Дерево, яке використовується для виготовлення підлог, матеріал досить довговічний. Дерев’яні підлоги використовуються людством з давніх часів. Вони красиві, екологічно чисті, затишні і теплі. Незважаючи на появу сьогодні різних нових технологій, дерев’яна підлога, як і раніше популярний і є показником високого рівня і достатку. Але час не щадить і це благородне покриття. На нього впливають різні негативні фактори: неправильна експлуатація, вологість, вік підлоги. Дошки з часом всихають, гниють, прогинаються, між ними утворюються щілини. В результаті раніше чи пізніше дерев’яна підлога починає огидно скрипіти. Це поширена проблема, але її можна вирішити. Як усунути скрип дерев’яної підлоги? Нижче ми розповімо вам про це.

Чому скрипить дерев’яна підлога?

Зміст

 • Чому виникає скрип дерев’яної підлоги?
 • Способи усунення скрипу
  • Побивання клинів
  • Заливка монтажною піною
  • Використання металевих анкерів
  • Укладання фанери на дерев’яну підлогу
  • Протяжка саморізами
  • Стяжка дерев’яної підлоги
 • Усунення щілин дерев’яної підлоги
 • Резюме
 • ? Чому виникає скрип дерев’яної підлоги?

  Будь дерев’яну підлогу з плином часу починає скрипіти. Це пояснюється схильністю до всихання дерева: дошки прилягають один до одного вже не так щільно, що утворюються між ними і лагами зазори дають простір для руху і взаємного тертя, ось вони і починають скрипіти.

  А щоб знати, як усунути скрип дерев’яної підлоги, необхідно з’ясувати причину його виникнення. Такими причинами можуть бути:

  • зменшення в результаті всихання розмірів лад чи дощок;
  • рух відносно один до одного дощок і торців лад;
  • розхитане цвяхове з’єднання;
  • немає зазору між дошками і стіною.

  ? Способи усунення скрипу

  Усунення скрипу дерев’яного статі

  Щоб повернути дерев’яній підлозі колишню красу і міцність, краще всього було б переробити його повністю. Але на це піде багато сил, часу і коштів, тому розглянемо більш прості способи позбавлення від турбує вас скрипу.

  Ось вони:

 • Побивання клинів
 • Заливка монтажною піною
 • Використання металевих анкерів
 • Укладання фанери на дерев’яну підлогу
 • Протяжка саморізами
 • Стяжка дерев’яної підлоги
 • ? Побивання клинів

  Основною причиною виникнення скрипу є погане кріплення дощок до балок або лагів. При ходьбі по підлозі дошки труться один об одного, і тоді з’являється цей неприємний звук. Для запобігання цього тертя між дошкою і лагой або балкою слід забити клини. Коли знизу підлоги доступу немає, дошки фіксують до лагів зверху.

  Усунення щілин підбиттям клинів

  У тих випадках, коли скрип виникає через тертя дощок між собою, слід вбити в щілини клини через кожні 15-20 див. Потрібно простежити при цьому, щоб клини не виступали над рівнем підлоги. Для виконання цієї процедури знадобляться дерев’яні клини, молоток і добійник або шматок металевого прутка.

  ? Заливка монтажною піною

  Скрип підлоги можна спробувати усунути за допомогою монтажної піни. Підпільне простір зазвичай досягає 9см. Заливка в нього монтажної піни додасть жорсткість підлозі на якийсь час і запобіжить його скрип. Але в процесі експлуатації піна поступово промінается і руйнується і скрип відновиться. Тому даний спосіб, хоча і досить витратний, але тимчасовий і проблему скрипу вирішить ненадовго.

  ? Використання металевих анкерів

  Металеві анкера використовуються у випадках, коли під дерев’яним покриттям лежить бетонна плита. Анкери кріплять вручну. За допомогою потужної дрилі (а краще перфоратора) бурять невелике наскрізний отвір крізь дошку і лагу в бетон, потім встановлюють металеву оболонку, в яку вкручують шпильку анкера. Рекомендована відстань між анкерами – 1 м.

  Безумовно, такий спосіб ефективний для видалення скрипу дерев’яного статі, однак вимагає чимало затрат, адже на ремонт знадобиться не менше 200 анкерів (вартість кожного становить 10-15 рублів).

  ? Укладання фанери на дерев’яну підлогу

  Якщо дерев’яна підлога рівний, а все одно скрипить, то на нього можна настелити 12-міліметровий (більш тонкий лист не вирішить проблему) лист фанери і приклеїти. Листи рекомендується укладати під кутом до напрямку укладання дощок. Цей метод ремонту підлоги не дає впевненості у зникненні скрипу назавжди, але позбавить від нього на тривалий час.

