Стильний інтер’єр: арки в зал з гіпсокартону

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартонуГіпсокартон вважається універсальним матеріалом, і, мабуть, найбільш компромісним із серії «ціна-якість». Полюбилися на пострадянських просторах арки на місці входу в кімнату – підсумок перегляду одного популярного в 90-е затяжного американського серіалу. Наших співвітчизників так полонили арки в заставці до серіалу, що західна тенденція перекочувала в місцеву інтер’єрну моду і залишилася в ній надовго.

Види

Є кілька видів арок, які обирає хазяїн відповідно до загальної дизайн-концепції свого житла.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

Види арочних прорізів:

 • Класичний. Доречний в будь-якому дизайні, здатний «подружити» деякі різнопланові частини інтер’єру.
 • Портал. Самий, мабуть, простий вигляд арок, адже заради нього демонтувати частину стіни не доведеться.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

 • Трапеція. Використовуються рідше за все, пов’язується це з дуже оригінальним виглядом. Інтер’єр з екзотичними включеннями більше всього підходить цього виду арочного отвору.
 • Романтика. Має вигляд прямокутника з округленими кутами. Підійде такий вид великим прорізів, а дизайн приміщення при цьому може бути буквально будь-якою.
 • Авангард. Відрізняються урізаним радіусом, тим самим створюючи ілюзію «приземистости», немов би візуально роблячи конструкцію ширше. Стиль часто доповнюється колонами та іншими авангардними в стандартному інтер’єрі елементами.
 • Еліпс. Притаманні, більшою мірою, кімнатах приватних будинків. Відмінно підкреслюють індивідуальність кімнати, виконуються найчастіше з включенням натурального дерева і додаткових прорізів.

І хоч є істотні відмінності в зовнішньому вигляді арок, спосіб конструювання їх буде схожий.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

Також рекомендуємо прочитати:Види арок з гіпсокартону
Як зробити арку з гіпсокартону
Декоративна штукатурка в інтер’єрі коридору (11 фото)
Арки з гіпсокартону в коридорі

Дизайн арок з гіпсокартону (відео)

Як зробити

У першу чергу потрібно визначитися з висотою арки. Залежить вона від висоти стель, чим вище стеля, тим більше ви можете собі дозволити.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

Далі дієте так:

 • Берете лист гіпсокартону і на ньому акуратно малюєте форму майбутнього арочного отвору;
 • Перевіривши рівність накреслень, переконавшись, що така арочна конструкція вас повністю влаштує, можна почати спилювати її електролобзиком;
 • Після того, як перша половина вирізана, олівцем її контур обведіть на іншому аркуші – вийде дві рівні частини, які й будуть кріпитися на металопрофіль;
 • Далі важливий момент – згин конструкції, арку потрібно зігнути, щоб вона прийняла потрібну форму, тобто ви згинаєте листи;
 • Робиться це строго під дією ваги, найпростіший спосіб – дві цеглини з боків;
 • Щоб легко деформувалася рамка, потрібно зрізати верхній шар і змочити водою, а потім покласти туди заздалегідь вирізані направляючі;
 • Тепер потрібно фіксувати металопрофіль до стіни – на профілі ножицями по металу відмітьте прорізи, згодом саморізами до них ви прикріпіть гіпсокартон;
 • ГКЛ саморізами фіксуєте до металевих напрямних.

Важливий момент – якщо сформувати арку під вагою не вдалося, її можна зробити з шматочків гіпсокартону, можливо, для вас це буде простіше. Нерівності в стиках заберуться шпаклівкою.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

В коридорі

Робляться вони так само, як і стандартні арочні конструкції. Відмінність може бути тільки у фінішній обробці. Що підходить для залу (вітальні), то може бути не доречно в коридорі.

Найпоширеніший вид оздоблення – дерево. Арочні входи зазвичай відбуваються дерев’яною вагонкою. Обрамлення цим матеріалом традиційно вважається способом створити затишок, домашню обстановку, і часто це робиться в ще недостатньо обжитому приміщенні.

На свежесделанную арочну конструкцію з ГКЛ потрібно нанести шар штукатурки, а потім відшліфувати її наждачним папером. І лише після цього можна укладати вагонку.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

Альтернативою цій обробці в коридорі може бути молдинг. Це металевий, гіпсове чи поліуретанове виріб, яке вписується практично в будь-який інтер’єр. Щоб обробити арку саме молдингом, потрібно поштукатурити її і пофарбувати в потрібний колір, після чого молдинг закріплюється смугами на рідкі цвяхи.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

В передпокою

Дизайн цих арок може бути скільки завгодно оригінальним. Класичною ж сьогодні вважається обробка арочної конструкції в передпокої декоративним каменем. Це завжди виглядає солідно, переконливо, велично, але при цьому немає палацового пафосу, замахом на який нерідко грішать типові квартири з невеликим метражем.

А щоб арочна частина в передпокої була ідеальною, не пройдіть повз наступних порад.

Стильний інтерєр: арки в зал з гіпсокартону

Маленькі підказки:

 • Чим частіше відстані між надрізами арочного профілю, тим крутіше буде вигин;
 • В арочних перегородках гіпсокартонні листи монтуються з двох сторін зі зміщенням;
 • Якщо гіпсокартонні листи тонкі, знадобиться обшивка в три шари;
 • У місцях, де з’єднуються два аркуші по горизонталі, встановлюються перемички;
 • Арочна плита просочується змоченою губкою до максимуму, і тільки через двадцять хвилин її можна згинати.

Якщо радіус вигину дуже великий, використовуйте тонкі гіпсокартонні плити.

Арка з гисокартона в зал своїми руками (відео)

 

Галерея: арки в зал з гіпсокартону (20 фото)