Власне, сама назва перспективної технології виробництва тафтингових килимів, якщо розглянути питання з точки зору англійської мови, вказує на її суть. Вихідне слово перекладається як “шмагати пучками”, а не одиночною ниткою, як це зазвичай робиться.

Що являє собою технологія «тафтинг»

Зміст статті

  • Що являє собою технологія «тафтинг»
  • Які види тафтингових килимів бувають

Основою для такого килима служить щільна сітка, на яку приклеюється ворс. Процес стібки відбувається з утворенням петель. Після завершення роботи їх обрізають, щоб отримати петельний килим.

У результаті виходить хитромудра комбінація стриженого ворсу і петель. Оригінальний виріб є досить популярним, але це не єдине застосування тафтинговій технології.

Слід врахувати також і недоліки цієї технології. Багато вважають, що це спосіб отримати дешеві у виробництві вироби, які лише зовні нагадують східні килими виключно ручної роботи.

Відомо, що тафтингові варіанти не відрізняються такою ж міцністю, довговічністю і стійкістю до зносу, як і їхні побратими, зроблені вручну. Особливо якщо враховувати, що для технології вибирають більш дешеві сорти вовни щодо низької якості.

Які види тафтингових килимів бувають

  • Машинні килими. Американський інженер Коббл є автором ідеї тафтінга. І він реалізував її у вигляді обладнання, яке зміцнює скручену пряжу безпосередньо на основі. Ніж-то такий верстат нагадує швейну машинку. Містить велику кількість гачків і голок машина працювала на великій швидкості, створюючи зовсім непогані вироби. Механізація процесу завдала сильного удару по ручному ткацтву. Тим не менш вироби виходили якісними, їх випускали в масовій кількості. Не останнє значення мала відносно невелика ціна.
  • Ручні килими. Технологія в ручному застосуванні надзвичайно цікава, так як надає майстру практично необмежені можливості у виборі форми, обсягу та інших параметрів. Можливо навіть робити вставки з інших матеріалів. Шкіряні, металеві, дерев’яні та інші прикраси тільки додають оригінальності виробу. Майстри створюють оригінальні речі, які можна, умовно кажучи, програмувати під певний інтер’єр, не обмежуючи фантазію, так як є відмінний інструмент для її реалізації.