  ? Протяжка саморізами

  Спосіб протяжки саморізами, не розбираючи основне покриття, досить ефективний у ситуаціях, коли виникає скрип в місці зіткнення дошки з лагой. Головне, зуміти знайти скрипящую лагу. Важливо також з’ясувати, чи не проходять якісь комунікації під дефектної мостиною. Процедура полягає в закручуванні 2-3 саморізів в дошку.

  Закручування саморізів в підлогову дошку допоможе усунути скрип підлоги

  За допомогою дрилі свердлять отвір через дефектну мостину у балку або лагу. У нього вбивають цвях або краще шуруп відповідного розміру. Капелюшок цвяха або шурупа слід втопити в дошку. Після цього скрип повинен зникнути.

  ? Стяжка дерев’яної підлоги

  Переборка чи стяжка дерев’яної підлоги досить трудомісткий процес щодо усунення скрипу, але зате і більш дешевий. Сама назва способу відображає суть ремонтного процесу. Даний метод припускає перегородку з метою перевірки стану всіх лад і статевих дощок. Виявивши дефекти, їх підправляють або замінюють.

  Дієвість способу полягає в заміні всіх цвяхів на саморізи, які позбавлені характерного для цвяхів недоліку – скрипу в місцях з’єднання з деревом. Адже що тримає цвях у деревині? Це розщеплені деревні шари, щільно охоплюють метал. З часом хватка послаблюється, метал починає іржавіти, зменшуючись у діаметрі. Виник у результаті люфт і дає ефект скрипу. Цю проблему з успіхом вирішує заміна раніше використаних цвяхів на саморізи.

  Бувають випадки, коли кріплення дощок ослаблене з-за гнилих лад. Як усунути скрип дерев’яної підлоги в даній ситуації?

  Усунення скрипу дерев’яного статі — часткова заміна дерев’яного настилу

  Тут допоможе тільки демонтаж ділянки пошкодженої підлоги і заміна згнилої лаги, а іноді – і дощатого настилу.

  ? Усунення щілин дерев’яної підлоги

  Крім скрипу дефектом дерев’яної підлоги також вважаються щілини, які псують його естетичний вигляд і вважаються функціональним недоліком. Усунувши своєчасно щілини, можна запобігти та виникнення в майбутньому скрипу дерев’яного статі.

  Щілини псують естетичний вигляд дерев’яної підлоги

  Чому у дерев’яній підлозі утворюються щілини? Це трапляється від високій або надто низькій вологості, перепаду температур, а також в результаті тривалої експлуатації. Усунути щілини можна за допомогою тонких дерев’яних клинець. Але є і більш надійний спосіб – усунення щілин спеціальним герметиком для дерев’яних поверхонь.

  До складу такого герметика входить деревна стружка і лакофарбовий матеріал. Приготувати таку суміш в домашніх умовах не складе ніякої праці. Деревна стружка змішується з лаком і фарбою ( 4:1:1) і отриманою сумішшю замазують виникли на підлозі щілини.

  Є ще один дієвий спосіб для усунення щілин. Для нього буде потрібно товста синтетична мотузка, столярний клей або клей ПВА. Мотузку просочують клеєм і заганяють всередину між дошками. Далі готуємо шпаклівку з дрібних тирси і клею ПВА. Тирса не повинні містити великі елементи, їх потрібно перебрати і просіяти. Цією сумішшю заповнюють щілини, які були загнані просочені мотузки. Поверх мотузок утворюється невеликий горбок.

  Дочекавшись поки шпаклівка загусне і клей полімеризується, горбок зрізають, щоб поверхня залишилася рівною. Після цієї процедури підлога повинна добре висохнути протягом двох діб. Усунення щілин даними способом досить ефективно, оскільки клей ПВА еластичний і дошки добре склеюються один з одним.

  ? Резюме

  Хоча сьогодні з’явилося так багато красивих і практичних підлогових покриттів, ніколи не поспішайте викинути дерев’яна підлога, адже його можна відновити, і навіть дуже непогано. Старий пофарбована підлога можна оновити, притопивши в дошки капелюшки цвяхів, видаливши стару фарбу, отшлифовав циклювальної машиною. На отриману чисту і рівну поверхню досить нанести кілька шарів лаку, щоб вийшов ефектний красивий підлогу з природною структурою деревини. Усунення скрипу дерев’яного статі, як ми з вами зрозуміли, розв’язувана проблема, тому не варто міняти натуральна дерев’яна підлога на бетонну стяжку. Дерево набагато приємніше і тепліше бетону.