Зміст

  • Заміряємо параметри і встановлюємо ворота секційного типу
  • Загальноприйнятий стандарт

Багато автомобілістів приділяють велику увагу облаштуванню свого гаража. Важливим елементом в цьому питанні є правильно підібрані за розміром гаражні ворота.

Секційні гаражні ворота

Однак для того щоб вони бездоганно працювали і радували вас своєю функціональністю довгий час їх слід правильно встановити в проріз гаража. Для цього необхідно буде зробити найбільш точний вимір різних параметрів і намалювати детальний креслення майбутньої конструкції.

На основі отриманих даних ви зможете визначити для себе оптимальні розміри гаражних воріт.

Важливо розуміти, що для різних типів конструкцій і механізмів існують свої особливості. Тому важливо брати до уваги не тільки величину гаражного отвору, але і міцність матеріалу, з якого побудований гараж, а також вага самих воріт.

Несуча стіна повинна бути міцною і виносити навантаження, які надають воріт при відкриванні та закриванні. Якщо у вас отвір виконаний з цегли або бетону, можна сміливо встановлювати будь-який тип гаражних воріт.

Але якщо використані такі матеріали, як пінобетонні плити, отвір слід зміцнити металевим обрамленням.

В цілому, щоб зробити правильний замір та придбати ворота з відповідним розміром слід враховувати:

  • висоту і ширину вхідного прорізу;
  • відстань від верхньої межі вхідного отвору до даху гаража (перемички);
  • величину бічних сторін.

Розмір воріт

Враховуючи всі ці моменти, ви зможете зорієнтуватися щодо оптимальної моделі виробу. Головне, ретельно виміряйте отвір рулеткою, зверніть увагу на прямолінійність усіх кутів і сторін, перевірте рівнем. Якщо десь виявлені деформації, вирівняйте їх цементним розчином для того, щоб рама гаражних воріт увійшла ідеально.

Звертайте увагу також на стандартні розміри, які сьогодні встановлюються багатьма виробниками. Ці показники враховуються при виготовленні продукту.

Розраховані вони за величиною легкового автомобіля і додаткових зазорів для його маневрів. Так, ширина середньої машини становить від 1,5 до 2 метрів, стандартні бічні проміжки розраховуються в еквіваленті приблизно 35-50 див.

У підсумку стандартна ширина отвору виходить близько 2,5-3 метрів. Той же принцип працює при розрахунку висоти, стандартні параметри якої становлять близько 2-2,5 метра.

Для двох автомобілів в’їзний простір повинен бути не менше 4 метрів. Так що ваш завмер перед покупкою гаражних воріт повинен ґрунтуватися на велич автомобіля, під який вони вибираються.

Секційні ворота

Заміряємо параметри і встановлюємо ворота секційного типу

Особливу увагу потрібно приділити монтажу секційних воріт, оскільки такий виріб вимагає запас місця в стельової частини гаража для кріплення горизонтальних направляючих балок. Для установки конструкції слід зробити ювелірно точний вимір.

Від якості установки рухомої системи буде залежати подальша її робота. Тому перед покупкою секційних воріт приділіть увагу таким важливим особливостям:

  • Ширина вхідного простору повинна бути не менше 2,5 метра і не більше 5 метрів.
  • Висота проемного отвори – від 2 до 3 метрів.
  • Розмір перемички або одвірок. Цей параметр є визначальним при встановленні різних видів секційних воріт і автоматичного механізму для них. Для стельової автоматики з торсіонними пружинами проміжок між крайньою стороною вхідного отвору до даху повинен бути не менше 23 см, а для навального приводу в зв’язці з системою натяжних пружин не менше 15 див.
  • Величина бічних стінок від краю отвору повинна бути не менше 12 см, оскільки ця зона передбачена для кріплення направляючих профілів.

Розміри секційних гаражних воріт

Загальноприйнятий стандарт

Загальноприйняті стандартні розміри для воріт секційного типу становлять 2 метри у висоту і 2,5 метра в ширину. Багато виробників сьогодні виготовляють свої моделі під замовлення, тому вимірявши величину вхідного отвору, і надавши отримані дані компанії, ви можете замовити прийнятні для свого гаража розміри полотна.

Отже, враховуючи всі ці нюанси, ваші секційні ворота прослужать вам довго і у вас не повинно виникнути яких-небудь проблем при монтажі.