Тепла підлога в квартирі вже нікому не здається дивиною і обов’язковим елементом дорогого євроремонту. Він доступний усім, його монтаж можна зробити самостійно, а різноманіття сучасних засобів і матеріалів дозволяє вирішувати поставлені завдання і цілі в кожному конкретному приміщенні.

Переваги теплої підлоги

Тепла підлога дозволяє створити найбільш комфортний мікроклімат в приміщенні. Наприклад, при традиційному радіаторному опаленні тепле повітря утворюється в радіусі 1,5-2 м. від радіатора, до того ж, тепло частково йде на вулицю, з-за переміщення великих мас повітря утворюються протяги.

Цих недоліків можна уникнути при укладанні теплої підлоги, який рівномірно прогріває приміщення, усуваючи вологість, повітря не пересушується і не утворюється статична напруга, що зменшує кількість пилу. Коли тепло піднімається від підлоги до стелі, то це ідеально відповідає фізіологічним потребам людини. Особливо зручно, коли в будинку є маленькі діти, вони можуть спокійно грати на підлозі і можна не побоюватися за їх здоров’я.

Якщо тепла підлога — основне джерело тепла, то це покращує дизайн приміщення, дозволяючи більш зручно і раціонально використовувати простір, що звільнився від радіаторів.

Існують наступні системи теплої підлоги з водяним підігрівом, електричні, плівкові.

Схема роботи і підключення водяної теплої підлоги

Водяна тепла підлога можна укладати в приватних будинках, котеджах з автономною системою опалення, де регулюються тиск і температура. У квартирах з централізованою системою обов’язково потрібне погодження з керуючою компанією, ЖЭом, т. к. система підключається до загальнобудинковий і вода, циркулюючи по пластикових трубах, втрачає свою температуру на виході. До сусідів по стояку вона буде доходити охолодженої, що є грубим порушенням їх прав.

Електричний підлогу відрізняє більш простий монтаж і обслуговування

Самий популярний і широко використовуваний — електричний тепла підлога, він не вимагає ніяких узгоджень. Принцип роботи полягає в наступному: кабелі нагрівають цементну стяжку, яка віддає тепло, прогріваючи повітря. Досягши заданої температури, система відключається, коли підлога почне охолоджуватися, то датчик температури подасть сигнал, і система знову почне працювати. Температуру можна регулювати з допомогою терморегулятора, створюючи оптимальні режими, наприклад, щоб обігрів включався за кілька хвилин до приходу з роботи, знижувати температуру на ніч, можна змінювати режим на вихідних і т. д. Єдиний недолік — велика витрата електроенергії, в районах, де вартість електроенергії висока, він може бути витратним і економічно невигідним. Потрібно знати, що підлогу потрібно піднімати мінімум на 5 див.

По всій квартирі укладати тепла підлога недоцільно, оскільки із-за стяжки утворюється велика навантаження на перекриття і несучі опори, найоптимальніші приміщення — кухня, ванна, дитяча. Не рекомендується укладати теплий пол, якщо підлоговим покриттям буде паркет, т. к. дерево — поганий провідник тепла, він добре підходить при керамічної плитки, лінолеуму, ковроліні.

Технологія укладання електричної теплої підлоги в квартирі

Технологія укладання досить проста, і виконати її зможе кожен, потрібно тільки дотримуватися певні правила. Спочатку готується основа, видаляється старе підлогове покриття, при необхідності підлогу вирівнюється бетонною стяжкою. У тому місці стіни, де буде встановлений терморегулятор, перфоратором робиться штроба для підведення кабелів. На висохлу стяжку можна для гідроізоляції, щоб уникнути утворення конденсату, укласти поліетиленову плівку. Далі укладається теплоізоляція, можна використовувати мінеральну скловату або більш сучасний матеріал — пенофол, одна сторона якого покрита фольгою, при укладанні фольга повинна бути вгорі. Поверх теплоізоляції укладається армуюча сітка, завдання якої — надати міцність цементної суміші, яка буде укладатися зверху і виключити зіткнення кабелів з теплоізоляцією.

