“Тепла підлога” під ковролін: відео-інструкція з монтажу

Як зробити комфортним і теплим підлога, на який постелений ковролін? Ковролін і сам по собі – теплий і приємний на дотик матеріал, а сучасні технології допоможуть зробити ці характеристики ще більш вираженими. Як відомо, температуру в будинку можна збільшити не тільки за допомогою опалювальної системи або звичних обігрівачів. Деякі системи теплої підлоги можна сміливо використовувати в якості основного виду обігріву. Який краще зробити тепла підлога ” під ковролін? Оптимальний варіант — інфрачервоний тепла підлога. Подивимося чому.Зміст

 • Плівкова тепла підлога ” під ковролін
 • Самостійна укладання плівкового теплої підлоги під ковролін
 • Відео інструкція по монтажу
 • ? Плівковий тепла підлога ” під ковролін

  Інфрачервона тепла підлога допоможе створити комфортні умови проживання в приміщенні. У порівнянні зі своїм основним конкурентом – електричним кабельним термоматом, він володіє цілим рядом переваг:

  • Він є відмінним рішенням при влаштуванні опалення в приміщеннях з низькими стелями. Ефективна втрата висоти з-за використання термоплівки з теплоізоляцією становить в більшості випадків не більше 0,5 див.
  • Це – безальтернативний варіант у випадках, коли необхідно укласти систему тепла підлога під виконане підлогове покриття. Інфрачервоний плівковий пол дозволяє уникнути втручання в структуру раніше створеного статевого пирога. Щоб влаштувати плівковий тепла підлога ” під ковролін необхідно провести лише невеликий косметичний ремонт, в ході якого термоплівку потрібно буде укласти на стару стяжку.
  • Виконання укладання теплої підлоги відбувається в дуже короткі терміни. Фактично цю роботу можна зробити за 1-2 години в одній кімнаті. І що дуже важливо, підлогу можна експлуатувати в повній мірі відразу, після закінчення монтажу.
  • Особливо цінною є можливість використання нагрівальної плівки під ковролін у випадках, коли утеплювати потрібно тільки окремі ділянки приміщення.
  • Оскільки даний спосіб обігріву є екологічним, його особливо рекомендують для використання в дитячій кімнаті.

  Яку термоплівку краще вибрати під ковролін? Рекомендується застосовувати ПЕТ-плівку, яка виконується з матеріалу, припустимого для використання в електроніці і електротехніці.

  Зовні така напівпрозора плівка, з молочно-білим відтінком. Вона коштує дорожче звичайної прозорою, зате має ряд важливих переваг:

  • високі ізоляційні характеристики;
  • захист від впливу електромагнітних випромінювань;
  • пожежостійкість;
  • напруга пробою більше 100 кВ.

  Примітка. Не варто економити на нагрівальному елементі: щоб не мати ніяких проблем з системою теплої підлоги під ковролін, краще вибрати інфрачервону плівку з молочно-білим забарвленням.

  ? Самостійна укладання плівкового теплої підлоги під ковролін

  Попередньо отримуємо наступні матеріали:

  • комплект обігрівальної термоплівки;
  • монтажні дроти;
  • тепловідбивний матеріал з фольгированной поверхнею;
  • терморегулятор.

   Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

   Структура теплого плівкового підлоги під кворолин

  Для любителів ходьби босоніж по теплому ковроліну (або полежати на ньому) наводимо нижче нескладну технологію укладання теплої підлоги під ковролін:

 • Підготовка підлоги. Очищаємо поверхню від забруднень, вирівнюємо підлогу таким чином, щоб нерівності на 1м2 не перевищували 3 мм
 • Виконуємо теплоізоляцію. Підлога буде зберігати тепло, якщо на ньому буде встановлений теплоізоляційний матеріал з відбивною фольгированной поверхнею, яка не проводить електрику. Нарізаємо теплоізоляційний матеріал, відмірявши його по довжині приміщення. Кладемо на підлогу, звертаючи увагу, щоб металізована частина була спрямована догори. Скріплюємо скотчем.

  Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Укладання тепловідбивного покриття

 • Укладаємо інфрачервону плівку. Термоплівку потрібно укладати на всій площі підлоги – ділянки під меблями без ніжок виключаються. Обрізаємо плівку в тих місцях, де немає графітового шару. Якщо так не вийде, то наклеюємо стрічку на зрізи.

  Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Укладання термоплівки

 • Підключаємо плівку. Температура регулюється за допомогою терморегулятора. Встановлюємо його недалеко від проводки. Далі підключаємо проводку паралельно плівці і закріплюємо мідні жили плівки мідними затискачами.Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Приєднання проводів до термопленке

  Перевіряємо якість з’єднання. За допомогою ізоляційних матеріалів обов’язково ізолюємо кінці мідних провідників. Щоб домогтися гарної електроізоляції, бажано залити їх силіконовим герметиком.

  Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Ізолювання мідних провідників

 • Встановлюємо терморегулятор. Терморегулятор можна встановити двома способами: внутрішнім і зовнішнім. Внутрішня установка передбачає штроблення поглиблення в стіні. При зовнішньому способі встановлюється коробка з пластику.Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Встановлення терморегулятора

  Термодатчик (він передбачений в комплекті з терморегулятором) поміщаємо в прокладеному для нього поглибленні під плівкою. Фіксуємо його скотчем.

  Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Термодатчик встановлюється в поглиблення під плівкою

  Включаємо терморегулятор, перевіряємо роботу плівки. Через кілька хвилин підлога має потеплішати. За допомогою тестера перевіряємо місця відрізу плівки і з’єднання проводів. Виробляємо заземлення підлоги фольгованим скотчем. Проклеюємо їм плівку по довжині і по діагоналі, щоб уникнути зсуву смуг при монтажі. Кінець скотчу з’єднуємо з проводом.

 • Укладаємо захисний матеріал. Перед тим як настелити ковролін, поверх теплої підлоги встановлюємо шар спіненого поліетилену, можна і листи вологостійкої фанери. Вони збережуть цілісність плівки, виконуючи роль надійної підкладки.
 • Укладаємо ковролін. Існує кілька способів його укладання. У нашому випадку бажано використовувати скотч або спеціальний клей. Не можна використовувати грипперные рейки – вони можуть пошкодити термоплівку. Перед тим, як укласти ковролін, його потрібно розстелити на всю кімнату і дати йому відлежатися добу при температурі 18°С і відносної вологості близько 65%. Далі наносимо клей або приклеюємо клейку стрічку до ковроліну, прикладаємо його до поверхні підлоги. Приблизно добу після цього намагаємося не пересуватися по кімнаті. Меблі розставимо через 24 години. Ось і все, інфрачервоний тепла підлога ” під ковролін встановлений.

  Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу

  Укладання ковроліну на теплий пол

 • Послідовність операцій по укладанні теплої підлоги більш наочно можна подивитися у наведеному нижче відеоролику.

  ? Відео інструкція по монтажу

   

  Зазначена вище інструкція та відеоматеріал допоможуть зробити самостійний монтаж інфрачервоного плівкового теплої підлоги під ковролін, але його підключення все ж краще довірити кваліфікованого електрика. Адже ефективність та надійність роботи системи плівкового теплої підлоги в значній мірі залежить від якості установки та підключення.

  Тепла підлога під ковролін: відео інструкція з монтажу