Стрічка для швів гіпсокартону

Стрічка для швів гіпсокартонуПри зведенні будь-якої конструкції з ГКЛ, від найпростішої стіни до найскладніших елементів декору, освіта стиків неминуче. Під час складання самого виробу це не особливо важливо, а от при оздоблювальних роботах доставляє деякі незручності, так як для отримання ідеально рівної поверхні, яку надає фінішна шпаклівка, шви необхідно певним чином обробляти.

Для обробки технологічних зазорів між елементами конструкцій з гіпсокартону існують спеціальні стрічки. Їх можна і не застосовувати, але у такому разі утворення тріщин на місці стиків неминуче. Під впливом коливань температур будь-якого роду конструкції з ГКЛ здатні трохи деформуватися. Візуально цей процес непомітний, але потім в шарі штукатурки утворюються тріщини, які не здатна приховати навіть фарба. Армування стиків необхідно для того, щоб не було таких неприємних наслідків після ремонту.

Гіпсокартон допомагає отримати ідеально рівну поверхню стін і стелі, а також втілити в життя найсміливіші дизайнерські ідеї в області функціональної обробки і декорування.

Купити стрічку для швів гіпсокартону, звичайно, потрібно. Коштує вона недорого, а роботу виконує важливу.

Стиковка швів

Після монтажу конструкції з ГКЛ підлягають подальшій обробці, частиною якої є армування стиків. Довговічність обробки залежить від правильного виконання цих робіт.

Для того щоб зробити все правильно необхідно підібрати відповідну шпаклівку (цілком достатньо фінішу, якщо немає явних недоліків і нерівностей). Сам процес закладення швів не складе особливих труднощів, якщо знати його детально і дотримуватися правил, основне з яких – акуратність.

Процес оздоблювальних робіт – один з найбільш відповідальних і важливих, так як від якості виконання оштукатурювання згодом буде залежати зовнішній вигляд конструкції в цілому.

Деякі недоліки прибираються наждачним папером після висихання шпаклівки, але це стосується лише дрібних похибок.

Стрічка для швів гіпсокартону

Типи кромки листів і види стиків

Поперечна кромка у всіх типів ГКЛ однакова, але поздовжня має деякі відмінності:

 • Пряма кромка. Такі листи ЦК мають маркування ПК. Як правило, подібна обробка торця плити робиться на гіпсоволокнистих аркушах, призначених для чорнової обробки, тому стики на них закладаються рідко.
 • Напівкругла кромка (ПЛУК). З тильного боку на аркушах кромка прямий, закруглений лише край з лицьового боку, така обробка зустрічається на листах ГКЛ найчастіше. При закладенні швів листів з напівкруглою кромкою, як правило, застосовується серпянка.
 • Скошена кромка (СК). Вона зустрічається так само часто, як і напівкругла. Шви між листами зі скошеною вальцюванням закладаються в декілька етапів і процес цей досить трудомісткий.
 • Закруглена кромка (ЗК). На аркушах ГКЛ зустрічається рідше. Закладення стиків між закругленою крайкою можлива і без використання армуючих стрічок.
 • Фальцева кромка (ФК). Як правило, зустрічається на листах ГВЛ (гіпсоволокнистих), які призначені для чорнової обробки.

Стрічка для швів гіпсокартону

Різновиди стрічок

Стрічка – ідеальний матеріал для армування стиків. Клеїти таку стрічку на ГКЛ легко, але, тим не менш, деякі нюанси кріплення повинні бути дотримані.

Сьогодні надається широкий вибір матеріалів, допомагають у закладенні стиків ГКЛ. Всі вони випускаються в рулонах, утворюючи розділ рулонних матеріалів для конструкцій із ГКЛ.

Існують наступні види стикувальних стрічок:

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон Кнауф
Профіль для гіпсокартону Кнауф
Як використовувати паперову стрічку для підвищення тріщиностійкості стиків ГКЛ і ГВЛ по ГОСТу
Чому бізнес вибирає LED

 • Серпянка. Пятисантиметровая стрічка, що складається з синтетичного волокна. Створює міцний шпаклювальний шар.
 • Армуюча стрічка з скловолокна. Ширина цієї сітчастої стрічки може бути як 10 см, так і 23 див. Створює високу адгезію між собою і матеріалом.
 • Бандажна або флізелінові стрічка. Пятисантиметровая ширина, скловолокно в складі. Створює армований кут.
 • Паперова стрічка з перфорацією. Один з кращих видів саме для ГКЛ.
 • Демпферна стрічка. Має ширину від 3 до 10 см і одну сторону на клейовій основі.
 • Стрічка з металевим вкладишем. Стандартна ширина – 5 см, використовується для захисту кутів.

