Далеко не завжди стяжку роблять тільки з цементу і піску. Часто доводиться вдаватися до різного роду добавок, зокрема до керамзиту. Необхідність у цьому може виникнути тоді, коли товщина шару стяжки повинна мати відмінні від стандартних 10-15 мм параметри. Як правило, це буває у випадках, коли приймається «страшне» рішення вивести всі підлоги в будинку або квартирі на один рівень. Стяжка підлоги з керамзитом, мабуть, єдиний варіант без особливих фінансових втрат зробити з своєї старої і не дуже ідеальної квартири цукерку в яскравою і стильною обгортці.

Стяжка підлоги з керамзитом

Зміст

 • Стяжка підлоги: готуємо поверхню
 • Установка розмітки і маяків
 • Заливка стяжки з керамзитом
  • Заливка піщано-бетонного розчину на підготовлений керамзит
  • Заливка суміші з піску, бетону і керамзиту
 • Відео інструкція по стяжці
 • ? Стяжка підлоги: готуємо поверхню

  Звичайно ж вам доведеться позбутися від старого підлогового покриття і, можливо, старої стяжки. Якщо з покриттям у вас труднощів швидше за все не виникне, то ось з видаленням стяжки будуть невеликі проблеми. Хоча, якщо її поверхня цілком стерпна (ціла, не потріскана), то краще сто раз подумайте — чи потрібно вам взагалі морочитися про нову стяжці і витрачати свій час і кошти на марне заняття. Краще використовувати вільні гроші і зробіть поверх старої стяжки наливну підлогу.

  Але якщо кришиться бетон, весь у тріщинах і взагалі виглядає «не айс», то краще від нього позбавитися. Зручніше за все зробити це за допомогою електричного відбійного молотка (дорого, шумно і важко, але зате швидко) або перфоратора — дешево, так шумно і довго. До того ж перфоратор має дещо інше призначення, а його використання в інших цілях є насильством над інструментом, а він цього не прощає і ламається.

  ? Встановлення розмітки і маяків

  Природно, для того, щоб наша стяжка була рівною і у всіх кімнатах мала один рівень, потрібно правильно зробити розмітку. Саме з неї і слід починати підготовчий етап робіт.

  Для цього вам знадобиться рівень (будь-який, який є у господарстві) і маркер. Спочатку потрібно намітити лінії чистового статі, які зазвичай збігаються з нижньою кромкою дверної коробки. Поставивши відмітку у дверного отвору і в кутах кімнати, з’єднайте їх лініями за допомогою натягнутого шнура. Всі! Розмітка чистового статі завершена.

  Тепер потрібно намітити лінії стяжки. Для цього вже намічених ліній чистової підлоги потрібно провести вниз відрізок, рівний товщині самої підлоги. Отримані таким чином точки теж необхідно з’єднати між собою за допомогою мотузки. Розмітка стяжки теж закінчена. Тепер ці лінії будуть орієнтиром при виставлення маяків.

  Перш ніж приступити до другого етапу потрібно підготувати поверхню підлоги, знепиливши його, прибравши все сміття і закривши щілини (якщо такі є) між стінами і підлогою, інакше під час заливки не виключена можливість зробити ремонт двічі — собі і сусідам знизу, за ваш рахунок, звісно. А ось тепер можна починати ставити маячки.

  Визначте для початку місцезнаходження найвищої точки підлоги і виберіть найменші маяки (6 мм). Для їх установки найкраще скористатися рівнем, а ще краще довгим правилом з рівнем (не менше 2 метрів).

  Виставивши два маяка по краях рівня, встановити інші (між ними) вже не складе ніякої праці. Слідкуйте за тим, щоб верхня кромка маячків збігалася з лініями розмітки. Крок маяків залежить від розмірів кімнати. Наприклад, якщо довжина кімнати 4 метри, а довжина рівня — 2 метри, то маркери бажано пустити кроком 70 см, розбивши таким чином приміщення на 6 ділянок.

