Зміст

 • Етапи, терміни і способи будівництва
 • Фундамент
 • Як слід класти цеглу?

Паркани з привабливими цегляними стовпчиками є спорудами, які належать до класу «Преміум». Найчастіше їх встановлюють в елітних будинках, котеджних селищах і приватних офісних будівлях в якості огорожі.

Подібні огорожі грають не тільки практичну функцію, але і становлять певне уявлення про матеріальний стан власників будинків.

Стовпи для воріт і огорожі

Цегляні стовпчики і стовпи з парканами під ворота гармонійно будуть виглядати з деревом, профнастилом і художньої металевої куванням. Однак часто буває, коли цегляні стовпчики і стовпи установлюють не по всій площі паркану, а лише в якості опори для воріт.

Основне завдання цегляних стовпчиків під ворота — естетична і опорна. Стовп робить паркани більш міцними, довговічними і надійними.

Кладку найчастіше виконують з кольорового цегли облицювальної, за рахунок якого територія набуває привабливий зовнішній вигляд.

Етапи, терміни і способи будівництва

Зведення цегляних стовпчиків здійснюється в кілька етапів:

 • Розмітка території. На даному етапі важливо проводити всі важливі вимірювання, а також вирішити, в якому саме місці буде здійснюватися установка. Важливо запланувати, де в майбутньому будуть розташовуватися ворота, так як дана конструкція буде однією з найбільш важливих;
 • Здійснюється закладка фундаменту під стовп розпашних воріт;
 • Дуже важливо зробити правильний вибір кладки.

Існує велика кількість факторів, від яких залежатимуть терміни, в які буде здійснено будівництво. Можна виділити декілька з них:

 • Передбачувані габарити стовпа під ворота;
 • Місце, де будуть зводитися опори для розпашних воріт;
 • Місце, де ви плануєте зробити ворота;
 • Пора року, погода та можливість дістатися до будівництва на транспорті.

Схема конструкції стовпів

Інструменти для зведення стовпів з цегли

Цегляний стовп — рукотворний об’єкт, який неможливо побудувати без професійних інструментів. До таких належать:

 • Лопата для замішування розчинів.
 • Совкова лопата. Вона потрібна для складання розчину під цегляний стовп. Нею можна легко укладати компоненти розчину у ємність, яка буде служити посудиною для замішування. Лопата є прекрасним засобом для виміру кількості будматеріалів.
 • Посуд, у якій буде здійснюватися замішування розчину.
 • Рівень. Використовується для визначення лінії горизонту, щоб стовпчики і стовпи були рівними.
 • Кельма і кельма. Першим можна легко відміряти «дози» цементу, а кельма допоможе зробити кладку.
 • Відра. Краще, якщо їх буде не менше двох — перше буде служити для носіння води, а друге — для гальки, якою буде заповнена середина цегляного стовпа.
 • 4 металевих прутка, що мають квадратний переріз 10х10 мм. Завдяки їм розчин буде укладатися рівномірно.
 • Рукавички.
 • Підмостки. Необхідні при зведенні високих парканів. Вони використовуються при кладці верхніх рядів у якості подібності стовпів, на яких буде триматися укладальник, його інструменти, цеглу, і ємності з розчином.

Робимо фундамент для стовпів

Фундамент

Фундамент – дуже важлива частина будови, тому його необхідно вибирати в залежності від того, який тип забору буде встановлюватися. Чим більшим буде вага паркану, тим надійніше потрібно розраховувати фундамент, який буде лягати під цегляний стовп. Важливо приділити належну увагу тим елементів фундаменту, на які буде робитися упор при установці розпашних воріт.

Основним фактором при виборі фундаменту є грунт. Наприклад, сьогодні часто використовується стрічковий фундамент, у якому буронабивна паля встановлюється по центру, а по всіх палях закладені металеві труби. Найбільш ефективним варіантом вважається закладка фундаменту розпашних воріт на глибину до половини стовпа.

Найчастіше цегляний стовп має висоту 2-3 метри. Тим не менш, ця цегляна конструкція не має будь-яких популярних стандартів, а тому кожен конкретний варіант унікальний. Всі намагаються глибину фундаменту розраховувати у визначених пропорціях до стовпа. У більшості випадків перетин стовпа становить 1,5 цегли, однак іноді використовують і 2 цеглини. Розміри перерізу стовпа в цих випадках складуть 380х380 мм і 510х510 мм, відповідно.

Цегляна кладка

Нюанси цегляної кладки

Щоб цегляна кладка стовпчиків була сильнішою захищена від механічних пошкоджень, зверху встановлюють металеві або бетонні ковпаки воріт, до того ж з цим удосконаленням цегляний стовп лише стає привабливішою. Стовпи піддаються значним навантаженням, що вимагає високої міцності конструкції, що утримує вага орних воріт. Можна забезпечити міцність, зводячи стовп навколо сталевої труби. У такому разі ворота точно будуть надійними.

Цегляні стовпчики огорожі розташовуються на різній відстані один від одного – від 2,5 до 9 метрів. Відстань буде залежати від бюджету будівництва, однак експерти не рекомендують ставити стовпи на великій відстані між собою, адже це не тільки не естетично, але і негативно вплине на технічні показники конструкції. Щоб установка ваших стовпів не заподіяла вам незручностей, необхідно заздалегідь вибрати правильне відстань між ними.

Як слід класти цеглу?

При кладці цегли слід дотримуватися наступної послідовності дій:

 • По периметру майбутнього конструкції розкладаємо квадратні прутки;
 • Накладаємо розчин всередині поверхні прутків, не перевищуючи їх рівень;
 • За допомогою рівня перевіряємо, чи лежить рівно розчин. У разі якщо є нерівності, необхідно прибрати або додати його в необхідних місцях;
 • Поверх розчину викладаємо 4 цегли по периметру, не забуваючи про перев’язку швів;
 • Виймаємо прутки та очищаємо їх від розчину;
 • Перевіряємо рівнем висоту і при необхідності рівняємо поверхню кельмою або вручну;
 • Заповнюємо всі розчином шви між цеглинами;
 • Засипаємо галькою внутрішність стовпа, після чого заливаємо її розчином. Потрібно стежити за тим, щоб він став рідким, інакше він буде виливатися назовні. Кальмой або арматурою слід пронизати гальку, давши можливість розчину проникнути вглиб;
 • Кожний ряд низку процесів слід повторити.

Цегляні стовпи

Нюанси, які необхідно знати при кладці

Найбільш ефективною буде кладка, виконана навколо забетонованої у фундамент металевої труби. Без металевих труб на всю висоту стовпа не обійтися, якщо на цей стовп будуть кріпитися ворота. Для інших стовпів можна використовувати труби коротше – вони повинні виступати над фундаментом на 30-50 див. Далі треба наварити ряд стрижнів діаметром 1 см, проте стовп, який буде опорою розпашних воріт, повинен матимуть більший діаметр.

Після по всьому периметру стовпа на цементно-піщаний розчин викладаються цеглини з періодичною перев’язкою швів. Всередину засипають гальку, яка заливається розчином. Серцевину стовпа можна забетонувати, а цеглу в таких випадках відіграють роль опалубки. Всі ці дії потрібно зробити при зведенні кожного ряду кладки. У трьох нижніх рядах стіни воріт краще використовувати повнотіла цегла, тоді як в інших рядах можна застосовувати і пустотіла, однак з таким видом цегли не потрібно брати занадто рідкий розчин, так як він буде проникати, і вивалюватися з щілин цегли. Набагато швидше і зручніше буде протікати робочий процес, якщо розчин класти відразу під всі цеглини.