Декоративна штукатурка структурна відмінна неоднорідним складом зернистого вигляду. У цій штукатурці є різні наповнювачі, від кварцового піску і деревних волокон до кам’яної крихти.

Що це

Зазвичай структурні штукатурки виготовляють на цементно-вапняній базі, а ще на основі синтетик латексів, і силікату калію. А вже основа, в свою чергу, виготовлена на воді. Для робіт всередині будинку правильніше використовувати штукатурку саме на водній основі. Обумовлюється це тим, що вона не має запаху, і господарям під час ремонту немає потреби залишати житло.

Структура і рельєф структурних штукатурок залежать саме від гранул, вкраплень, які додаються в загальну масу.

Якість і результат робіт залежить від того, на якій основі зроблена штукатурка. Відмінна риса штукатурки на мінеральній основі – це економічність, її потрібно для ремонту небагато.

Отже, говорячи про структурну штукатурці, мається на увазі неоднорідна маса з різного типу гранулами, що створює на стіні особливий рельєф і фактуру.

Переваги для внутрішніх робіт

Чому саме для робіт всередині будівлі так часто використовується даний вид штукатурки? Пояснити це можна чималими перевагами штукатурки над іншими матеріалами обробки.

Також рекомендуємо прочитати:Плюси і мінуси механізованої штукатурки стін
Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

«Плюси» структурної штукатурки:

 • Відмінно справляється із завданням маскування декорованій поверхні – маскується різного роду здуття, мікротріщини і стару фарбу;
 • Відрізняється високою стійкістю до подряпин і ударів;
 • Коли поверхня висохне, її можна спокійно чистити і мити миючими засобами, які не включають у свій склад розчинників;
 • Штукатурка відрізняється високою пластичністю, що і дає можливість, власне, створювати цікаві рельєфи;
 • Мікропориста поверхню штукатурки дозволяє стінам «дихати»;
 • Це покриття високої міцності;
 • Співвідношення ціни/якості більш ніж приваблива.
 • Для багатьох робіт всередині будинку штукатурка хороша тим, що її можна на певній основі створити самому. Є чимало відео майстер-класів, які розповідають, як зробити таку суміш своїми руками.

  Нанесення декоративної штукатурки валиком (відео)

  Суміш своїми руками

  По суті, вам знадобляться найпростіші будматеріали. Якщо складних робіт поки ви не зважитеся, то і простий варіант може стати хорошим рішенням для сучасної обробки стін.

  Отже, вам потрібні:

  • 6 кіло сухої маси;
  • 200-250г клею;
  • 2л води.

  Це лише основа, на яку буде додаватися декоративний наповнювач. Спочатку змішується вода і шпаклівка, в одержаний розчин вливається клей, все перемішується. Щоб отримати виражену фактуру поверхні, потрібно вибрати наповнювач. Щоб зімітувати піщаник, береться зерно в 0, 3мм, щоб зробити візерунок короїд – 2мм-ві зерна, а ефект деревної кори – зерна в 3мм.

  Ну і, звичайно, не обійтися без інструменту, який допоможе створити особливий рельєф. Це можуть бути щітки, валики, гребінці та щітки.

  Способи нанесення штукатурки:

 • Набризк – для цього способу потрібен віник і палиця. В одній руці потрібно тримати палицю і віник, кінчик віника занурюється в розчин, а після цього по палиці ударяйте так, щоб бризки потрібним чином потрапили на стіну. Зазвичай набризк робиться в два шари.
 • Рельєф кельмою – спочатку на поверхню накладається базовий шар, вже після висихання якого накладається другий, і відразу формуються візерунки. А формуються вони тим, що кельма проводиться в різних напрямках.
 • Щіткою, звичайно, металевої проводять на свіжому шару штукатурки, щоб утворилися тоненькі хаотичні лінії. Після того, як покриття висохне, м’яким пензликом з нього можна зняти дрібні частинки.
 • Штампування валиком, причому, використовувати валик, на якому вже є малюнок, а малюнок можна зробити і самому. Приміром, обмотайте валик товстими нитками, і буде імітація стебел високої трави.
 • На відео-уроках стає зрозуміло, як поетапно своїми руками створити таке незвичайне оформлення стіни.

  Штукатурка декоративна структурна в інтер’єрі

  Найчастіше ця штукатурка використовується в обробці холу, вітальні або ванною. Коли ви будете вибирати матеріал, враховуйте ступінь вологості в приміщенні, як часто через нього проходять, бувають там з тваринами.

  Для класичного інтер’єру підійде штукатурка, яка є імітацією онікса або натурального граніту, якщо в інтер’єрі домінує екостиль, знадобиться штукатурка «під дерево».

  Структура поверхні буде більш яскравим і багатогранним, якщо її сполучні елементи будуть великими.

  Можна придбати готові суміші, які вже не потрібно формувати з допомогою наповнювачів, залишиться тільки своїми руками нанести їх на стіну.

  Структурна штукатурка своїми руками (відео)

  Для робіт усередині приміщення переваг у структурної штукатурки маса, особливо якщо різні ефекти ви не проти створити своїми руками. Спробувавши в одній з кімнат квартири, вам, можливо, захочеться продовжити експерименти. Дешево, модно, всякий раз виходить новий результат!

  Галерея: структурна штукатурка (20 фото)