Сумлінно виконаний ремонт здатний по-справжньому перетворити приміщення. Пошарпана життям квартирка, обклеєна витертими пожовклими шпалерами, з підлогами, покриті лінолеумом в тріщинах, лише після невеликої косметичної обробки перетворюється в затишне гніздечко. Свіжі шпалери, новий ламінат, заново пофарбовані радіатори і плінтуси – це недорого, але ефективно.

Спочатку роблять двері або ламінат

Зміст статті

  • Спочатку роблять двері або ламінат
    • Як вважають фахівці
  • Укладання ламінату після установки дверей
  • Укладання ламінату до установки дверей
  • На якому варіанті все ж зупинити свій вибір

Щоб результат ремонтних робіт був позитивним, настійно рекомендується дотримуватися їх правильну послідовність. В першу чергу роблять все «грубе», тобто демонтаж перегородок, підлогового покриття, зміну дверних косяків. Лише потім приступають до фарбування, шпаклювання, обклеювання. Нюансів дуже багато, точне їх розуміння приходить тільки з досвідом, і охопити їх у невеликій замітці не представляється можливим. Можна виділити лише окремі поради щодо визначеної тематики.

Як вважають фахівці

Досвідчені майстри ремонту поділяються на два «табори», озвучуючи клієнтам перед ремонтними роботами абсолютно протилежні думки. Мабуть, тут немає однією правою і однієї ошибающейся боку – все залежить від навичок і старання майстра, від його професійних навичок в роботі. Комусь зручніше спочатку обробити підлогу, а комусь- дверні прорізи. Універсальне правило тут тільки одне: в першу чергу необхідно завершити всі чорнові роботи і лише після цього приступати до обробки приміщення «набіло».

Увага! Такий підхід дозволить вмілому, відповідальної майстрові домогтися успіху при будь-якому розкладі.

Укладання ламінату після установки дверей

При даному методі короб для дверей монтують поверх чорнового підстави. Він вибирається, наприклад, у випадках, коли є побоювання пошкодити декоративний шар ламінату при монтажі дверної коробки.

Виробники ламіната стверджують, що укладати його можна на будь-яку підкладку (лінолеум, камінь, плитка, дерево), головне, щоб вона була максимально рівною. Найважливіше – правильно розрахувати залишений для підняття рівня підлоги проміжок. До моменту укладання ламінату це буде просто порожній зазор між дверною коробкою і чорновою підставою майбутнього покриття підлоги. Слід враховувати і те, що після настилу ламінату між ним і дверною стулкою має бути відстань приблизно в два міліметри – щоб міжкімнатні двері було зручно відкривати і вона не затирала верхній шар ламінату. Тобто приплюсуйте ці 2 мм до зазору, залишеного під майбутнє підняття рівня підлоги. Робити зазор більше не рекомендується щоб уникнути протягів. 2 міліметри – оптимальний проміжок.

Увага! Ламінат не рекомендується укладати суцільним шаром в сусідніх кімнатах. Потрібно розділити поле діяльності на 2 зони, розділені між собою порогом або просто дверним прорізом.

Монтаж лиштв здійснюють вже після укладання ламінату, тому що це дає можливість підігнати їх відносно до рівня підлоги з максимальною точністю. Будьте готові до того, що доведеться підрізати і вкорочувати дверне полотно. Втім, стулки можна купити в останню чергу.

Майстри, які віддають перевагу спочатку встановлювати двері, і лише потім настилати підлогу, позбавлені від рутинної роботи по захисту ламінату. Не потрібно шукати матеріал для вистилання, укладати його, фіксувати, а потім прибирати, утилізувати.

Укладання ламінату до установки дверей

Такий підхід більш звичний, багато майстри дотримуються саме цієї послідовності. При монтажі ламінату, як було сказано вище, рівень підлоги змінюється – зазвичай він піднімається на висоту до декількох сантиметрів. І дійсно простіше спочатку укласти його, захистивши верхній декоративний шар від пошкоджень картоном або іншим матеріалом, чим займатися підгонкою рівня підлоги до вже встановленої дверної коробки. Багатьом майстрам збірка короби вже під готовий отвір здається більш простим заняттям, ніж розрахунки висоти рівня майбутньої підлоги. А з чого почати роботу? В першу чергу, як і у випадку з попереднім методом роботи, потрібно завершити чорнові роботи, укласти ламінат, обробити дверні укоси розчином штукатурки.

Важливо! Аргументом на користь попереднього укладання ламінату може стати наявність деформацій і викривлень стін. У цьому випадку робота по обробці підлоги стає ще більш кропіткої, і простіше покінчити з нею до монтажу дверей, щоб не ускладнювати розрахунки.

На якому варіанті все ж зупинити свій вибір

Якщо ви бажаєте монтувати двері та підлога самостійно, але ще не володієте достатнім досвідом у цій справі, то спробуйте вивчити відеопосібника на Youtube і аналогічних сервісах. Уважно вивчіть способи і прийоми робіт досвідчених майстрів. Можливо, це допоможе зробити правильний вибір. Якщо ж сумніву не зникли, то відкиньте економію і довірте цю частину роботи професіонала.