Тиша — одна з основних складових комфортного проживання. Складова, важливо помітити, досить тендітна. Порушити спокій може все, що завгодно — гучна музика, ремонтні роботи або звуки сигналізації сусідського автомобіля, що стоїть під вікном. У цій ситуації питання захисту від сторонніх звуків приймає вирішальне значення, а шумоізоляція статі стає обов’язковим заходом, підвищує якість життя.

Тиша — важлива складова комфорту

Зміст

 • Шуми бувають різні
 • Шумоізоляція підлоги в квартирі: матеріали
 • Що таке плаваючий пол?
  • Послідовність робіт
  • Плаваюча підлога в дерев’яному будинку: особливості
 • Звукоізоляція підлоги під стяжку
 • ? Шуми бувають різні

  В залежності від типу акустичного впливу розрізняють ударні повітряні шуми. Гучні звуки музики і телевізора, розмова на підвищених тонах — причини виникнення повітряного шуму. Звук потрапляє через повітряний простір на перекриття, провокуючи його коливання і перевипромінювання в сусідню квартиру.

  Ударний шум виникає при механічному впливі на плиту перекриття, наприклад, при ходьбі або перетягування меблів. Плита перекриття, потривожена ударом, випромінює шум і передає його суміжних конструкцій.

  ? Шумоізоляція підлоги в квартирі: матеріали

  Звукоізоляційними характеристиками володіють багато оздоблювальні матеріали, що знайшли широке застосування при зведенні огороджувальних конструкцій. Незважаючи на те, що технологія будівельних робіт передбачає деяку шумоізоляцію, повністю позбавити вас від звуків ззовні вона не в змозі. Необхідні додаткові заходи.

  Конструкція шумоізоляційного «пирога»

  Як правило, звукоізоляція починається з закладення отворів та щілин, потім проводиться потовщення підлоги. Оптимальний варіант — поєднання жорстких і м’яких оздоблювальних матеріалів. З твердих переважні: ДВП, гіпсоволокно, гіпсокартон. З м’яких — мінеральна вата і скловата. Причому виглядати ці матеріали можуть по-різному. Отже, найбільш затребувані засоби створення тихої обстановки в будинку:

  • звукоізоляційні стрічки (Вибростек);
  • звукоізоляційні підкладки (Акуфлекс);
  • шумоізолюючі панелі;
  • негорючі шумопоглинаючі мати;
  • вібропоглинаючі мастики;
  • деревноволокнисті мати на магнезиті;
  • пінополіуретанові плити;
  • перфоровані МДФ панелі з натурального шпону;
  • різні рулонні матеріали від ударного шуму.

   Мінеральна вата — найпопулярніший м’який звукоізолятор

  ? Що таке плаваючий пол?

  Задумалися, як зробити шумоізоляцію статі? Кращим рішенням стане плаваючий пол. Плаваючим він називається тому, що він ніби плаває на прошарку, яка і є звукоізолятором. Популярність даного методу обумовлена численними перевагами:

  • відсутністю механічних кріплень, які передають звуки;
  • високими звукоізоляційними властивостями;
  • простою технологією монтажу, що не вимагає спеціалізованих знань;
  • рівномірним розподілом навантаження;
  • економічністю, доступністю матеріалів.

  ? Послідовність робіт

  Як вже було відзначено вище, одна з переваг плаваючої підлоги — проста технологія укладання. Шумоізоляція підлоги своїми руками — процес нескладний, доступний навіть тим, хто зіткнувся з даним поняттям вперше.
  Для початку необхідно видалити старе покриття — основа повинна бути максимально рівним і сухим. При виявленні дірок і западин слід закласти їх вирівнюючої сумішшю.

  Це важливо!
  Шар вирівнюючої суміші не повинен перевищувати 2 див.

  Далі поверхню підлоги грунтується. Перепад по висоті перевіряється за допомогою будівельного рівня. Розбіжність — не більше 10 мм. Потім виконується піщано-бетонна стяжка, яка відділяється від стін вібропоглинальними матеріалами (скляній або базальтової ватою, спіненими полімерами та ін).

