Способи підключити мікрофон до ноутбука, блютуз, звичайний і динамічний

При спілкуванні по скайпу або вайберу краще говорити, ніж друкувати на клавіатурі. Якщо підєднаний мікрофон поєднаний з веб-камерою, тоді зовсім краса – можна не тільки чути, але й бачити співрозмовника. Різновидів підключення існує декілька, в рамках статті про них буде розказано докладно.

Важливо! Перш ніж підключати мікрофон до ноутбука, слід переконатися в тому, що на комп’ютері немає вбудованого пристрою. Сьогодні це не дивина, і нерідко інтегровані пристрої оснащені ще і веб-камерою.

Звичайний провідний

Зміст статті

  • Звичайний провідний
  • Блютуз-мікрофон
  • Динамічний мікрофон

Більшість мікрофонів оснащені 3.5 мм роз’ємом, або приєднуються до USB-входу ноутбука. Необхідність у перехідниках виникає досить рідко. Вхід під 3.5 мм традиційно виконується рожевого забарвлення, або має відповідне зображення або напис на зразок «MIC», «MICROPHONE». Якщо зовнішній мікрофон і вхід справні, то проблем виникнути не повинно, хоча в деяких випадках може знадобитися додаткова настройка і установка драйверів.

Способи підключити мікрофон до ноутбука, блютуз, звичайний і динамічний

У разі, якщо у комп’ютера лише один вхід і під навушники, і під мікрофон – варіантів кілька:

  • купівля перехідника-разветвителя;
  • використання зовнішнього бездротового пристрою;
  • застосування гарнітури, що поєднує і навушники і мікрофон.

Блютуз-мікрофон

Способи підключити мікрофон до ноутбука, блютуз, звичайний і динамічний

У більшості сучасних ноутбуків є можливість під’єднання по блютуз. Якщо немає бажання возитися з проводами і перехідниками, цей варіант стає хорошою альтернативою. По-перше, можна придбати гарнітуру, що поєднує кілька пристроїв, по-друге, немає обмеження по довжині дроту. Але в цьому випадку виникають свої нюанси:

  • Не на всіх ПК і ноутбуках передбачена підтримка блютузом звуку високої якості. Якщо це питання принципове, потрібно відразу уточнити можливість підтримки ноутом технології aptX, її ж повинна підтримувати купується гарнітура;
  • При передачі по каналу блютуз відбувається затримка звуку на невеликий, вимірюється в мілісекундах, проміжок часу. Це стає помітно при грі в шутери, або при створенні музики на комп’ютерному;
  • На відміну від провідний, бездротова гарнітура живиться від акумуляторів, і час від часу вимагає підзарядки. Тому стан заряду слід контролювати, щоб не залишитися «глухонімим» в самий невідповідний для цього момент.

Бездротове обладнання поставляється з прийомопередавачем, що підключається до USB-порту, тому підключення його не повинно викликати труднощів. При необхідності треба встановити драйвера, які компанії-виробники також нерідко поставляють у комплекті з гарнітурою. По суті, процес зводиться до приєднанню звичайного USB-пристрої.

Динамічний мікрофон

При необхідності запису вокалу в домашніх умовах звичайні мультимедійні електретні пристрої можуть не підійти, оскільки мають високий рівень нелінійних спотворень і сприймають звукові сигнали по круговій спрямованості, що помітно після відтворення отриманої запису – звук працюючого вентилятора, пральної машини, сторонні голоси.

Способи підключити мікрофон до ноутбука, блютуз, звичайний і динамічний

Для отримання чистої вокальної запису значно краще підходить гостроспрямований динамічний мікрофон. Чутливість такого пристрою нижче, ніж у електретних, тому тримають його на відстані не більше 3-5 см від джерела звуку. Ймовірно, доведеться виготовити підсилювач, в залежності від того, чи влаштує кінцевий результат запису. Схем підсилювачів в інтернеті багато, якщо когось зацікавило, знайде без проблем. Як варіант, можна включити функцію «Посилення» в налаштуваннях звукової карти і змістити бігунок рівня сигналу до 100%.

Увага! При приєднанні динамічного мікрофона до ноутбука знадобиться перехідник з ¼ mono plug на 3.5 mm stereo plug.