня стіни;
  • смуги, які залишилися після знищення маяків, природно, треба закрити штукатуркою (в якості рівня тут будуть служити вже готові частини стіни — перевірити рівень нескладно);
  • профіль можна залишити тільки в тому випадку, якщо потім людина буде укладати не що інше, як плитку — в іншому випадку він повинен бути негайно демонтований.

  Заключні роботи

  Стіни після отштукатуривания можна відшліфувати і спеціальною машинкою

  Після того як процес вирівнювання завершено, стіни не будуть повністю готові до облицювання. Єдине виключення — це подальша укладання керамічної плитки (для неї шорсткості і дрібні нерівності на стіні навіть благо, а не проблема).

  В будь-якому іншому випадку стіну перед остаточною облицюванням треба буде покрити грунтовкою (чим більше шар грунтовки — тим краще, її багато не буває — прямо як горілки).

  Після покриття шарами грунтовки, необхідно відшліфувати поверхню стін. Проводиться ця робота за допомогою тієї ж штукатурки. Процес шліфування починається з нанесення саме стартової штукатурки, а не основний. При бажанні, в мережі можна знайти безліч відео з порадами щодо її використання, так і про ремонт в цілому ( уроки по технології укладання, розрахунок витрати — все це є в мережі). Розцінки на подібні роботи сьогодні, на жаль, досить великі майстри знають собі ціну.

  Якщо стіни готуються для фарбування або обклеювання тонкими шпалерами, то потрібно додатково ще використовувати фінішну шпаклівку (в Росії дуже популярна вітчизняна марка «Волма», яку можна знайти в кожному будинку). До речі, при її закінчення робіт ще додатково і затирають спеціальною сіткою (якщо шпаклюють стіни у ванній і туалеті, то її теж використовують).

  Схема нанесення шпаклівки на бетонні стіни

  Вона обов’язкова до використання в цегляних будинках (особливо коли використовується фактурна штукатурка для фасаду, незалежно від його розміру). В результаті поверхня стіни виходить дійсно ідеально рівною і гладкою. Якщо шпалери будуть не тонкі, а, приміром. на вініловій основі, то фінішну шпаклівку можна не використовувати — в цьому не буде потреби. Бажано використовувати у разі, коли площа стін понад 30м2.

  Відео

  Можете подивитися відео про те, як правильно здійснювати штукатурку стін по маяках.