Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установкаДитяча кімната є особливим місцем у будинку. Тут живуть дитячі фантазії і мрії, надійно заховані дружні таємниці і секрети, записані в особистий щоденник перші розчарування і надії. Для нормального психологічного розвитку дитини дуже важливо правильно підібрати інтер’єрну композицію. Кожна деталь в приміщенні може або сприяти повноцінному розвитку дитини, негативно впливати на її тендітну психіку. При цьому дизайну стелі необхідно приділити особливу увагу, адже на нього покладена важлива місія провідника, щодня супроводжує малюка в чарівне царство Морфея.

 

Підбір матеріалів

Для розробки дизайну дитячої кімнати, в тому числі і стелі, не слід користуватися виключно своїм стилістичним смаком і бажаннями.

Дуже важливо врахувати потреби малюка, який буде проводити багато часу в стінах власного простору.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Враховуючи те, що діти люблять все незвичайне і унікальне, то для створення стельової конструкції в кімнаті хлопчика або дівчинки краще всього підійде гіпсокартон. Універсальність і податливість цього будівельного матеріалу дозволять втілити в життя навіть самі несподівані і неординарні задумки дизайнера. При цьому готова конструкція буде не тільки мати естетичний і привабливий вигляд, але і не буде позбавлена практичних складових.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Переваги матеріалу:

 • Пріоритетним завданням батьків при виборі будівельних матеріалів, використовуваних для декорування підлоги, стін і стелі кімнати для дітей є придбання екологічно чистих, нетоксичних матеріалів. Гіпсокартон повністю відповідає цим параметрам. Саме тому подібні листи досить часто застосовуються для виготовлення стельової конструкції в дитячій.
 • Гіпсокартонні плити відрізняються ціновою доступністю. При цьому видове різноманіття стельових споруд виготовлених з цього матеріалу обмежується лише межами фантазії і наявністю професійного досвіду конкретної людини, що займається розробкою ескізів та монтажем конструкції.
 • Для створення обраного типу стелі застосовуються принципи і методи, які доступні для освоєння практично кожним людиною, яка мала хоч раз справу з гіпсокартоном. При цьому немає необхідності в придбанні дорогого або спеціального обладнання (як у випадку з натяжними стельовими системами). Практично у кожного господаря знайдеться необхідний будівельний інвентар.
 • Підвісна стеля з гіпсокартону – це оптимальне рішення для декорування базової поверхні, що має значні дефекти і рівневі перепади. Адже для гармонійного розвитку особистості малюка необхідно з малих років прищеплювати їй любов до естетики.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Також рекомендуємо прочитати:Які стелі краще: натяжні або з гіпсокартону
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками
Дизайнерський стелю з гіпсокартону в коридорі

Ще одним часто вживаним способом обробки стелі в дитячій є різноманітні натяжні системи. Особливою популярністю користуються покриття з фотопечатным малюнком, а також однотонні глянцеві полотна.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Натяжні системи мають ряд незаперечних переваг:

 • Для встановлення типу вибраного натяжної стелі, включаючи підготовчий етап і основну роботу, буде потрібно не більше одного дня. При цьому немає необхідності в повному звільненні дитячої кімнати від предметів інтер’єрного облаштування, включаючи меблі. Потрібно лише забезпечити вільний доступ до стельового контуру, прибравши (якщо такі є) коробки з речами з шаф, для здійснення установки кріпильних елементів, які будуть потрібні для монтажу навісного стелі.
 • Подібне стельове покриття не потребує будь-яких догляді й обробці. Виробники систем гарантують збереження первісного вигляду натяжної стелі строком не менше десяти років.
 • Фотопечатное зображення натяжна системи користується найбільшим попитом для декорування стельового простору саме в дитячій кімнаті. Для облицювання стелі можна замовити натяжний полотно з зображенням улюбленого героя казок або мультфільму, з чарівною нескінченністю зоряного неба, з різними варіаціями квіткових і абстрактних композицій. Причому вибрати малюнок можна не тільки по каталогу, але і замовити виготовлення полотна за власним ескізом.
 • Вони нетоксичні, гіпоалергенні і відносяться до екологічно чистих матеріалів. Їх поверхня не накопичує статичну електрику, тому на них не скупчуються частинки побутової пилу і шерсті домашніх улюбленців.
 • Натяжна стеля можна без праці і застосування спеціальних методів встановити під нахилом, тому його дуже зручно встановлювати в дитячих кімнатах мансардного типу.
 • Якщо виникне необхідність у демонтаж системи, то здійснити подібну маніпуляцію можна в дуже короткі терміни.
 • Натяжні стелі є своєрідним захистом кімнати від затоплення сусідів з верхнього поверху (якщо такі є). Якісне полотно, при сумлінно здійснений монтажі системи здатне утримати до ста літрів рідини. Для відновлення первісного виду стельового споруди досить скористатися звичайною голкою або шилом. А далі потрібно лише терпіння для збору води у підготовлені ємності. Після висихання полотно придбає первісну привабливість.

Однак, незважаючи на солідний перелік переваг, натяжні стелі мають високу вартість.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Крім того, для їх установки слід залучати фахівців, так як для монтажу системи та реконструкції після вищеописаної ситуації необхідно спеціальне обладнання та певні практичні навички.

