Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиціДекоративна штукатурка структурна відмінна неоднорідним складом зернистого вигляду. У цій штукатурці є різні наповнювачі, від кварцового піску і деревних волокон до кам’яної крихти.

Що це

Зазвичай структурні штукатурки виготовляють на цементно-вапняній базі, а ще на основі синтетик латексів, і силікату калію. А вже основа, в свою чергу, виготовлена на воді. Для робіт всередині будинку правильніше використовувати штукатурку саме на водній основі. Обумовлюється це тим, що вона не має запаху, і господарям під час ремонту немає потреби залишати житло.

Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

Структура і рельєф структурних штукатурок залежать саме від гранул, вкраплень, які додаються в загальну масу.

Якість і результат робіт залежить від того, на якій основі зроблена штукатурка. Відмінна риса штукатурки на мінеральній основі – це економічність, її потрібно для ремонту небагато.

Отже, говорячи про структурну штукатурці, мається на увазі неоднорідна маса з різного типу гранулами, що створює на стіні особливий рельєф і фактуру.

Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

Переваги для внутрішніх робіт

Чому саме для робіт всередині будівлі так часто використовується даний вид штукатурки? Пояснити це можна чималими перевагами штукатурки над іншими матеріалами обробки.

Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

Також рекомендуємо прочитати:Плюси і мінуси механізованої штукатурки стін
Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

«Плюси» структурної штукатурки:

 • Відмінно справляється із завданням маскування декорованій поверхні – маскується різного роду здуття, мікротріщини і стару фарбу;
 • Відрізняється високою стійкістю до подряпин і ударів;
 • Коли поверхня висохне, її можна спокійно чистити і мити миючими засобами, які не включають у свій склад розчинників;
 • Штукатурка відрізняється високою пластичністю, що і дає можливість, власне, створювати цікаві рельєфи;
 • Мікропориста поверхню штукатурки дозволяє стінам «дихати»;
 • Це покриття високої міцності;
 • Співвідношення ціни/якості більш ніж приваблива.
 • Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

  Для багатьох робіт всередині будинку штукатурка хороша тим, що її можна на певній основі створити самому. Є чимало відео майстер-класів, які розповідають, як зробити таку суміш своїми руками.

  Нанесення декоративної штукатурки валиком (відео)

  Суміш своїми руками

  По суті, вам знадобляться найпростіші будматеріали. Якщо складних робіт поки ви не зважитеся, то і простий варіант може стати хорошим рішенням для сучасної обробки стін.

  Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

  Отже, вам потрібні:

  • 6 кіло сухої маси;
  • 200-250г клею;
  • 2л води.

  Це лише основа, на яку буде додаватися декоративний наповнювач. Спочатку змішується вода і шпаклівка, в одержаний розчин вливається клей, все перемішується. Щоб отримати виражену фактуру поверхні, потрібно вибрати наповнювач. Щоб зімітувати піщаник, береться зерно в 0, 3мм, щоб зробити візерунок короїд – 2мм-ві зерна, а ефект деревної кори – зерна в 3мм.

  Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

  Ну і, звичайно, не обійтися без інструменту, який допоможе створити особливий рельєф. Це можуть бути щітки, валики, гребінці та щітки.

  Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

  Способи нанесення штукатурки:

 • Набризк – для цього способу потрібен віник і палиця. В одній руці потрібно тримати палицю і віник, кінчик віника занурюється в розчин, а після цього по палиці ударяйте так, щоб бризки потрібним чином потрапили на стіну. Зазвичай набризк робиться в два шари.
 • Рельєф кельмою – спочатку на поверхню накладається базовий шар, вже після висихання якого накладається другий, і відразу формуються візерунки. А формуються вони тим, що кельма проводиться в різних напрямках.
 • Щіткою, звичайно, металевої проводять на свіжому шару штукатурки, щоб утворилися тоненькі хаотичні лінії. Після того, як покриття висохне, м’яким пензликом з нього можна зняти дрібні частинки.
 • Штампування валиком, причому, використовувати валик, на якому вже є малюнок, а малюнок можна зробити і самому. Приміром, обмотайте валик товстими нитками, і буде імітація стебел високої трави.
 • На відео-уроках стає зрозуміло, як поетапно своїми руками створити таке незвичайне оформлення стіни.

  Штукатурка декоративна структурна в інтер’єрі

  Найчастіше ця штукатурка використовується в обробці холу, вітальні або ванною. Коли ви будете вибирати матеріал, враховуйте ступінь вологості в приміщенні, як часто через нього проходять, бувають там з тваринами.

  Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

  Для класичного інтер’єру підійде штукатурка, яка є імітацією онікса або натурального граніту, якщо в інтер’єрі домінує екостиль, знадобиться штукатурка «під дерево».

  Структура поверхні буде більш яскравим і багатогранним, якщо її сполучні елементи будуть великими.

  Можна придбати готові суміші, які вже не потрібно формувати з допомогою наповнювачів, залишиться тільки своїми руками нанести їх на стіну.

  Структурна штукатурка для внутрішніх робіт: хороша альтернатива класиці

  Структурна штукатурка своїми руками (відео)

  Для робіт усередині приміщення переваг у структурної штукатурки маса, особливо якщо різні ефекти ви не проти створити своїми руками. Спробувавши в одній з кімнат квартири, вам, можливо, захочеться продовжити експерименти. Дешево, модно, всякий раз виходить новий результат!

  Галерея: структурна штукатурка (20 фото)