Склад грунтовки для стін, види і характеристики

Склад грунтовки для стін, види і характеристикиВи зібралися робити ремонт. Обдираючи старі шпалери, ви переконуєтеся в тому, що стіни у вашому будинку досить далекі від ідеального стану: штукатурка потріскана, стала пухкою, і просто обсипається під шпателем – таке цілком ймовірно. Що ж тепер, всі штукатурити заново? Ні, є більш простий і дешевий метод, який допоможе вам здійснити один дуже потрібний матеріал: грунтовка для стін. Заґрунтувати пухкі, пористі стіни, ви отримаєте поверхню, цілком придатну для подальшого ремонту – хоч для поклейки шпалер, хоч для фарбування або наклейки кахельної плитки. Витрати невеликі, а ефект від такої підготовчої операції стовідсотково якісний!

Грунтовка стін: її необхідність та види

Дуже багато споживачі досі не користуються грунтовкою. Хоча, здавалося б, вже всім давно все ясно і зрозуміло (хоча б із спеціалізованих телепередач), і що її необхідність цілком очевидна. Навіть якщо основа на вигляд міцне і однорідне, це зовсім не означає, що в цьому випадку, грунтовка стін не потрібна.

Чим краще загрунтована стіна, тим менше буде проблем з наступною обробкою.

Склад грунтовки для стін, види і характеристики

Отже, види грунтовок:

 • Акрилові. В її основу включені акрилові полімери. Однаково добре застосовується для обробки бетонних, дерев’яних, цементних, цегляних і навіть скляних стін. Ще акрилові грунтовки бувають і на водній основі – ця грунтовка стін потрібна для подальшого фарбування водоемульсійними емалями і фарбами. Їх можна по необхідності розводити водою. Час висихання – 2-3 години.
 • Алкідні. Виробляються на основі фосфату цинку і хромату. Вони відрізняються чудовими антикорозійними властивостями. Такими складами чудово обробляється дерево, кахель, сталь, скловолокно. Зовсім не годиться для гіпсокартону і штукатурки. Час просушування – 12-16 годин.
 • Мінеральні. Виготовляються на гіпсових, цементних та вапняній основі. На упаковках вказується матеріал підстав, до яких вони підходять. Час висихання – 2 години.
 • Кварцові. В їх основі – пісок. Така основа створює ідеальні умови для адгезії, оскільки має шорстку поверхню.
 • Без такої операції, як грунтовка стін, якісний, правильний ремонт просто неможливий!

  Види грунтовок (відео)

  Склад грунтовки для стін

  Залежно від складових ґрунту, визначається і його призначення.

  До складу цього необхідного матеріалу, крім перерахованих вище матеріалів, входять:

  • Масла;
  • Пігменти;
  • Клей;
  • Бітуми;
  • Речовини, що утворюють плівку;
  • Прискорювачі висихання (присутні не завжди).

  Орієнтуючись у складі і призначення ґрунту, ви ніколи не помилитеся у виборі.

  Склад грунтовки для стін, види і характеристики

  Також рекомендуємо прочитати:Склад полімерної грунтовки
  Який грунтовкою грунтувати фанерну стіну перед укладанням плитки
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику

  Про це більш детально:

  • Мінеральні ґрунти, наприклад, виробляють з компонентів на основі мінералів – назва говорить сама за себе. Даний грунт використовується для прискореної обробки, а також їм вирівнюють основу. Придатне для вирівнювання бетонних поверхонь, оштукатурених, цегляних, керамзитних блоків. Цемент виступає в ролі зв’язуючого елементу.
  • Ґрунтовки, що розбавляються водою, виробляють з акрилових сополімерів. Вони відрізняються відмінною адгезією, незалежні від типу матеріалу і поверхні, що покривається.
  • Дуже популярні алкідні грунтовки – годяться для первинної та фінішної обробки. Ними покривають ДСП, ДВП, МДФ, деревину.
  • Спеціалізовані грунтовки: ізоляційні та вологоізолюючі. Перші забезпечують захист стін від диму, сажі, нікотину. Другі надійно захистять стіни від цвілі і грибка – антибактеріальні добавки зроблять свою справу.

  Ґрунтовок проводиться чимало і склад їх різний.

  Як наносити грунтовку на стіну: робимо правильно

  Якщо стіна, яку треба загрунтувати, відносно рівна, то для її нанесення, найбільш кращим інструментом буде звичайний малярний валик – він дозволить швидко впоратися з поставленим завданням, Грунтовку ж треба налити в спеціальну ванночку для валика.

  Перед нанесенням грунтовки на оброблювану поверхню, слід уважно вивчити інструкцію по застосуванню. Як правило, грунтовку треба розбавляти водою до необхідної концентрації.

  Склад грунтовки для стін, види і характеристики

  У важкодоступні місця, грунтовку слід наносити пензлем. Кисть чудово підійде для цієї мети, особливо коли доведеться грунтувати під підвіконнями, біля водопровідних і опалювальних труб, радіаторів, а також у кутах.

  Грунтовка – це склад, для скріплення поверхонь.

  Грунтовка наноситься в два шари, кожен з яких підлягає просушування. Після висихання другого шару, на основу наноситься обробний матеріал.

