Теплий плінтус як альтернатива теплим полам

Сама ідея обігріву приміщень за принципом «теплий плінтус» здається настільки очевидною, що викликає здивування – чому це винахід не було зроблено давним-давно? Звичне радіаторне опалення існує вже сотню років, теплі підлоги і конвекційні теплові гармати – кілька десятиліть, а от використовувати в якості теплопровідних елементів плінтуса стали зовсім недавно. Подібний ремонтний метод користується зростаючою популярністю за рахунок цілого комплексу естетичних і функціональних переваг.

Принцип дії і переваги системи «теплий плінтус»

Конструктивно опалення приміщень подібним чином здійснюється монтажем по периметру приміщення металевих плінтусів двох основних типів. Вони мають біметалічне пристрій – зовнішня панель зроблена з алюмінієвого профілю невеликої товщини, а труби для циркуляції води або електричні провідники виконані з міді. Тепловіддача заснована на пропущенні через теплий плінтус електричного струму або циркуляції в замкнутому контурі гарячої води. Розміри теплих плінтусів по товщині практично не відрізняються від звичайних (2.5 – 3.5 см), а висота дещо більше (12 – 14 см). Ця принципово нова система збереже і примножить тепло в житлових будинках і чудово підходить для об’ємних громадських будівель. Її можна використовувати самостійно, в стандартних квартирах і котеджах «теплі плінтуса» повністю замінюють радіаторне опалення. Для великих приміщень з високими стелями (музеї, виставкові зали, басейни тощо) традиційні способи обігріву малоефективні, тому їх можна замінити або комбінувати з обогреваемыми плінтусами.

Переваги «теплих плінтусів» як обігрівальних систем досить великі:

 • За рахунок неконвекционного принципу дії кількість пилу і мікрочастинок в приміщенні знижується в кілька разів (у порівнянні з радіаторним опаленням) У кімнаті немає зон з перепадом температур, відсутні протяги.
 • Розподіл тепла носить рівномірний характер, прогрівається не тільки повітря в приміщенні, але і стіни, що особливо актуально для фасадних і торцевих кімнат, балконів і т. п. З наявних на ринку побутових методів обігріву приміщень опалювальні плінтуса є єдиним, ефективно протидіють утворенню грибків та плісняви на стінах.
 • Простота й невелика вартість монтажу, можливість здійснити його без об’ємних будівельних робіт
 • Висока ефективність в приміщеннях з високими стелями і великою кількістю вікон.Можливість створення «теплової завіси» у разі арочного або просто широкого входу в приміщення, що обігрівається.
 • Швидке регулювання і мале «час відгуку» на внесені зміни в параметри нагріву – температура повітря в будинку швидко досягає потрібних значень.
 • Відмінні дизайнерські можливості. Взагалі, позбавлення від радіаторів – одвічна дизайнерська мрія, їх ховають і приховують за різними декоративними решітками, оформляють як тумбочки і т. д. Теплі плінтуса не потрібно ховати і приховувати – вони чудово декоровані відповідно до ремонтним стилем.
 • Теплі плінтуса можна фарбувати в різні кольори, вони чудово виглядають в будь-якому інтер’єрі і не перешкоджають розміщенню меблів. Підлогове покриття може бути будь – як відомо, тепла підлога несумісний з паркетом і килимовими.
 • Мікроклімат в приміщеннях при використанні таких опалювальних систем відрізняється збалансованістю – вологість повітря і вміст кисню мають сприятливі для здоров’я значення.
 • Модульність конструкції дозволяє проводити ремонт легко і швидко. Правда, надійність якісних теплих плінтусів не дозволяє переконатися в цьому перевагу, але у випадку форс-мажорних обставин відремонтувати таку систему опалення набагато простіше, ніж батарею або труби, замуровані в підлогу.

Монтаж водяних та електричних теплих плінтусів виробляють по периметру опалювальних кімнат. Електричні системи простіше в регулюванні, водяні більш економічні, ефективність обігріву у них порівнянна. Наведений вище обширний список достоїнств використання теплих плінтусів буде неповним, якщо не розглянути особливості та недоліки таких оперізують коштів опалення.

Теплі плінтуса – особливості та недоліки

 • Встановлення таких опалювальних систем повинні виконувати професійно підготовлені майстри – а їх порівняно небагато навіть у великих містах. При безграмотному монтажі позитивні якості рівномірної тепловіддачі помітно знижуються, як і загальна ефективність роботи.
 • Обов’язковою вимогою є щільне прилягання теплих плінтусів до стін – це веде до викривлення шпалер або інших декоративних елементів стінний обробки. Схожу картину можна спостерігати в безпосередній близькості від батарей парового або водяного опалення, але там вона менш помітна.
 • Периметр кімнати з обігрівом теплими плінтусами повинен бути відкритий, інакше вони будуть нагрівати меблі і деталі інтер’єру, але не саме життєвий простір. Знову ж таки простежується асоціація з батареями – всім відомо, що радіатори можна заставляти шафами і кріслами. Втім, приміщення з високою «захаращеністю» зараз не в моді, більшість ремонтних концепцій передбачає відкритий простір. Крім того, можливості висушити речі або взуття на плінтусах не мається на увазі їх конструктивних розмірів.
 • Для водяних конструкцій має велике значення температура води магістральних теплоцентралей, рекомендована довжина лінії опалення не перевищує 15 метрів. Для великих кімнат знадобиться кілька автономних контурів.
 • Рекламовані декоративні накладки на плінтуса істотно знижують тепловіддачу – тобто головне функціональне достоїнство будь-яких опалювальних елементів. Рекомендується використовувати теплі плінтусні панелі, пофарбовані в заводських умовах. Більшість виробників пропонують широкий асортимент забарвлень своєї продукції, з імітацією різних оздоблювальних матеріалів – дерева, каменю, граніту і т. п. Найбільш «гарячою» є металізоване покриття порошковою фарбою, яка підходить до різних варіантів інтер’єру опалювальних кімнат.
 • Ціни на теплий плінтус

  Ціна і експлуатаційні витрати – важливий фактор при будь-якому ремонтному рішенні, в тому числі при покупці таких систем, як «теплий плінтус». Вартість водяних конструкцій становить від 40 $ за погонний метр, електричних – від 30 $. При цьому водяні не потребують великих поточних витратах, а при використанні електричних теплих плінтусів щомісячні рахунки за електроенергію будуть дуже відчутні.

  Більшість дизайнерів і фахівців з ремонту приміщень передбачають за теплими плінтусами велике майбутнє. Особливо це стосується обігріву высокопотолочных приміщень в комбінації з радіаторним опаленням. У випадку зниження вартості за погонний метр (що дуже ймовірно із зростанням обсягів продажів у виробників) такі системи можуть суттєво потіснити теплі підлоги, особливо трудомісткі водяні конструкції, які практично не підлягають ремонту. У теплих плінтусів відсутня корозія, вони перспективні в плані інтеграції з будь-якими джерелами зовнішньої енергії – не тільки зі стандартними, але і з сонячними елементами, геотермальними джерелами і т. п. Їх без зусиль можна використовувати в схемах «розумного будинку». Слід визнати, що головними стримуючими чинниками самого широкого поширення теплих плінтусів є їх порівняно висока вартість і нестандартність такого ремонтного рішення для більшості людей.

  Теплий плінтус як альтернатива теплим полам