  Регулювати висоту маячків можна за допомогою підручних засобів, от тільки не кожен підручний засіб може стати частиною стяжки. Наприклад, шматки ДСП або ДВП не підійдуть для цих цілей, оскільки від контакту з вологою вони розбухнуть і зашкодять поверхню стяжки. ГВЛ або ГКЛ цілком можуть зіграти роль регулювальників висоти, але і вони не відрізняються високим ступенем вологостійкості. Однак, за той час поки стяжка буде тверднути шматочки ГВЛ просто не встигнуть розбухнути до таких розмірів, щоб пошкодити моноліт.

  Шматочки дерева допоможуть вирівнювання маяків

  Фіксувати маячки можна цементним розчином, але вам доведеться досить довго чекати, поки така конструкція не стане єдиним цілим, а можна за допомогою розведеного алебастру. Зараз ви можете заперечити, адже допускати контакт гіпсу з цементом не можна. Але в даному випадку відсоток алебастру настільки мізерний, що ніяких наслідків такого контакту ви не помітите.

  Встановлення маячків під стяжку

  Ще один варіант установки маяків

  ? Заливка стяжки з керамзитом

  Отже, всі підготовчі заходи позаду, настрій прекрасний, а значить, прийшла пора братися за самий відповідальний момент — заливку. Існує два способи заливки стяжки з керамзитом:

 • Заливка піщано-бетонного розчину на підготовлений керамзит
 • Заливка суміші з піску, бетону і керамзиту
 • ? Заливка піщано-бетонного розчину на підготовлений керамзит

  Цей спосіб передбачає заливку стяжки безпосередньо на керамзит.

  Починати засипати керамзит потрібно з того місця, де товщина стяжки буде максимальною (20-25 мм). Потім поступово просуваючись по периметру приміщення засипається залишився матеріал. В результаті у вас повинен вийти рівномірний шар, не доходить до нижньої кромки маяка приблизно на 1,5-2 див.

  Далі необхідно пролити керамзит цементним «молочком» (вода+цемент), щоб дати йому можливість схопитися до того стану, коли за подріблена можна буде вільно ходити не провалюючись. До того ж на поверхні керамзиту після такої процедури має з’явитися плівка, яка буде своєрідним бар’єром для вологи. Якщо плівки не буде, то під час заливки стяжки велика частина води з суміші вбереться в гранули керамзиту, що стане приводом для осідання поверхні. А нам цього не треба! Ми ж хочемо, щоб все було красиво і естетично!

  Можливо, хтось не знає, як «приготувати» цементне молочко. Розкриємо карти: роблять суміш з води і цементу, але набагато більш рідку, ніж саму стяжку. Для початку спробуйте розвести цемент в три рази більшою кількістю води, ніж потрібно для звичайної стяжки. Залийте отриманим розчином невелику ділянку керамзиту і поспостерігайте за тим, як веде себе «молочко». Якщо воно все пішло вниз, не залишивши після себе й сліду, значить ваш досвід не вдався і суміш вийшла занадто рідкою. А якщо все з точністю до навпаки — все молочко, немов пінка, лежить собі спокійно на поверхні,- значить в розчин слід додати ще води.

  Коли ви повністю пролили «молочком» всю площу приміщення, роботи доведеться припинити, але не переживайте — зовсім на трохи. Доби вистачить для того, щоб суміш цементу і води остаточно затверділа.

  Через 24 години можна готувати суміш для стяжки або ж скористатися вже готової, яка, на щастя, коштує зовсім недорого.

  Заливати суміш коштує від протилежній від дверей стіни, поступово розтягуючи її на себе і в сторони за допомогою трапецієподібного правила. Маячки при цьому повинні повністю зникнути під шаром стяжки.

