Розкішний паркет на підлозі до недавніх пір радував вас своїм зовнішнім виглядом, приємними тактильними відчуттями. Але, одного разу, ступивши на теплу поверхню натурального дерева, ви раптом почули неприємний скрип? Які дії необхідно зробити в даній ситуації? В першу чергу слід з’ясувати причини, які послужили джерелом жахливого звуку. Визначивши, чому паркетна дошка скрипить, вже можна сміливо приступати до вибору способу усунення прикрої неприємності.

Чому скрипить паркет

Зміст

 • Чому скрипить паркет
 • Усуваємо причини скрипу паркетної дошки
  • Нерівне бетонну основу
  • Дефекти лад або їх неправильне розташування
  • Нещільне прилягання фанери або ДВП до основи
  • Помилки при виборі підкладки
  • Помилки при укладанні паркету
  • Недотримання вологісних умов експлуатації
  • Відшарування паркетної підлоги від заснування
  • Зсихання паркетних планок
 • Висновок
 • ? Чому скрипить паркет

  Як відомо, паркет — натуральний матеріал, який має схильність до деформації під дією певних зовнішніх чинників. І якщо ви почули неприємний скрип, то це означає, що деякі елементи підлогового покриття рухливі. В результаті тертя однієї частини на іншу, що виникає при русі, з’являється цей нав’язливий звук.

  Причини скрипу паркету досить різноманітні:

  • Порушення технології при укладанні паркету. Причина неприємного звуку може таїтися в погано вирівняному підставі статі, дефект лад або їх неправильному розташуванні, нещільному приляганні фанери або ДВП до стяжки. Крім того, помилки у виборі підкладки і використання неякісного клею для паркету займають значуще місце серед яких припускаються порушень при укладанні підлогового покриття. Слід зазначити, що більш поширеною причиною появи прикрого скрипу можна з упевненістю визнати неправильну укладку паркету, тобто елементарне недотримання правил технології укладання.
  • Деформація планок паркетної підлоги. Як вже було зазначено вище, паркет — підлогове покриття з натурального дерева, тому порушення температурного режиму експлуатації, вплив пересушеного повітря викликає зсихання паркетних планок. Причиною деформації може стати придбання неякісно висушеного паркету або відсутність при укладанні шару з пароізоляційної плівки.
  • Помилки при влаштуванні плінтуса. Неправильне кріплення плінтуса до стіни служить достатньою підставою для виникнення скрипу. При здійсненні правильного кріплення, виконаного до підлоги, питання, чому скрипить паркетна дошка, не виникне.

  ? Усуваємо причини скрипу паркетної дошки

  Перше питання, яке виникає, якщо скрипить паркетна дошка: що робити в конкретній ситуації. Основна частина причин появи скрипу значна, що викликає необхідність проведення розбирання паркету. Єдиний момент, який не вимагає кардинального рішення — скрип внаслідок недотримання температурних і вологісних умов експлуатації.

  Розглянемо детальніше способи, що дозволяють усунути певні причини скрипу паркету.

  ? Нерівне бетонну основу

  Неякісне вирівнювання підстави може викликати деформацію паркетних дощок, їх відшаровування і навіть руйнування поверхні паркету. Якщо ви через незнання або недосвідченість поклали паркет безпосередньо на цементно-бетонну стяжку, не уклавши шар фанери, ДВП або ДСП, то відшарування підлогового покриття в подальшому неминуче. Паркетний шар стане незакріпленим, почне рухатися. В результаті виникне рухливість планок, їх зміщення і докучливий скрип.

  Якщо ви ретельно проаналізували причину скрипу і прийшли до невтішного висновку, що паркетна підлога скрипить внаслідок нерівного підстави, то, зібравши волю в кулак, приступайте до демонтажу підлоги, капітального ремонту підстави, перестиланию фанери, ДВП, ДСП і нової укладанні паркету.

  Якщо ви не хочете розбирати паркет з завидною постійністю, то зараз потрібно зробити все з дотриманням вимог технології.

  Важливо! На поверхні стяжки не повинно бути нерівностей більше 2 мм на 2 м поверхні, інакше елементи паркету знову почнуть руйнуватися і скрипіти.

