Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуЧи Могли подумати наші бабусі, що взагалі з’явиться таке поняття, як стельовий дизайн. Що добре побілених стелі буде мало, що конструкції будуть споруджуватися багаторівневі, з підсвічуванням і химерними фігурами. І все це в звичайній квартирі. Але сьогодні все саме так, тому не обходьте увагу стельовий питання.

Дизайн стелі з гіпсокартону в залі

Деколи маленьку кімнату з не самою дорогою і вишуканою меблями навісні стельові поверхні з гіпсокартону можуть зробити більш привабливою.

Наприклад, вітальня в пастельних тонах з простими меблями, непомітною і негромоздкой. Цікавіше зробити приміщення допоможе ансамбль, в якому працюють в одній зв’язці дверний проріз і стельова зона. Вони повинні складати гру форми і світла.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Дизайн стельової частини може бути:

 • У вигляді композиції з овальних форм, малих овалів, включених у великі і периферійних плавних фігур;
 • У вигляді головної фігури в центрі – квітки обтічних форм, саме так часто оформляють дворівневих стельові конструкції;
 • У вигляді кола і невеликих віконець по його периметру, при цьому дверний проріз повинен перегукуватися своїм дизайном з цієї геометрією;
 • У вигляді крапельних фігур.

Галерея з фотопримерами настільки велика, що знайти свій варіант буде нескладно навіть вимогливому господареві.

Об’ємна розпис

Об’ємний малюнок на гіпсокартоні – популярний сьогодні вид декору. Такий актуальний дизайн, завдяки ручному виконанню роботу. А хенд-мейд вироби, як відомо, завжди мають особливу ціну.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Для розпису стельової зони залу знадобляться акрилові фарби. Якщо ж ваші підвісні стелі мають бути саме об’ємні, доведеться озброїтися рідкої папером. Спочатку на гипсокартона ви намічаєте малюнок, потім рідка папір дозволяє йому створити об’єм.

Безумовно, без художніх навичок подужати такий дизайн складно, але безліч готових ескізів в інтернеті спрощують процес.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Також рекомендуємо прочитати:Квітка з гіпсокартону на стелі (6 фото)
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками
Дизайнерський стелю з гіпсокартону в коридорі

Дворівневі стелі

Дворівневі стельові конструкції мають безліч достоїнств, крім того, що зовні така споруда виглядає вражаюче.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Крім того дворівнева стельова зона дозволяє:

 • Приховати серйозні дефекти вихідного стелі;
 • Замаскувати комунікації та мережі;
 • Встановити підсвічування так, щоб без праці зонувати простір;
 • Зробити візуальний перекрій геометрії кімнати;
 • Створити багаторівневі системи освітлення;
 • Мати можливість подальшого перефарбовування стельової частини.

Дизайнери пропонують робити різні колірні нюанси в оформленні стельових зон, і дворівневий принцип пристрою дозволяє зробити це самим цікавим чином. Галерея фото таких прикладів містить зразки стельових конструкцій, де створюється ефект поточної по периметру річки. Це канавка одного стельового рівня має відповідний колір, і акценти у вигляді підсвічування в тон.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Стелі з підсвічуванням

Навісні стельові конструкції часто прикрашаються точковими світильниками. За кольором і формою вони бувають самими різними. А їх світло створює рівний фон освітлення, не допускаючи різких відблисків і тіней.

Коротка характеристика освітлювальних приладів:

 • Точкові світильники – кращий вибір для віталень. Не втрачає своєї популярності композиція з точкових світильників у вигляді зоряного неба.
 • Люмінесцентні світильники. Так само не виходять з моди, відносяться до енергозберігаючої техніки. Підійдуть для невеликого залу.
 • Світлодіодні світильники. Максимально наближені до природного освітлення, не відрізняються мерехтінням.

Дизайн освітлення може перетворити навіть найскромніші навісні стельові конструкції. Схему освітлення можна намалювати самому, надихнувшись прикладом з інтернету.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Фігурні стелі

У виготовленні фігурних стельових конструкцій є свої нюанси.

Особливості фігурних стель:

 • Щоб надати потрібну кривизну металевого профілю, він надрізається в потрібних місцях, а потім згинається;
 • Профіль закріплюється в потрібному місці каркаса, при цьому робиться все дуже обережно, щоб не порушити отриману форму;
 • Обшивати криволінійний уступ гіпсокартоном складно, тому, якщо належній вправності немає, використовуйте дрібні фрагменти гіпсокартону (стики все одно зашпаклюются).