  Таким чином, стягуєте всю площу кімнати і залишаєте стяжку підсихати. Тільки не варто вже через добу бігати по свіжому підлозі і кликати друзів помилуватися на плоди своєї праці. Для того, щоб стяжка схопилася остаточно, потрібна щонайменше один тиждень, а краще дві, а ще краще-три. Не забувайте щодня збризкувати підлогу водою або проходитися по ньому мокрим валиком — так стяжка швидше схопиться і стане міцною, як скеля. А міцний підлогу, значить красивий і надійний. Саме такий нам, вірніше вам і потрібен.

  Перший спосіб: заливка стяжки на керамзитовую «подушку»

  ? Заливка суміші з піску, бетону і керамзиту

  Цей спосіб, як і перший, двошаровий, але суміш для першого шару готується відразу з керамзитной крихтою, що в кілька разів прискорює процес заливки.

  У велику ємність з водою засипаються керамзитовые гранули і перемішуються до мокрого стану. Зайвої води в ємності бути не повинно, тобто вся волога повинна знаходитися всередині керамзиту. Далі потрібно всипати суміш піску та цементу і ще раз перемішати весь розчин, бажано за допомогою будівельного міксера. В результаті у вас повинна вийти максимально густа, але не занадто суха, однорідна суміш без грудочок.

  Отриманий розчин рівномірно викласти на підготовлений підлогу кельмою і розрівнюється за точно таким же принципом, як у першому варіанті. Правда, тепер вам немає необхідності проливати керамзит молочком — все вже готове.

  Як ви самі можете судити, цей спосіб набагато цікавіше і простіше, адже ви можете затока невелику ділянку кімнати сумішшю, відразу ж поверх неї заливати саму стяжку. Таким чином, ви позбавляєте себе «задоволення» ходити по хрусткою слизькій трясовині. Залили перший шар на 60-70 см — стягнули фінішної сумішшю, залили ще — ще стягнули, і так до кінця. Чи Не правда зручно? До речі, ширину першого шару можете обирати самостійно, головне, щоб вам було зручно заливати фінішний шар і не вийшло так, що при завершенні заливки ви ногами і руками потонете у вже готової стяжки, звівши тим самим всі ваші старання і зусилля нанівець.

  Природно, стягувати потрібно акуратно, а не так, як роблять деякі — потягнув на себе і вирішив, що на цьому справа закінчено. Спочатку суміш потрібно ретельно утрамбувати і більш-менш рівномірно розрівняти кельмою. Тільки після цього можна ставити правило, постійно переміщаючи його з боку в бік, стягувати суміш на себе.

  Дану процедуру доведеться повторити не один раз, так як для повної ліквідації ямок, калюж і бульбашок, вам знадобиться не тільки сила і терпіння, але і час. До речі, про калюжах. Ви можете подумати, що мокрі плями на поверхні стяжки висохнуть самі собою. Так, безсумнівно, вони висохнуть, але лише після себе вони залишать інше, вже менш приємний сюрприз, — ямки, знищити які можна тільки шляхом повторної заливки. Тому ганяйте ці калюжі до переможного!

  Заливка стяжки із суміші керамзиту, піску і бетону. Помилка в дотриманні пропорцій. На поверхні стяжки залишилися калюжі.

  Другий спосіб: заливка стяжки із суміші керамзиту, піску і цементу

  Так, і ще! У фінішний шар можна додати спеціальну рідину-пластифікатор. Завдяки їй поверхню стяжки не буде розтріскуватися. Якщо ж у вас немає зайвих грошей, то можете заливати і без неї, але тоді вам доведеться періодично зволожувати підлогу, хоча і не факт, що тріщин не буде.

  ? Відео інструкція по стяжці

  Стяжка підлоги з керамзитом — відео ви можете переглянути нижче — процес досить тривалий і трудомісткий. Однак вам не варто лякатися труднощів, адже при дотриманні всіх правил і нюансів, при максимальної уважності і акуратності ви без особливої праці впораєтеся з поставленим метою.