Рівну поверхню можна створити з будь-яким з перерахованих видів.

Стрічка для швів гіпсокартону

Стрічка серпянка

Серпянка являє собою синтетичну стрічку шириною в 5 см із сітки. Її також називають будівельним бинтом. При монтажі конструкцій із ГКЛ на місці стиків залишається пятімілліметровий зазор. Серпянка наклеюється таким чином, щоб зазор знаходився по центру стрічки, потім за допомогою вузького шпателя наноситься шпаклівка, яка повинна заповнити весь простір стику. Після того як шпаклівка підсохне, можна наносити фінішний шар, що створює загальну поверхню стику і самого матеріалу.

Для більш міцного з’єднання монтажних щілин між конструктивними елементами з гіпсокартону за допомогою серпянки можна використовувати такий метод: шов між листами заповнюється шпаклівкою, після висихання розрівнюються виступи і вже потім наклеюється серпянка. Цей спосіб запобігає потраплянню стрічки всередину шва та з’єднання виходить більш міцним.

Перевага серпянки в тому, що вона легко наклеюється. Це збільшує швидкість проведення робіт. До того ж вона досить міцна.

Стрічка для швів гіпсокартону

Армуюча

Даний матеріал являє собою захисну сітку зі скловолокна, з одного боку покриту клеючим складом. Ширина стрічки може варіюватися від 100 до 230 мм. Застосовується вона, як правило, для зміцнення будь-яких будівельних поверхонь. У більшості випадків для місцевого армування дефектів і тріщин штукатурки.

Стрічка для швів гіпсокартону

Бандажна або флізелінові

Дана різновид володіє високою міцністю і застосовується для зміцнення швів між елементами ГКЛ конструкцій, а також для запобігання появи тріщин на місці швів. Стик між листами заповнюється шпаклівкою, і коли вона ще не застигла, наноситься стрічка і вдавлюється в розчин за допомогою шпателя. Перевагою бандажної стрічки для захисту гіпсокартону є її надтонка товщина, що дозволяє робити шви більш рівними.

Стрічка для швів гіпсокартону

Паперова з перфорацією

Поява перфорованої стрічки на ринку будматеріалів відбулося не так давно. Але з тієї пори вона користується незмінною популярністю завдяки своїй універсальності. Вона збільшує якість закладення стиків.

Стрічка з перфорованого паперу має п’ятисантиметрову ширину. Особливість такого матеріалу в високій гігроскопічності. Це благотворно впливає на прилипання її до верствам гіпсу і на проникнення шпаклівки. Така обробка застосовується для зміцнення швів між конструктивними гіпсокартонними елементами і запобігання появи тріщин в місці стиків внаслідок деформацій. Технологія нанесення перфорованого бинта не відрізняється від технології нанесення флізеліновій. Фахівці радять застосовувати саме цю основу для закладення стиків між гіпсокартонними пластами з тієї причини, що картон і папір є спорідненими матеріалами.

Не використовується даний вид стрічки тільки у випадку, якщо листи гіпсокартону встановлюються у кілька шарів. Стики внутрішніх аркушів в армуванні зовсім не потребують, так як їх швів видно не буде.

Стрічка для швів гіпсокартону

Кнауф

Це безклейова паперова стрічка, ширина якої 50 мм. Зроблена вона із спеціальної перфорованого паперу, що має дуже високий коефіцієнт водопоглинання. Стрічка кнауф використовується частіше у випадку, якщо вона обробляє стики гіпсокартонних аркушів цієї ж фірми. Папір цієї стрічки і картон плит кнауф можна назвати максимально схожими за фізико-технологічним якостям.

Якщо використовуються матеріали однієї фірми, ймовірність розтріскування і руйнування шпаклювального шару значно знижується.

