Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

Структурна шпаклівка стін: фото прикладиВсі готові суміші для декорування стін поділяються на структурні, фактурні і флокові. Кожна з них має свої переваги, у тому числі і структурна.

Особливості

Дана суміш, яка вже продається в готовому вигляді, містить у своєму складі частинки різного розміру, що дозволяє створити певний малюнок. Для кращої зв’язки в складі зазвичай використовується силікат калію або синтетичний латекс. А в ролі рідини виступить звичайна вода або розчинник.

Структурна шпаклівка відноситься до декоративних сумішей, і зробити її можна своїми руками.

Ніж звичайна шпаклівка буде відрізнятися від структурної:

 • По-перше, барвним пігментом, який додасть суміші потрібний відтінок;
 • По-друге, моделюючими елементами, щоб створити на декорованій поверхні потрібну структуру.

Якщо ці компоненти ви додасте в звичайну суміш, вже отримаєте декоративний склад. Та наносити цей склад досить просто, адже немає завдання зробити поверхню ідеальної рівності.

Структурна шпаклівка стін: фото приклади

В якості барвників застосовуються або природні або синтетичні компоненти, що продаються у вигляді порошків, розчинів, паст і т. д. Якщо суміші потрібен блиск, в нього потрібно додати металеву стружку.

Також рекомендуємо прочитати:Як навчитися шпаклювати стіни
Види шпаклівки фірма Кнауф
Пістолет для декоративної шпаклівки
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

Що ж може використовуватися як формуючий елемент:

 • Кварц;
 • Маленькі камінчики;
 • Деревна стружка або деревні волокна;
 • Слюда і т. д.

І це, звичайно, не весь список елементів, використовувати можна все, що хоча б теоретично підходить для суміші. Ті ж блискітки, якщо це відповідає дизайну кімнати.

Як нанести структурну штукатурку (відео)

Як наносити

Також для декору стін використовується звичайна шпаклювальна суміш без всяких добавок, але при цьому вийде декоративний шар. А все завдяки інструментам, які і створюють певний візерунок на стіні.

Що це за інструменти:

 • Фактурні валики;
 • Зубчасті шпателі;
 • Штампи;
 • Губки.

Структурна шпаклівка стін: фото приклади

І штампи, і валики повинні бути пружними і м’якими, щоб ними можна було створити особливий однорідний рельєф. Виготовляють їх звичайно з еластичного силікону або пластику, що має рельєфне тефлонове покриття. Це забезпечить не прилипання суміші до катка в процесі роботи.

Робоча поверхня штампів може бути з міцної паперу чи матерії. Сьогодні в кожному спеціалізованому магазині можна підібрати підходящий інструмент для структурної шпаклівки.

Якщо, приміром, вам потрібно створити шорстку структуру, застосовуються коралові губки, які коштують чимало. Іноді використовується і звичайна губка для миття посуду, зноситься вона, звичайно, в процесі ремонту швидко, але ж і ціна її невелика.

Як із звичайної шпаклівки зробити суміш «риб’яча луска»

Забарвленому вигляді ця шпаклівка виглядає відмінно, і дуже оригінальна буде в будь-якому інтер’єрі. Якщо всі етапи роботи ви виконайте з максимальною старанністю, ніхто і не подумає, що такий декор стін виконаний своїми руками.

Структурна шпаклівка стін: фото приклади

Хід роботи:

 • На стіну наноситься шпаклювальний шар товщиною в 3-5 мм, з такою основою добре працюється. Якщо хочете створити велику рельєфність, шар повинен бути більш товстим.
 • Візьміть шпатель шириною 8-10 см, планомірно наносити малюнок. Робиться це так – почніть з якогось кута, прикладайте шпатель, створюйте поглиблення, розташовуючи їх у шаховому порядку.
 • Після того, як рельєфна стіна висохла, її можна пофарбувати. Дану структуру добре підкреслять золотисті відтінки.

Такий шпаклівкою можна обробити не всю стіну, а певну її частину, функціональну. Наприклад, виділити зону їдальні в кімнаті.

«Новий короїд» – що це?

Короїд – одна з найпопулярніших декоративних штукатурок. В даному випадку шпаклівка нагадає натуральний камінь або ж скельну породу. Для створення такого візерунка потрібна шпаклівка і гладилка. Гладилка – це інструмент, який представляє собою лист металу зі зручною ручкою.

Структурна шпаклівка стін: фото приклади

Що робити для створення структури «новий короїд»:

 • Шпаклівка наноситься поетапно, захоплюйте десь за півметра квадратних, наносите рельєф і потім переходите до наступної зони, шар матеріал дорівнює 3 мм;
 • Після нанесення суміші візьміть гладилку, прикладіть її до стіни так, щоб один край на кілька сантиметрів височів над поверхнею;
 • Потім проводите з невеликим натиском, а повітря, що потрапить під металеве полотно, сам дозволить створити унікальну структуру, краще інших виглядають діагональні штрихи;
 • Доповнить цю оформлення фарбування в два тони, для цього потрібно пофарбувати стіну світлою фарбою, а через добу гребені рельєфу виділіть темним кольором губкою.

І це, звичайно, не всі варіанти – структурна шпаклівка передбачає масу варіацій, і ви самі можете стати автором одного із способів. Головне, вивчіть можливість інструментів, валів, штампів.

Структурна шпаклівка своїми руками (відео)

Структурної шпаклівкою добре оформляти окремі зони в будинку, які зовні ви хочете якось позначити, акцентувати. Використовувати або готові суміші, або самі створюйте розчини, наносити по інструкції, чекайте повного висихання перед фарбуванням, і ремонт буде вдалим.

Галерея: структурна шпаклівка стін (20 фото)