Скільки герц краще для монітора: що таке частота монітора, як дізнатися скільки герц підтримує монітор.

Скільки герц краще для монітора: що таке частота монітора, як дізнатися скільки герц підтримує монітор.Сучасні моделі дисплеїв характеризуються декількома основними параметрами. Це дозвіл екрану, час відгуку і частота оновлення. Хоча, здавалося б, що остання характеристика була притаманна лише екранів з ЕПТ. Однак, є вона і на сучасних моделях, причому у налаштуваннях вказуються три цифри.

Що таке частота монітора

Зміст статті

  • Що таке частота монітора
  • Як дізнатися, скільки герц підтримує монітор
  • Скільки герц краще для монітора

У часи, коли дисплеї займали половину простору столу і мали велику вагу, параметр «частота оновлення», або як його ще називають «розгортка кадрів» позначав, з якою періодичністю блимає транслюється картинка. Вважалося, що чим вище ця цифра, тим краще. Пояснювалося це тим, що при високих величинах кадрової розгортки, очі втомлювалися значно менше. Часом ця цифра досягала позначки в 144 Гц. У продажу навіть існували відеокарти, монітори підтримують з кадрової розгорткою в 240 Гц.

Сучасні моделі мають значення 59, 60 або 75 Гц. Звідки беруться ці цифри?

Скільки герц краще для монітора: що таке частота монітора, як дізнатися скільки герц підтримує монітор.

Відповідно до існуючої теорії, для того щоб людське око сприймав картинку цілком, частота семплювання повинна бути мінімум в два рази більше частоти, сприйманого сигналу.

Тобто, якщо аналоговий сигнал має частоту в 25 Гц, цю величину необхідно збільшити в два рази. Цифровий сигнал MPEG дорівнює 30 Гц. Перемножая зазначені цифри на 2, отримуємо 50 і 60 Гц відповідно. Значення 59 Гц є усередненим, так як в різних країнах частота змінного струму електроживлення різна. Наприклад, в Європі воно дорівнює 50, а в Росії 60 Гц. Всі сучасні моделі відеокарт обладнані системою, стійкої до цих мережевих перешкод.

Як дізнатися, скільки герц підтримує монітор

У різних моделей дисплеїв величина може відрізнятися. Тому потрібно знати, скільки герц підтримує конкретний дисплей. Для цього необхідно виконати:

  • Перебуваючи на «Робочому столі», натиснути праву кнопку мишки і знайти Параметри екрану».
  • У нижній частині відкрився меню, вибрати підпункт «Властивості графічного адаптера».
  • У ньому знайти «Монітор», де і буде написано підтримуване екраном значення.

Скільки герц краще для монітора: що таке частота монітора, як дізнатися скільки герц підтримує монітор.

УВАГА! Даний спосіб застосовується на Windows 10. На інших операційних системах пункти можуть відрізнятися.

Якщо використовується операційна система Windows 7, то робиться це через меню «Пуск». Далі потрібно перейти в «Панель управління», де вибрати вкладку «Екран». В ній необхідно знайти підпункт «Додаткові параметри».

Скільки герц краще для монітора

Ідеального значення частоти кадрової розгортки не існує, так як цей показник складається з декількох параметрів. Значення має і вік, адже поступово гострота зору знижується. Тому в такій ситуації значення розгортки кадрів повинно бути більше.

Скільки герц краще для монітора: що таке частота монітора, як дізнатися скільки герц підтримує монітор.

З іншого боку, за передачу зображення на монітор комп’ютера відповідає графічний адаптер. І якщо відеокарта видає цифру в 60 Гц, то дисплей значення вище цієї цифри не покаже. Якщо ж на моніторі виставлено 60 Гц, а відеокарта видає розгортку вище, то з’являться так звані артефакти.

Таким чином, щоб підібрати ідеальний для себе варіант, спочатку необхідно дізнатися характеристики графічного адаптера і монітора. Комфортною для очей є цифра 60 Гц.