Теплий будинок в дерев’яному будинку: особливості розрахунку та монтажу

Існує думка, що облаштувати тепла підлога в дерев’яному будинку досить складно. Звичайно, якесь зерно істини в цьому твердженні все ж таки присутня, але при наявності бажання, підкріпленого грамотної теоретичною інформацією, можна здійснити укладання самостійно.

Теплий будинок в деревяному будинку: особливості розрахунку та монтажу

Конструкція теплої підлоги

Зміст

 • Тепла підлога в дерев’яному будинку: яким він повинен бути?
 • Нюанси вибору
 • Фактори, що знижують ефективність обігріву
 • Плануємо обігрів правильно
 • Трохи про монтаж
 • ? Тепла підлога в дерев’яному будинку: яким він повинен бути?

  Щоб уникнути проблем в ході експлуатації системи «тепла підлога» необхідно врахувати кілька важливих моментів;

  • використання термостата з температурними датчиками є обов’язковою умовою. Максимальна температура повітря під покриттям, яку можна встановити, не повинна перевищувати 40 градусів;
  • рекомендована товщина підлоги для м’яких порід (сосна, модрина) — 22 мм, для твердих (дуб, бук) — 24 мм;
  • нагрівальний елемент слід укладати по всій площі, що обігрівається поверхні рівномірно;
  • продумайте надійний захист матеріалів від вологи під час монтажу;
  • укладати кабель під предметами меблів вкрай небажано — важкий шафа або комод може призвести до псування системи;
  • не рекомендується стелити на обігрівається площа товсті килими.

  ? Нюанси вибору

  Теплі підлоги діляться на два типи: електричні і водяні. Для дерев’яних будинків фахівці рекомендують електричні теплі підлоги. Такий обігрів не тільки зручний в експлуатації, але і забезпечує високий рівень теплового комфорту.

  Теплий будинок в деревяному будинку: особливості розрахунку та монтажу

  Електрична тепла підлога — найкраще рішення для дерев’яного будинку

  Будівельний ринок пропонує масу варіантів для установки електричного теплого статі. Підібрати готові комплекти кабелів різної питомої потужності і довжини не складе праці. Можна вибрати нагрівальні мати, з проводами, закріпленими на сітці зі скловолокна.

  В залежності від вологості приміщення компоненти облаштовуються в шарах підлоги, спроектованих особливим чином. Якщо є можливість використовувати електроенергію за зниженим тарифом, що діє в нічний час доби, то рентабельним в цьому випадку є акумуляторний обігрів. Кабелі заливаються бетоном, накопичується тепло, вироблене вночі.

  Це важливо!
  Товщина бетонної стяжки при акумуляторному обігріві становить 7-15 див.

  Але врахуйте, що таке економічне рішення допускається застосовувати лише на першому поверсі за умови хорошої теплоізоляції.

  Електричний тепла підлога можна монтувати на старому підлоговому покритті: паркеті або плитці. Перевагу слід віддати нагрівальних матів, що дозволяє обігріти приміщення без додаткового навантаження і підняття рівня підлоги.

  Плануючи укладання електричної теплої підлоги, необхідно пам’ятати про те, що рішення виправдане, тільки при правильно продуманої теплоізоляції. Якщо сумарні втрати теплого повітря через стіни та дах великі, то електричний підлогу необхідно поєднувати з іншими засобами обігріву, наприклад, радіаторами.

  ? Фактори, що знижують ефективність обігріву

  Щоб в дерев’яному будинку завжди було тепло, при монтажі електричного теплого статі зверніть увагу на наступні моменти.
  Кабелі не варто укладати під вбудованими деталями приміщення (душова кабіна, ванна), а також під меблями, не має ніжок висотою в 5 див. В іншому випадку перегрів виведе з ладу систему.
  Матеріал підлогового покриття не повинен володіти великим тепловим опором.

  Це важливо!
  Тепловий опір покриття для підлоги — 0,125 м2-К/Вт.

  Обов’язково переконайтеся в наявності маркування, що свідчить про те, що покриття сумісно з системою «тепла підлога». Ламінат або паркет не повинні включати компонентів, що виділяють при нагріванні токсичні речовини. Клей, що використовується при кріпленні, повинен мати маркування «термопластичний».

  Теплий будинок в деревяному будинку: особливості розрахунку та монтажу

  Визначтеся з розташуванням меблів заздалегідь

  ? Плануємо обігрів правильно

  Зважаючи на те, що підлогу з нагрівальними кабелями несе додаткове навантаження на перекриття, повідомте проектувальнику про свій намір встановити систему. Якщо будинок вже побудований, то виходом із ситуації стануть нагрівальні мати, які згадувалися раніше.
  Деякі упускають з виду факт, що кабелі повинні підбиратися проектувальником для кожного будинку індивідуально. Необхідно заздалегідь визначитися із загальною площею обігріву і розташуванням меблів. А ось мати можна обирати самостійно, оскільки вони вже готові до монтажу.

  Теплий будинок в деревяному будинку: особливості розрахунку та монтажу

  Потужність — визначальний критерій при виборі

  Потужність залежить від того, додатковий це засіб обігріву або основне. Так мати потужністю 100 Вт/м, пропоновані найчастіше, застосовуються для додаткового обігріву. Для основного підійдуть мати, питома потужність яких не менше 150 Вт/м.

  ? Трохи про монтаж

  Кабель укладається на теплоізолятор, покритий плівкою і бетонним розчином. Товщина теплоізолятора залежить від типу приміщення.

  • товстий шар (більше 10 см) доцільний для підлоги на грунті;
  • теплоізолятор середньої товщини (7-10 см) використовується у підлогах над неопалюваними приміщеннями, підвалами;
  • тонкий шар (3-5 см) монтують над опалювальними приміщеннями.

  Кабелі не укладають поверх компенсаційних зазорів — в цих місцях їх легко пошкодити. Докладно про технології монтажу теплої підлоги для дерев’яного будинку читайте тут. Що стосується контролю за обігрівом, то система «тепла підлога» має бути оснащений термостатом, який не тільки забезпечить максимальний комфорт при експлуатації, але і мінімізує витрати електроенергії.

  Теплий будинок в деревяному будинку: особливості розрахунку та монтажу

  Теплий дім привнесе у ваш будинок комфорт і затишок

  Тепла підлога привнесе в дерев’яний будинок затишок, стане кращим способом створення ідеальної обстановки, де немає місця настирливим протягам. Довіртеся сучасним технологіям та оцініть численні переваги, які вони з собою несуть.

  Теплий будинок в деревяному будинку: особливості розрахунку та монтажу