  Для усунення дефектів на окремому пошкодженій ділянці бетонної основи необхідно виконати декілька дій:

  розчистити ділянку до ізоляційного шару;

  очистити від пилу, сміття та ретельно промити водою;

  пошкоджену ділянку слід заповнити цементним розчином (склад: цемент — 1 частина, заповнювач — 2 частини), розрівняти;

  після того, як розчин схопиться, поверхню закривається мокрим матеріалом, протягом тижня підтримується рівень вологості;

  відремонтовану ділянку просушується близько 3 тижнів.

  Якщо бетонна основа потріскалося або зруйнувалося в значній мірі, то воно повністю підлягає заміні. Для пристрою стяжки краще використовувати готові вирівнюючі суміші. Інформація про товщині шару міститься в інструкції виробника і є обов’язковим для дотримання.

  Пристрій стяжки з допомогою вирівнюючих сумішей

  Виконавши зазначені роботи, ви можете знову насолоджуватися тишею і красою паркету.

  ? Дефекти лад або їх неправильне розташування

  В даній ситуації повний демонтаж паркетної підлоги неминучий. Якщо дефекти лад занадто серйозні, то потрібно буде їх повна або часткова заміна.

  Якщо при огляді ви виявили, що лаги знаходяться у хорошому стані, то можна скористатися наступними способами:

  • Перевіряємо відстань між лагами, воно не повинно становити більше 25-30 див. Занадто велика відстань викликає прогин підлоги при експлуатації і, як наслідок, скрип в результаті тертя паркетних планок один про одного.
  • Звертаємо увагу на стан шарів гідроізоляції та теплоізоляції, а при необхідності проводимо заміну або утолщаем.
  • Вирівнюємо рівень лад, перевіряючи рівність поверхні за допомогою двометрової рейки в усіх напрямках. При необхідності притягуємо лаги до основи.

  ? Нещільне прилягання фанери або ДВП до основи

  Якщо погане прилягання фанери або ДВП локалізовано на невеликій ділянці, то можна спробувати влаштувати додаткові опори для листів за допомогою заливки розчину в порожнечі. Спочатку знімаємо кілька паркетних планок, щоб отримати доступ до місця з нещільним приляганням листів фанери або ДВП до основи.

  Потім свердлом діаметром 10 мм просвердлюємо невеликий отвір. Воно дозволить при використанні шприца залити в утворену порожнину цементно-піщаний розчин, що має співвідношення 1:3. Через 24 години необхідно повторити процедуру.

  По закінченні виконання робіт паркетні дошки укладаються на місце, а ви сміливо можете насолодитися якістю своєї роботи.

  У ситуації, якщо фанера, ДВП або ДСП нещільно прилягає до стягування практично по всій поверхні, то уникнути кардинальних методів не вийде. Доведеться демонтувати стару підлогу і проводити укладання паркету «з нуля».

  ? Помилки при виборі підкладки

  Підкладка — важливий елемент при укладанні паркетної підлоги. Вона призначена для згладжування перепаду по висоті до 2 мм, що забезпечує звуко – і вологоізоляцію. Хорошим варіантом стане підкладка, до складу якої входять два шару поліетиленової плівки, а між ними — шар спіненого полістиролу, наприклад, «Туплекс». Вона володіє еластичністю, механічною стійкістю, відмінно прибирає нерівності основи, що забезпечує хорошу звукоізоляцію. При використанні спіненого поліетилену в якості підкладки слід зробити додаткову вологоізоляцію, а пробкова підкладка може загнити після серйозних протікання.

  Підкладка «Туплекс»

  ? Помилки при укладанні паркету

  Однією з причин скрипу, яка є досить поширеною при недотриманні технології укладання паркету, стає відсутність деформаційних швів, тобто невеликого зазору, відстані між стіною і паркетом.

  Деформаційний шов

  Як відомо, дерево має властивість змінювати свою форму під впливом умов навколишнього середовища (температури, вологості), що викликає збільшення або зменшення розмірів паркетних планок. Якщо не залишити зазори або зробити їх занадто маленькими, то набряклий від вологості паркет почне упиратися в стіну. З’явиться неприємний скрип при ходьбі або будь-якому натисканні на підлогове покриття.

