Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди

Тепла підлога в будинку, квартирі — одна з основних складових затишного і комфортного проживання. Звичайно, підлогове покриття повинне бути красивим і сучасним. Але не варто забувати про те, що підлога повинна бути комфортної температури. Згадайте свої відчуття, коли ви з ранку встаєте босими ногами на холодний лінолеум і стрімголов біжите в ванну. Неприємно? Безумовно. Вам подобається практичність лінолеуму і ви не хочете його міняти? Немає ніяких проблем. Найоптимальніший вихід у вашій ситуації — теплу підлогу під лінолеум.

Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди

Розподіл нагрітого повітря в приміщенні

Зміст

 • Переваги теплої підлоги
 • Особливості вибору лінолеуму на теплий пол
 • Види теплої підлоги
 • Водяна тепла підлога під лінолеум
 • Електрична тепла підлога під лінолеум
 • Інфрачервона тепла підлога під лінолеум
 • ? Переваги теплої підлоги

  Система теплих підлог у вашій квартирі або будинку є сучасним вирішенням проблеми рівномірного розподілу нагрітого повітря в кімнаті. Тепле повітря в нижній частині повільно піднімається до стелі і остигає. Завдяки цьому створюються комфортні умови для перебування, зумовлені фізіологією людини.

  Тепла підлога не пересушує повітря, допомагаючи зберегти нормальний рівень вологості в приміщенні. Дана перевага має вагоме значення для здоров’я людей, схильних до захворювань дихальної системи, маленьких дітей.

  Одним з позитивних моментів вибору теплої підлоги під лінолеум стає наявність збільшеного вільного простору порівняно з радіаторними системами. Це дозволяє дизайнерам інтер’єрів не стримувати політ своїх творчих думок.

  Пристрій системи теплих підлог стає популярною тенденцією в сучасних житлових приміщеннях. Це ваш затишок, здоров’я і комфорт.

  Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди

  Теплу підлогу під лінолеум — ваш комфорт і затишок

  ? Особливості вибору лінолеуму на теплий пол

  Велика різноманітність випускаються промисловістю різновидів лінолеуму може вас поставити перед досить складним вибором. Отже, який лінолеум краще стелити на теплу підлогу? Алкідний, полівінілхлоридний, гумовий багатошаровий, на теплій звукоізолюючої підоснові або інші види?

  В якості підлогового покриття, що укладається на теплу підлогу, більше підійде полівінілхлоридний багатошаровий лінолеум. Він складається з декількох шарів, може бути різних колірних відтінків, з малюнком або однотонним.

  При виборі лінолеуму з полівінілхлориду слід врахувати максимальну температуру нагріву. Деякі його види не рекомендується піддавати температурі понад 26 градусів, тобто не можна укладати в приміщенні з опалення потужністю понад 65 Вт/м2. У такій ситуації необхідно вибрати інший різновид лінолеуму або вінілове покриття, яке здатне витримувати високі температури.

  У багатьох європейських країнах до лінолеуму з вінілу ставляться насторожено. По наявній інформації даний матеріал здатний провокувати розвиток алергії. Тому для облаштування теплих підлог необхідно вибирати лінолеум з вінілу тільки високої якості.

  Використання лінолеуму на теплозвукоізолюючій основі в системі таких підлог призводить до зниження ефективності теплопередачі.

  Запам’ятайте загальне правило вибору підлогового покриття: чим лінолеум тонше, тим він легше проводить тепло.

  ? Види теплої підлоги

  Існують три види теплих підлог:

  • водяний;
  • електричний;
  • інфрачервоний.

  Розглянемо їх основні характеристики та особливості монтажу. Детальна технологія пристрою системи теплої підлоги під лінолеум описана в окремій статті.

  ? Водяну теплу підлогу під лінолеум

  Система водяних теплих підлог передбачає прокладання в підлозі спеціальних трубок, які поширюють тепло при проходженні через них гарячої води з опалювальної системи. Рідко застосовується у будинках з центральним опаленням. Обов’язковою умовою при монтажі таких підлог є пристрій цементної стяжки між ними і лінолеумом.

  Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди

  Водяна тепла підлога під лінолеум

  До недоліків такої системи можна віднести:

  • залежність від роботи системи опалення;
  • складності при встановленні;
  • збільшення товщини підлоги, що є небажаним при низьких стелях;
  • схильність до протікання при виконанні неякісного монтажу.

  Позитивною характеристикою водяної теплої підлоги в приватному будинку є скорочення витрат на електроенергію.

  При влаштуванні такої системи лінолеум буде піддаватися значній теплової навантаженні. Тому необхідно використовувати тільки якісне і дороге підлогове покриття.

  ? Електричну теплу підлогу під лінолеум

  Система електричних теплих підлог включає нагрівальний кабель, який укладається на підготовлену основу і заливають цементною стяжкою, а також регулятор, призначений для підтримки комфортної і оптимальної температури.

  Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди

  Електрична тепла підлога під лінолеум

  Електричний тепла підлога функціонує незалежно від роботи системи опалення. Спеціальні регулятори дозволять Вам з легкістю встановлювати і змінювати температуру поверхні.

  Якщо Ви зробили вибір на користь електричного теплого статі, то обов’язково вибирайте лінолеум високої якості. Вплив високих температур на низькоякісне підлогове покриття може викликати появу неприємного запаху і скорочення терміну експлуатації.

  ? Інфрачервону теплу підлогу під лінолеум

  Інфрачервона тепла підлога під лінолеум являє собою тонку гнучку плівку, яка стає основою системи обігріву. Дана технологія є передовим досягненням у сфері електричних обігрівальних систем. Функціонування теплої підлоги грунтується на дії інфрачервоного випромінювання.

  Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди

  Інфрачервона тепла підлога під лінолеум

  Термоплівка відрізняється малою товщиною, але забезпечує відмінне прогрівання приміщення. Система інфрачервоного теплої підлоги володіє підвищеним ККД і меншим споживанням електроенергії на відміну від традиційних систем. Підключення до електромережі відбувається через терморегулятор, що дозволяє створити комфорт для проживаючих.

  Тепла підлога в будинку подарує вам відчуття затишку навіть у холодну пору року. Використання такої технології обігріву під лінолеум вимагає певних знань, фінансових і тимчасових витрат, але результат вас обов’язково порадує!

  Теплу підлогу під лінолеум: переваги і різновиди