Досить незвично і привабливо виглядають стелі в дитячій кімнаті, що поєднують в собі універсальність гіпсокартону і витонченість гладі натяжна системи. Найбільш часто подібна комбінація застосовується для створення різнорівневих стельових конструкцій.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Крім того, дане поєднання використовується для зонування дитячої кімнати за допомогою установки додаткового підсвічування. Адже, як відомо, полотно натяжної стелі не призначене для установки точкових світильників. Тому натяжні стелі поєднують з коробами з гіпсокартону і стельовими нішами з цього матеріалу, які є ідеальною основою для монтажу додаткового підсвічування.

В якості додаткового джерела освітлення можуть використовуватися:

 • точкові світильники;
 • дюралайт;
 • неонові трубки;
 • світлодіодні елементи.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Критерії вибору дизайну

Стеля в кімнаті дівчинки або хлопчика є не просто дизайнерським акцентом. Він являє собою барвистий елемент дитинства, який дитина бачить щодня перед сном. Тому дуже важливо врахувати всі деталі, які дозволять створити стельову композицію з урахуванням не тільки конструктивної особливості споруди.

До головних критеріїв вибору типу стельової конструкції і її дизайну слід віднести такі пункти:

 • Якщо дитячу кімнату буде прикрашати багаторівневий стеля з гіпсокартону, то потрібно враховувати, що в приміщеннях з невеликою квадратурою не рекомендується встановлювати конструкції з великою кількістю елементів. Додаткові деталі будуть перевантажувати кімнату. Адже для розробки будь-якої дитячої кімнати головним принципом є збереження максимального простору, причому не тільки об’єктивного, але і оптичного.
 • Якщо стіни дитячої кімнати нижче 2,60 м, то краще в такому випадку віддати свою перевагу однорівневого стелі з гіпсокартону або натяжна системі. Для створення більш складної конструкції в приміщенні з низьким базовим стелею в якості компромісного рішення може послужити дворівнева конструкція, за умови, що другий ярус буде виконаний у вигляді рамки. Утворену нішу найчастіше застосовують для установки додаткового підсвічування.
 • Багато діти бояться спати в повній темряві. Тому при створенні стелі в дитячій кімнаті не варто забувати про проектуванні додаткового освітлення. Найбільш оптимальним варіантом є установка неонового прихованого освітлення, чудовим варіантом є і напівпрозоре натяжний полотно, за площею якого встановлюється підсвічування. Світло, спадаючий зі стелі на нижню щодо стелі частина кімнати, буде висвітлювати простір, не заважаючи малюку засинати.
 • Для створення складних стельових композицій краще залучити до допомоги професіоналів. Інакше задумана казка для дитячої перетворитися в дилетантський кошмар. Безсумнівно, наймання фахівців потребує додаткових фінансових вкладень. Але дитяча кімната – це не те місце, де необхідно економити. А для того щоб не занадто виходити за рамки закладеного на ремонт бюджету можна заощадити на типі матеріалу, необхідного для створення стелі. Наприклад, замість дорогого полотна натяжна системи використовувати гіпсокартонні листи.
 • Якщо для декорування стельового простору вибір припав на натяжну систему з фотодруком, то до вибору основної композиції ескізу необхідно підійти зважено. Це може бути зоряне небо, добрі герої казок, ніжний квітковий візерунок, дуже гармонійно виглядають хмари. При цьому в якості основної колірної гамми слід віддавати перевагу світлим і пастельним тонам. Особливо це стосується дитячих кімнат, маленькі жителі яких гіперактивні, емоційні та вразливі.

Як прикрасити однорівневий стелю самотужки?

Найчастіше власники квартири, які вирішили зробити ремонт у кімнаті своєї дитини своїми руками, віддають перевагу нескладним стельовим споруд. Але бажання подарувати дитині казку залишається в будь-якому випадку, тому батьки улюбленого чада всіляко намагаються прикрасити інтер’єр дитячої посильними методами, одним з яких є нанесення малюнка на гіпсокартонну стельову гладь.

Для декорування однорівневого стелі з гіпсокартону можна застосувати техніку розпису. З цим завданням досить просто можна справитися і самостійно, без залучення професійного художника-оформлювача. А для того щоб малюк теж взяв участь у створенні інтер’єру своєї кімнати можна запропонувати йому завдати кілька мазків на імпровізоване полотно.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Сама техніка виконання досить проста:

 • Для цього необхідно вибрати потрібний малюнок або візерунок і нанести його контури на гіпсокартон, який згодом буде прикріплений до стельової каркасній конструкції.
 • Після чого за наміченим абрису наноситься рідкий папір за допомогою звичайної кисті.
 • Як тільки продукт спільної творчості повністю висохне, можна приступати до монтажу ексклюзивного однорівневого стелі з гіпсокартону.

Якщо до розробки дизайну і монтажу стелі для дитячої кімнати підходити з розумом і натхненням, то дитина буде насолоджуватися красою власного «неба», щодня відчуваючи невидиму присутність вашої турботи.

Стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону: дизайн і установка

Оригінальні ідеї оформлення стелі в дитячій кімнаті (відео)

Галерея: стеля в дитячій кімнаті з гіпсокартону (20 фото)