  Також неприємний скрип може з’явитися із-за застосування паркету з торцевими засувками. Під час укладання такого покриття відбувається зміщення його рядів внаслідок замикання замків. В кінцевому підсумку крайні планки починають впиратися в стіну і видавати і звук.

  Щоб позбутися від цих неприємностей, слід збільшити проміжок між стіною і крайніми планками паркету. Для цього необхідно зняти плінтус по всьому периметру, а потім провести обрізку крайніх планок.

  ? Недотримання вологісних умов експлуатації

  Ідеальна укладання паркету не виключає можливість виникнення неприємного скрипу. Чому? Це пояснюється тим, що якісного виконання робіт недостатньо, необхідно уважно дотримуватися вологісний режим усередині приміщення. При перепадах рівня вологості дерево починає розширюватися і звужуватися, що викликає злощасний скрип. Якщо ви вибрали в якості підлогового покриття паркет, то слід враховуватися нюанси природного матеріалу.

  Щоб уникнути можливих проблем, слід скористатися простими та доступними порадами:

  • Рівень вологості в приміщенні слід регулювати за допомогою зволожувача повітря, а для її вимірювання застосовувати гігрометр. Паркетну підлогу вимагає вологості на рівні 50-60%.
  • Забезпечити дотримання правил догляду за паркетним покриттям. Його заборонено мити мокрою ганчіркою, адже волога проникає у замки, що викликає їх розбухання і деформацію, а також втрату здатності до найменшого горизонтального переміщення. На першому етапі ви почуєте скрип, а пізніше виникне здуття матеріалу по краях.

  ? Відшарування паркетної підлоги від заснування

  Уважно проаналізуйте, де знаходиться джерело скрипу. Якщо він локалізований, то в такому випадку досить дрібного ремонту.

  Спочатку визначаємо скрипучі ділянки паркету. У центральній частині кожного з них приклеюємо кілька невеликих шматків малярської стрічки, дотримуючись між ними відстань 20 див. Потім просвердлюємо отвори 2 мм в діаметрі до порожнеч, що виникли між шаром паркету і підставою. І за допомогою шприца заповнюємо простір клеєм. Після висихання клею видаляємо малярську стрічку і клейові залишки. Протягом доби по паркету ходити не рекомендується, а на ремонтовані ділянки помістити будь-який важкий предмет.

  Заповнення простору клеєм

  У просвердлені отвори після повного висихання клею закладаються невеликі шматочки воскової крейди, а потім поліруються ганчіркою. У результаті виходить рівна, блискуча поверхня.

  ? Зсихання паркетних планок

  Вище вже було зазначено, що дотримання вологісного режиму дуже важливо для паркету. При надмірній сухості повітря відбувається розтріскування і зсихання планок. Якщо вам не вдалося цього запобігти і з’явився скрип, то можна скористатися наступними способами:

  • Скрипучі планки необхідно видалити стамескою, а на звільнене місце постелити картон. Витягнуті планки кладуть зверху і прибивають цвяхами, втоплюючи капелюшки на 1-2 мм. Після чого проводять косметичний ремонт отворів.
  • Проводиться циклювання поверхні підлогового покриття, яке потім лакується. Після проникнення лаку деревні пори скрип повинен припинитися.
  • Заміна ссохшихся планок на нові.
  • Просвердлюється отвір діаметром 5-8 мм між скрипучими плашками під кутом 45°. В отримані отвори забиваються дерев’яні штифти, які попередньо змащують столярним клеєм. Після чого виступаючі кінці прибираються стамескою, а на місце ремонту закладають сумішшю з лаку і тирси або шпаклівкою по дереву.

  Циклювання паркету

  ? Висновок

  Неприємний скрип паркетної підлоги — це сигнал до проведення заходів, спрямованих на виявлення причини докучливого звуку і її усунення. Не варто тягнути час, адже набагато простіше провести локальний ремонт, чим займатися повним демонтажем та укладанням підлогового покриття «з нуля». Будьте уважні до свого паркету і він відповість вам красою і комфортом!