Схема блоку живлення монітора: пристрій і принцип роботи блоку живлення монітора.

Схема блоку живлення монітора: пристрій і принцип роботи блоку живлення монітора.В останні кілька років комп’ютери і телевізори з’явилися у кожного. Ці прилади характеризуються широким набором функцій, без яких сучасній людині вже не обійтися. Безсумнівно, найважливішим елементом таких пристроїв є екран. Але не всі знають, як він працює. Для того щоб мати можливість полагодити монітор комп’ютера у випадку поломки та й просто мати уявлення про принцип його роботи, потрібно вивчити схему блоку живлення. Про всі особливості блоку живлення і ви дізнаєтеся з цієї статті.

Пристрій і схема блоку живлення монітора

Зміст статті

  • Пристрій і схема блоку живлення монітора
  • Принцип роботи блоку живлення монітора

Більшість поломок, як визнають досвідчені користувачі, пов’язані саме з блоком живлення. Розберемо докладніше його пристрій.

БЖ монітора складається з двох елементів:

  • мережевого імпульсного блоку живлення (AC/DC-адаптера);
  • DC/AC-інвертора.

Обидва елементи служать для того, щоб перетворювати напругу. Тобто, перший блок перетворює змінну напругу в постійне, а другий — навпаки, постійне в змінну (DC-AC).

Існує кілька основних видів схем, які часто використовуються в сучасних моніторах. Такі схеми можна знайти в інтернеті, де надано ясна і докладний опис всього пристрою блоку живлення.

Такі схеми можуть бути корисними при самостійному ремонті різних приладів, переважно комп’ютерів. У тому числі за схемами вивчається сам принцип роботи блоку живлення монітора. Вивчивши деталі і їх послідовність, ви зможете легко розібратися в тому, чому відбуваються ті чи інші реакції в агрегаті.

Схема блоку живлення монітора: пристрій і принцип роботи блоку живлення монітора.

ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що не рекомендується проводити самостійний ремонт монітора, якщо ви не розумієте схем і не розбираєтеся в принципі роботи окремих частин пристрою. Таким чином можна посилити неполадки і без професійного втручання все одно обійтися не вийде.

Отже, як же працює блок живлення?

Принцип роботи блоку живлення монітора

Функціональність імпульсного БК і інвертора слід розглядати окремо — вони виконують різні завдання.

Наприклад, адаптер виконує такі функції:

  • випрямлення напруги діодним мостом і фільтруючим конденсатором;
  • його зміна і зниження спеціальним трансформатором;
  • випрямлення перетвореного напруги діодами.

Зверніть увагу, що використовується два види діодів: звичайні і діоди Шотткі.

Схема блоку живлення монітора: пристрій і принцип роботи блоку живлення монітора.

У діодів Шотткі є свої відмінні характеристики, які будуть важливими для розуміння того, чому саме їх обирають для роботи з високими частотами. Це не тільки здатність миттєвого перемикання на закрите стан відкритого, але і підвищена чутливість до перевищення зворотної напруги. В цьому випадку відбувається миттєва поломка пристрою.

Відмінність від звичайного діода полягає саме в цьому. Для того щоб не відбувалися постійні відключення, використовуються спеціальні ланцюги, які називаються демпфуючими.

Іншим мінусом діодів Шотткі є їх нестійкість до нагрівання. Саме тому в більшості адаптерів встановлюються ще й особливі радіатори, які виключають вплив тепла.

Схема блоку живлення монітора: пристрій і принцип роботи блоку живлення монітора.

Інвертор для монітора виконаний за особливою мікросхемі, окремої для кожного приладу. Це дозволяє домогтися максимального результату в ефективності роботи пристрою. За допомогою інвертора здійснюється екранів підсвічування, яка є однією з найбільш корисних і важливих функцій монітора — вона дає користувачеві можливість користуватися комп’ютером або іншим агрегатом навіть у темряві або при поганому освітленні.

ВАЖЛИВО! Незважаючи на те що підсвічування забезпечує можливість повноцінно використовувати будь-який побутовий прилад, оснащений монітором, пам’ятайте — тривале проведення часу у такого екрану завдає шкоди очам.

Таким чином, блок живлення монітора — найважливіша частина його внутрішнього устрою, яка дуже часто виходить з ладу. Щоб цього не сталося, потрібно постійно проводити профілактичні заходи і користуватися приладами дбайливо і акуратно. Якщо все ж щось піде не так, то тепер ви зможете з легкістю усунути неполадку, так як знаєте, що знаходиться всередині блока живлення монітора і як він працює.