  Підстава для шумоізоляції повинно бути рівним

  Послідовність робіт буде приблизно однаковою, незалежно проводиться шумоізоляція підлоги під ламінат або інше підлогове покриття.
  Особливу увагу необхідно приділити запобіганню виникнення акустичних містків, що знижують ефективність заходів. Настил підлоги ізолюється від перегородок і стін за допомогою тимчасової опалубки, яка після затвердіння бетонної стяжки ліквідується. Її висота повинна перевищувати товщину шумоизолятора і плаваючої підлоги.

  Вибраний матеріал укладається на підготовлену поверхню, стики ретельно проклеюємо. Вертикальний шар ізолятора накладається по всьому периметру трохи вище стяжки (надлишки потім відрізають). Перед улаштуванням стяжки поверх шумоизолятора настилають поліетиленову плівку. Краї приклеюються до опалубки будівельним скотчем.

  Поверх шумоізоляції настилається поліетиленова плівка

  Електропроводку та інші комунікації можна заховати в конструкції нашого плаваючої підлоги. Тільки прокладку кабелів виробляють після підготовки підстави, перед монтажем звукоізоляції.

  Це важливо!
  Смуги плівки з’єднують внахлест (не менше 100 мм) і проклеюють.

  На поверхню звукоізоляції встановлюємо маяки висотою 15 мм (можна вирізати з гіпсокартону), на які вкладаємо армовану сітку. На отримані шари виливаємо цементний розчин. Товщина шару — 35-40 мм

  Цемент виливається на армовану сітку

  Поверхня вирівнюється і затирається. Для збільшення міцності рекомендується підмішати до цементної суміші добавки з базальтових або пропіленових волокон з розрахунку 1 кг/м3.

  Після того як стяжка просохне, можна приступати до укладання фінішного покриття.

  ? Плаваюча підлога в дерев’яному будинку: особливості

  Не секрет, що дерев’яні підлоги відрізняються високим рівнем шуму, тому без шумоізоляційних заходів в даному випадку не обійтися. Допускається використовувати плаваючий пол, але з деякими змінами.
  Дерев’яні перекриття не повинні стикатися, тобто створювати передумови для появи мостів передачі звуків. В цілях недопущення цього обставини мінеральна або скловата прокладається між балками перекриттів і лагами.

  Звукоізоляційний матеріал викладається між лагами

  Лаги не прибивають. Зверху на них настилається рулонний корковий матеріал або спінений поліетилен. Наступний етап — монтаж плит OSB, які кріпляться шурупами. Настил примикати до стін не має, для цього вздовж них укладають коркові матеріали.

  От і все. Залишається лише закрити щілини плінтусами і настелити чистове підлогове покриття.

  ? Звукоізоляція підлоги під стяжку

  Можливий і інший варіант, який використовується найчастіше для шумоізоляції підлоги під ламінат — безшовна стяжка. Однак безшовний бетонну підлогу сохне довго — 4 тижні, так і встановити його можна не завжди.

  При балкових перекриттях гідною альтернативою є сухий чорну підлогу (суха стяжка). Просушка в даному випадку не потрібно, а матеріали можуть змінюватись у відповідності з конкретними вимогами.

  Суха засипка ретельно розрівнюється

  Спочатку насипається суха засипка, яка розрівнюється правилом або маяковими рейками. Потім для рівномірного розподілу навантаження викладаються гіпсові плити або тонкі ДСП, після — гіпсоволокнисті плити, склеєні зі зміщенням (фальци). Фальци проклеюються і закріплюються саморізами.

  Фальци закріплюються саморізами

  На закінчення слід зазначити, що шумоізоляція повинна бути комплексною — крім підлоги від проникнення дратівливих звуків необхідно захистити стіни і стеля. Тоді ваша квартира стане справжнім острівцем тиші і спокою. Спокою, яке не зможе порушити ні голосно працюючий телевізор, ні звуки ремонту.