Стрічка для швів гіпсокартону

Демпферна

Подібна обробка є важливою складовою конструкцій із ГКЛ. Проводиться вона з спіненого поліуретану. Демпферна стрічка встановлюється під стартовий профіль, її ширина від 3 до 10 см в залежності від обраного профілю, товщина – від 3 до 5 мм. Одна сторона стрічки покрита клейовим складом, що полегшує її кріплення.

Стрічка для швів гіпсокартону

З металевим вкладишем

Захисна стрічка з вкладишем має стандартну для рулонних матеріалів ГКЛ ширину 5 див. Виготовлена вона з перфорованого паперу. Структура стрічки включає в себе дві смужки з оцинкованої сталі товщиною 0,2 мм і сантиметрової шириною. Описуваний вид матеріалу використовується для зміцнення зовнішніх непрямих криволінійних кутів. Зовнішні кути гіпсокартонних конструкцій є дуже вразливими, тому оздоблювальні роботи повинні включати в себе їх захист. Для протекції і вирівнювання прямих кутів застосовується перфорований профіль з алюмінію, для зовнішніх прямих кутів арок і інших конструкцій, що мають плавні вигини – арочний профіль з ПВХ.

Стрічка з металевим вкладишем необхідна для захисту кутів, відмінних від прямих. Їх величина може змінюватись, тому застосування захисної стрічки – це оптимальний варіант.

Дія такого захисту полягає в зменшенні напруги металевого каркаса ГКЛ конструкцій, у запобіганні утворення і розвитку тріщин, а також зниження рівня шуму від металевого профілю. Клеїться матеріал до спинки стартового профілю.

Стрічка для швів гіпсокартону

Ущільнювальна

Клеїти стрічку потрібно за певними правилами і в певних умовах.

Враховуйте такі фактори:

 • Дотримуйтесь режим температури і вологості. Плюсова температура в кімнаті не повинна опускатися нижче десяти градусів, протяги і зовсім виключені.
 • Поверхні після вологих робіт повинні гарненько просохнути.
 • Листи повинні бути міцно прикріплені до каркаса, інакше ущільнювальна стрічка не виконає своєї місії.
 • Капелюшки саморезов не повинні виступати над поверхнею.

А далі – про те, як саме треба клеїти стрічку.

Як клеїти серп’янку

Як же наклеїти сітку на шви? Абразивним папером зачистите місце майбутньої роботи. Після затірки обов’язково продуйте місце шва, щоб випустити пил і бруд.

Далі робите так:

 • Спеціальним складом грунтуете гіпсокартон, очікуйте висихання не менше доби;
 • Виконайте фаски, якщо цього не робилося раніше;
 • Замішайте склад для шпаклівки, консистенція повинна бути пластичною;
 • Наносити шпаклівку, втираєте її у зазор між листами;
 • Потім шов кладеться сітка, клеїти її потрібно рівним шаром;
 • Сітка протирається шпателем, щоб вона добре увійшла всередину складу.

Після другого шару стрічку потрібно розрівняти. Після висихання шпаклівки, протріть місце наждачним папером.

Закладення швів серпянкой

Використовується самоклеюча стрічка, армована звичайна або бандажна, наклеювати її потрібно приблизно за однією і тією ж технологією.

Нюанси закладення швів:

 • У швах не повинно залишатися пилу так званих задирок, на таку поверхню клеїти серп’янку не можна;
 • Стрічку шпаклювання потрібно втопити повністю;
 • Шліфування у закладенні стиків починається тільки після повного просихання шпаклювального шару;
 • Суміш для шпаклівки повинна бути однорідною, інакше виникнуть дефекти закладення стиків;
 • Шар захисної ґрунтовки обов’язковий, тільки потім можна клеїти стрічку.

Конструкції з гіпсокартону не обходяться без застосування зміцнюючих і захисних стрічок, що запобігають утворенню тріщин на рівній поверхні, які фіксують зовнішні кути конструкцій та зменшують напругу металевого каркаса. Закладення швів – важливий етап, вони неминуче руйнуються, якщо наклеїти сітку для армування. Руйнуються шви і з-за поганого кріплення, а також недостатньо щільного шпаклювання. Не залишайте щілин в гіпсокартонних конструкціях, ці промахи перекреслений всю роботу. Щілини і стики закрити не так складно, матеріали для цієї мети коштують недорого, але саме від цього залежить досконалість конструкції з гіпсокартону і її довговічність.

Стрічка для швів гіпсокартону

Технологія роботи з гіпсокартоном (відео)