  Як правильно наносити грунтовку (відео)

  Грунтовка для стін під плитку: чи є необхідність

  Можна купити дивовижної краси плитку, застосувавши застосувати для її укладання найдорожчий «брендовий» клей, і отримати, в результаті, через деякий час, «спучених» стіни — плитка просто відійде від стін.

  Як же проводиться грунтовка під плитку, і які саме поверхні підлягають грунтовці?

  Склад грунтовки для стін, види і характеристики

  Для чого потрібна грунтовка під плитку:

 • Зміцнюється поверхня стін – склад просочує верхній шар підстави, глибоко занурюючись в пори, і істотно зміцнює основу;
 • Ґрунтовка сприяє посиленню адгезії. Клей, який використовується для укладання, краще прилипає до заґрунтованій поверхні, поліпшується зчеплення з основою. Дуже важливо, щоб марка ґрунтовки підходила до марки клею!
 • Зменшується витрата матеріалу для укладання плитки.
 • Грунтовка наноситься за допомогою кисті або валика.

  Ґрунтовок багато, і розібратися в них людині, далекій від оздоблювальних робіт самостійно – досить непросте завдання, тому краще це довірити фахівцеві, тобто продавця-консультанта.

  Грунтовка для цегляних стін: особливості технології

  Що б ви не планували робити з цегляними стінами, штукатурити, або покласти плитку, вам ніяк не «піти» від попередньої грунтовки – вона є невід’ємною частиною технології, і з цим треба просто змиритися.

  Як ви вже зрозуміли, ґрунтовка необхідна перед будь-яким видом обробки, тому що вона неодмінна умови якісної роботи.

  Склад грунтовки для стін, види і характеристики

  Послідовність обробки:

 • Спочатку потрібно очистити стіну від старої плитки або штукатурки. Якщо кладка нова, то потрібно просто прибрати пил з поверхні будь-яким доступним способом: від продування компресором, до очищення за допомогою пилососа.
 • Вибрати необхідні інструменти для ґрунтовки. Втім, вибір невеликий: кисть або валик. Однак, у нашому випадку кисть буде далеко не найкращим помічником, враховуючи нерівність стін, а вже валик, і зовсім марним.
 • Практика показує, що найкращий метод для цього виду грунтовки – розпорошення. Його цілком можна здійснити за допомогою простого садового розпилювача, куди потрібно нагнітати повітря з допомогою насоса, або ж більш простим, ручним розпилювачем, який можна придбати в будь-якому господарському кіоску. Такий розпилювач просто кріпиться на пластикову пляшку. Перший варіант розпилювача, зрозуміло, буде набагато ефективніше. Грунтовка, яка проникає у всі щілини і нерівності, буде куди більш якісною, і істотно заощадить ваш час, гроші і нерви.
 • Наносити грунт потрібно рясно, або, як ще кажуть майстри, жирно.
 • Працювати краще в рукавичках, респіраторі і захисних окулярах.

  Ґрунтовка своїми руками: робимо просто

  Чим же можна замінити заводський грунт? Таке питання задають дуже багато.

  Якщо є бажання зробити ґрунтовку своїми руками, то, мабуть, варто навести як приклад один з її видів. Він годиться для клейового фарбування, масляної і силікатної.

  Склад грунтовки для стін, види і характеристики

  Процес приготування досить простий:

  • Тваринний клей – 200 г;
  • Мідний купорос – 200 г;
  • Господарське мило – 2,5 кг;
  • Вода – 10 л

  Готується виключно в дерев’яній посуді. В першу чергу розчиняється мідний купорос, потім, в нього вносять мило, потім – воду і клей. Отриманий склад ретельно перемішують.

  Втім, дана інформація не є спонуканням до активних дій. У будівельних магазинах повно усякої ґрунтовки, а дана рецептура, швидше, має більше інформаційне значення.

  Як правильно розрахувати витрата грунтовки

  На будь-якій упаковці зі згаданим матеріалом нанесені середні норми витрат.

  Склад грунтовки для стін, види і характеристики

  Звичайно, деякі корективи внесе сама оброблювана поверхня. Чим більше вона крихка і пориста, тим більше знадобитися грунтовки, так що якщо ремонт буде робити майстер, доручіть йому ці підрахунки, благо у нього є відповідний досвід. А за великим рахунком, не варто сподіватися на те, що можна розрахувати витрата грунтовки, що називається, грам грам. Великої надії на це не відчувайте – все виходить дуже приблизно, навіть після «тестової», тобто, пробної, грунтовки потрібної поверхні. І не варто в цьому звинувачувати ні себе, ні майстра, ні продавця-консультанта.

  Грунтовка стін (відео)

   

  І в ув’язненні, було б зовсім не зайвим, не згадати про заходи безпеки, яких треба дотримуватись під час роботи. Не нехтуйте засобами індивідуального захисту: захисними окулярами, респіратором, гумовими рукавичками. Звичайно, грунтовка не входить в список отрут і отруйних речовин, але, тим не менш, зайвий раз подумати про своє здоров’я не завадить. Крім того, не варто забувати і про маленьких дітей, які не повинні ні в якій мірі постраждати від вашого ремонту: ємності з грунтовкою повинні щільно закриватися і зберігати в недоступних для малолітніх бешкетників, місці. Те ж саме можна і сказати про інструменти. Не забувайте про своє здоров’я і про здоров’я своїх домочадців!