Укладання теплої підлоги і вирівнювання бетонною стяжкою

Потім приступають до укладання кабелю, можна укладати різними способами: змійкою, спіраллю, паралельним способом. Звичайний крок становить 20-25 см, необхідно відступати від стіни 5 см і не менше 10 см від радіаторів. У тих місцях, де буде стояти меблі, кабель можна не укладати. Монтаж проводиться за допомогою монтажної стрічки, що прикріплюється до підлоги дюбелями, вона допомагає уникнути перегинів. Спеціальний термодатчик, без якого неможлива робота системи, встановлюється у пластикову трубку, щоб можна було здійснити його заміну без розтину цементної стяжки. Трубка укладається між кабелями і кріпиться монтажною стрічкою. Обов’язково перевіряється правильність укладки, щоб перевірити надійність з’єднання, за допомогою спеціального тестеру перевіряється опір кабелю, воно не повинно перевищувати допустиму норму. Неприпустимо зіткнення і перехрещення кабелів, інакше відбудеться коротке замикання, а при ремонті потрібно розкривати всі покриття і демонтувати цементний шар.

Після перевірки робиться стяжка товщиною 3-4 див. Заливають розчин дуже акуратно, стежачи, щоб не утворювалися порожнечі і бульбашки, що призведе до виходу з ладу кабелю з-за перегріву. Для стяжки використовують тільки спеціальні суміші, призначені для теплих підлог, звичайні можуть швидко потріскатися через нагрівання і прийдуть у непридатність. Тільки після повного висихання, через 4-5 днів можна робити фінішну укладання підлогового покриття, а саму систему включати тільки через 3-4 тижні. Сира стяжка може викликати замикання, відбудеться нерівномірне висихання, утворюються тріщини і порожнечі.

Вибір кабелю для електричного статі

Кабель відіграє дуже важливу роль, саме від нього залежить безпека, термін служби підлоги. Він може бути одножильним, двожильним — більш дорогим і безпечним, жила може виготовлятися з оцинкованої сталі, ніхрому, латуні, міді. Ізолюючий шар може складатися з декількох шарів, він захищає кабель від руйнування і пошкодження. У ванній кімнаті потрібно використовувати кабелі для вологих приміщень зі спеціальним водовідштовхувальним ізоляцією і підключати систему до заземлення.

Від якості кабелю залежить безпека і термін служби підлоги

Тепла підлога можна зробити основним джерелом обігріву або, як додаткову систему до радіаторної. При основної системи для ефективного обігріву потужність нагрівальних елементів повинна бути не менше 140-150 Вт на 1 кв. м., при додатковому обігріві достатньо потужності 110-120 Вт. Перед покупкою потрібно розрахувати довжину кабелю, враховуючи відстань між рядами, в середньому на кухню площею 10 кв. м потрібно 40-50 м.

Тепла підлога в квартирі з нагрівальною плівкою

Плівка створена на основі нанотехнологій, діє, як сонце, випромінює інфрачервоні промені, забезпечуючи рівномірний обігрів приміщення. Це гнучкий шаруватий пластик, всередині якого знаходиться контактна група з міді, срібла і нагрівальних елементів.

Плівкова тепла підлога

Нагріває плівка відрізняється високою надійністю, великим терміном експлуатації, простотою монтажу, що не вимагає цементної стяжки і не впливає на висоту підлоги, легко демонтується. Ідеально підходить під будь-яке покриття — ламінат, лінолеум, ковролін, керамограніт, керамічну плитку можна укладати частково на вільний простір від меблів, а не на всю кімнату. Після монтажу система готова до експлуатації, задана температура регулюється терморегулятором.

Гріюча плівка не створює електромагнітних хвиль і не виділяє шкідливих речовин. Вона не тільки зігріває приміщення, але і дуже корисна для організму людини, сприяє загальному зміцненню, активізує молекули води в клітинах, прискорює виведення продуктів метаболізму з організму. Інфрачервоні системи до 25% економічніше кабельних систем, вони використовуються як додаткові системи обігріву, як основні можуть використовуватися тільки в період міжсезоння.

Тепла підлога в квартирі — це відмінна можливість досягти оптимального мікроклімату. Термін його експлуатації складає не менше 50-ти років, при дотриманні всіх правил монтажу — практично необмежений. Важливо правильно підбирати матеріали, не нагрівати понад встановлених показників. Тепла підлога повинен бути економічно вигідний, відповідати технічним можливостям приміщення, не порушувати діючі системи і не призводити до аварійних ситуацій.