Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,

Хто придумав переробляти балкони в зимові сади, міні-спортзали, робочі кабінети достеменно не відомо. Але ця людина, напевно, не довго ламав голову над тим, де розмістити велотренажер, горщики з фікусами і комп’ютер. Невеликий шматочок квартири, винесений за її межі, цілком може стати улюбленим місцем, теплим, затишним, комфортним. Якщо ви вирішили кардинально змінити функціональне призначення свого балкона, то вам доведеться витратити чимало зусиль, щоб перетворити цей острівець холоду в тепле оазис. Поставивши надійні склопакети, утепливши стіни і дах, ви, звичайно, досягти певних результатів, однак, підлога під ногами, як і раніше, буде холодним. Єдиним рішенням проблеми стане установка опалювального елемента, в якості якого ідеально підійдуть конвектори та радіатори, а додатково змонтована система тепла підлога на балконі дозволить створити комфортну і затишну атмосферу.

Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,

Тепла підлога на балконі — стимул для оригінальних задумок

Зміст

 • Тепла підлога на балконі: плюси і мінуси
 • Особливості монтажу теплої підлоги на балконі
  • Монтаж кабельної системи обігріву
  • Монтаж системи на основі нагрівальних матів
  • Монтаж інфрачервоних плівкових підлог
  • ? Тепла підлога на балконі: плюси і мінуси

   Про плюси теплої підлоги на балконі можна говорити нескінченно. Це і можливість використовувати систему в якості основного обігріву, і економія простору і без того невеликого балкона, і легкість монтажу (для плівкової підлоги), і ще купа приємних моментів. Проте, навіть така, здавалося б, позитивна зі всіх сторін система опалення має кілька мінусів.

  • Дорого. Набагато дешевше купити масляний радіатор або обігрівач типу «вітерець», але порахуйте витрати електроенергії, які з настанням перших осінніх заморозків зростуть приблизно в два-три рази і замість звичних 300-500 рублів ви будете віддавати комунальникам 1000-1200. А тепер увага! Система тепла підлога споживає електроенергії приблизно на 3-4 рубля в день. Отже, за місяць ваш лічильник намотає всього на 100-120 рублів більше звичайного. Економія очевидна!
  • Складність монтажу. Цей пункт відноситься до кабельної системи теплих підлог, однак, при грамотному підході і умілих руках, що ростуть з потрібного місця, встановити конструкцію не складе ніякої праці. Правда, часу все одно піде досить, адже доведеться робити ще і стяжку, а це вже забере не один день з життя.
  • ? Особливості монтажу теплої підлоги на балконі

   Процес монтажу системи тепла підлога на балконі трохи відрізняється від її ж укладання в інших приміщеннях квартири. Вся справа в тому, що стінки балкона не мають тих характеристик міцності і теплопровідності, що притаманні стін будинку, тому перш ніж встановлювати тепла підлога, доведеться зайняти утепленням балкону.

   Для цього потрібно прокласти утеплювач не лише на бокові стінки, але і на ту частину стіни, яка примикає до балкона, а також на підлогу, причому основа підлоги бажано застелити пароизолирующим матеріалом, а всі стики між стінками і поверхнею пароізоляції проклеїти металізованим скотчем. Таким чином, ваш балкон перетвориться в справжній «термос», зберігає тепло і не допускає його витік.

   Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,

   Перш ніж монтувати теплу підлогу потрібно утеплити стіни і бетонну основу

   А тепер більш докладно про особливості монтажу різних видів електричного теплого статі (саме його потрібно використовувати для утеплення балкона).

   ? Монтаж кабельної системи обігріву

   Кабельні нагрівальні секції застосовують при наявності стяжки з обов’язковим шаром утеплювача і гідроізоляції, в іншому випадку основна частина тепла, що виробляється системою тепла підлога, буде йти вниз і активно гріти стелю вашому сусідові.

   Цементно-піщана стяжка повинна мати товщину не менше 45 мм, а нагрівальний кабель в ній повинен розташовуватися на глибині близько 30-35 мм від верхнього краю. Завершити роботи краще всього кахельною плиткою — вона відрізняється високою теплопровідністю, а значить, буде моментально нагріватися, віддаючи своє тепло ваші ніжкам. Правда, скористатися всіма можливостями і принадами кабельної системи опалення підлоги, вам вдасться лише через три-чотири тижні — саме стільки часу потрібно стяжці, щоб остаточно підсохнути.

   Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,

   Кабельний тепла підлога — довго й дорого

   ? Монтаж системи на основі нагрівальних матів

   Дану систему доцільно використовувати в тому випадку, якщо застосування цементно-піщаної стяжки не представляється можливим.

   Розташовувати нагрівальні мати можна прямо на клейовий склад, призначений для укладання кахельної плитки. Підкладкою тут буде виступати вирівнюючий шар, старе керамічне покриття, бетон і т. д. Після укладання останньої плитки підлогу готовий до експлуатації — не треба чекати жодного дня, а можна відразу ж насолоджуватися теплом і комфортом.

   Правда, система має кілька недоліків — вона не може акумулювати тепло, а значить, використовувати її можна лише в якості додаткового джерела обігріву і має досить високу ціну, якщо порівнювати її вартість з вартістю кабельної системи опалення підлоги.

   Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,

   Кахель можна укладати прямо на нагрівальні мати

   ? Монтаж інфрачервоних плівкових підлог

   Плівкова тепла підлога — самий простий у монтажі. Поклав листи, закріпив їх скотчем і готово. Основою такої системи є нагрівальні елементи, які випромінюють теплові промені. Вони здатні прогрівати підлогу, стіни та предмети, а ті, у свою чергу, віддають тепло в навколишнє середовище, не нагріваючи при цьому повітря. Таким чином, всередині приміщення створюється не тільки комфортна температура для перебування у ньому людини, але й ідеальні умови з точки зору чистоти повітря і його зволоженості.

   Інфрачервоні підлоги сумісні з усіма типами підлогових покриттів: ламінат, кахельна плитка, паркет, лінолеум і навіть ковролін.

   Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,

   Плівкова тепла підлога — ідеальний спосіб «обігріти» балкон

   З системою тепла підлога ви зможете реалізувати свої задумки: перетворіть старий, завалений мотлохом балкон в спортзал або кінотеатр, ігрову кімнату або робочий кабінет, оранжерею або бар. Якими б не були ідеї та мрії, головне, щоб вони втілювалися в життя.

   Тепла підлога на балконі: плюси, мінуси і особливості монтажу,