А ось замочувати у воді матеріал не варто, хоч Інтернет кишить такими порадами. З водою ГКЛ має складні відносини, можна просто зіпсувати листи, деформувати їх. Краще довше провозитися з фрагментами, ніж зламати плити.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Установка

Розмітка

Спочатку нам потрібно зробити розмітку рівня стелі, його площини, яку ми зрушуємо від стельового перекриття на 25 см. Для цього ми відзначаємо відстань 25 см в будь-якому кутку приміщення і переносимо цю позначку в усі інші кути за допомогою водяного рівня.

При монтажі більш складного стелі або ж стелі з підсвічуванням, площина стелі можна змістити і трохи нижче, приміром, на відстань 30 см від стельового перекриття.

Тепер необхідно намітити лінію встановлення направляючого профілю, яка і буде нижнім рівнем встановлення каркасу для стелі. Зробити це дуже просто, наприклад, просто взявши в руки шнурку, натягнувши її між найближчими мітками на стіні і зробивши розмітку (достатньо просто трохи відтягнути нитка від стіни, зробити натяг і відпустити її, щоб вона вдарилася об площину стіни і справила відбиття).

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Тепер нам необхідно намітити лінії поперечного профілю (в залежності від складності конструкції, на відстані 40-60 см). Провести їх необхідно по стінах вздовж напрямку листів гіпсокартону, починаючи з кута приміщення. Зробити це потрібно на паралельних стінах. Після установки відміток, зробіть позначки на стелі, з допомогою тієї ж шнурки. Це будуть лінії установки підвісів – спеціальних кріплень для поперечок.

Закріплення стельового каркаса

 • Строго по відбитих лініях на стінах встановлюється направляючий профіль UD, і закріплюється через кожні 40-60 см на дюбелі.
 • Після цього, відбитою по лініях на стелі встановлюються пэшки – стандартні підвіси, на відстані 40-60 см один від одного.
 • Строго за розміром, по ширині приміщення, нарізається металевий профіль CD і закладається в направляючий профіль. Робити це необхідно, відповідаючи лініях на стелі і встановленим підвісів.
 • Тепер трохи підігніть центральні підвіси, так би мовити, підніміть поперечены на підвісах, щоб прибрати провисання, і натягніть поперек всіх профілів кілька ниток для нівелювання конструкції (нитка може бути натягнута на саморізах під направляючими профілями на стінах).
 • Тепер, коли у нас дотримуються всі рівні, потрібно акуратно зафіксувати стики направляючих і поперечен на блішки (насіння).
 • Далі, закріпіть всі поперечены на підвісах, але не забувайте звертати увагу на нитку, яка регулює рівень.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Комунікації всередині стелі з ГКЛ

Коли каркас для гипсокартонної стелі в залі готовий, ми можемо приступати до прокладання комунікацій. Це може бути розводка під освітлення стелі, гофри вентиляції, магістралі систем кондиціонування і так далі. В принципі, немає нічого складного, але якщо такий досвід відсутній (а тим більше досвід в роботі з інженерними системами), доручіть роботи профі.

Після розподілу комунікацій у каркасі стелі і їх закріплення, можна переходити до обшивки каркаса.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Монтаж гіпсу на каркас

На даному етапі ви не помітите жодних складнощів, якщо уважно стежили за нашими попередніми публікаціями. Тут все просто, так само, як і в іншій роботі з гіпсокартоном. В приклад можна взяти навіть обшивку перегородок ГКП або установку гіпсу на стіни. Єдине, що необхідно враховувати, більш ретельне кріплення гіпсокартону на каркас саморізами, так як з вагою тут взагалі все по-іншому.

Після основних робіт по установці стелі з гіпсокартону в залі, не забудьте виконати оздоблювальні роботи перед тим, як починати декоративні роботи.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Оздоблювальні та декоративні роботи

Незалежно від приміщення, оздоблювальні роботи проводяться приблизно однаково, все залежить тільки від вимог, які ви пред’явили стелі з ГКЛ і заклали в проект. Це стандартна забивання швів, прокладка серпянки на стики гіпсокартону, грунтовка і шпаклівка стартовою та фінішною, або ж універсальною шпаклівкою. Не забувайте, що між шарами шпаклівки потрібно прокласти шар грунту.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Обов’язково зачистите стеля після шпаклівки і, якщо ви зібралися зробити фарбування стелі з гіпсокартону, не забудьте знову прогрунтувати поверхню, підготувати площину до обробки і завершити роботу з гіпсокартонної конструкцією правильно і якісно.

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу

Як встановити стелю з гіпсокартону в залі (відео)

 

Дизайн стельових конструкцій не можна доручати фахівцям, а попрацювати над ним самостійно. Онлайн-програми складання креслень і ескізів, приклади з мережі, численні зразки спрощують цю роботу.

Галерея: стелі з гіпсокартону для залу (20 фото)

Стиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залуСтиль і практичність: дизайн стель із гипсокартона для залу