Стелі КНАУФ вважаються найбільш популярними в наш час, адже з їх допомогою можна серйозно перетворити стельову поверхню будь-якого внутрішнього приміщення. У даній статті ми постараємося гідно відповісти на питання про те, як проводиться монтаж стелі за системою Кнауф, а також — що таке технологічна карта Кнауф і розповімо про її призначення.

Інструкція по монтажу

Встановлюючи гіпсокартонний стелю, вам необхідно дотримуватися деяких інструкцій, які допоможуть виконати роботу якісно і правильно. Вони мало чим відрізняються від вимог до стандартній установці гіпсокартонних стель, але мають свої характерні особливості.

Особливості монтажу підвісних стель з ГКЛ по системі Кнауф:

  • Стелі можуть бути встановлені на непідготовлену стельову поверхню.
  • Стелі системи КНАУФ встановлюються на вже готові стельові перекриття, оброблені гіпсокартоном.
  • Застосування системи можливо на металевий, дерев’яний і вже закритий матеріалами каркас.

Розмітка площині підвісних стель

Визначивши матеріали та інструмент для монтажу декоративної обробки, нам необхідно правильно провести розмітку стельової площини. За вимогами технології, слід відступити від готового стелі не менше 10 – 12 см, адже ця відстань потрібно для монтажу спеціальних несучих підвісів, прокладання комунікацій, встановлення декоративних світильників, інше.

Також рекомендуємо прочитати:Стелі з гіпсокартону
Гіпсокартон Кнауф
Пристрій перегородок з ГКЛ по системі Кнауф
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону

Розмітка проводиться по периметру стін, з допомогою водного або лазерного рівня, а також фарбувальної шнурки, яка і поставить рівні лінії по поверхнях.

Після розмітки стін, ми розуміємо, на якому рівні буде розташований гіпсокартонний стеля КНАУФ, але тепер нам необхідно зробити розмітку під несучий металевий профіль, на якому і будуть закріплені листи.

Поздовжні підстави каркаса розмічаються з кроком, який залежить від навантаження стелі, але найбільш правильно їх розташовувати на відстані 60 см один від одного. Поперечний несучий профіль розмічається з тим же кроком, але відстань може варіюватися, залежно від вимог технології, ваги стелі, подальшої обробки, декоративного оздоблення й інших параметрів.

Пристрій каркаса

Каркас для ГКЛ стелі з металевого профілю монтується на стіни і стеля. Спочатку, по лініях, розміченим по стінах, ми встановлюємо несучий профіль. Далі, по розмітці по стелі, за допомогою тяг і підвісів, встановлюємо основні несучі стельового каркаса. Тут дуже важливо правильно працювати з довжиною профілю, його рівномірної укладанням по відношенню до інших частин каркаса, а також його рівнем. Для цього можна використовувати нівелюють нитки, лазерний або магнітний рівень.

Дуже важливо знати, що профіль завжди можна обрізати або подовжити, підтягти або опустити від стелі, головне, щоб каркас перебував у єдиній площині, що дозволить в подальшій роботі побудувати дійсно рівна і красива стеля.

Ребра жорсткості, або ж поперечний несучий профіль встановлюється на основні несучі з використанням однорівневого з’єднувача, що дуже просто, так як спеціальний кріплення легко надівається на профілях. Після його установки необхідно перевірити всі рівні, і якщо робота якісна, скріпити поздовжні і поперечні профілі між собою саморізами по металу.

Обшивка

Технологія стель КНАУФ передбачає не просту обшивку, а по обов’язковим вимогам, які підвищать якість готової конструкції, а також забезпечать її надійністю.

  • Отже, кожен шматок гіпсу обов’язково повинен бути коректно обрізаний за допомогою спеціального інструменту. Необхідно зробити і фаску з зовнішньої сторони, яка далі буде зашпаклевана.
  • Всі аркуші для гіпсокартонного стелі КНАУФ встановлюються в розбіг з кроком в поперечне кріплення профілю. Найбільш часто, це стандартний крок у 60 см. це Необхідно для зміцнення площині і для уникнення хрестоподібних стиків, які, можна сказати, навіть заборонені при установці листів ГКЛ на профіль.
  • Монтувати гіпс на каркас слід з певним зазором між шматками, який повинен становити 5-7 мм. Це допоможе зняти механічну навантаження з листів і попередить тріщини і відколи, які часто проявляються при некоректній обробці стель і стін гіпсом.
  • Обшивка відбувається стандартними саморізами, з кроком у 20-30 см, в залежності від вимог та навантаження конструкції. Виконувати обшивку можна механічним, електричним або пневматичним інструментом, залежно від того, до якого з них ви маєте доступ.

Підвісні стелі з гіпсокартону КНАУФ можуть бути прокладені спеціальними матеріалами зсередини, щоб забезпечити енергозбереження та підвищити шумоізоляцію приміщення, у якому відбувається обробка. Для утеплення можна використовувати спеціальні матеріали або ж стандартну мінеральну вату, з якою ми вже звикли працювати. Вона ж може виступити і звукоізоляцією стелі КНАУФ, але забезпечити її допоможе і ущільнювальна стрічка для металевого профілю.

Оздоблювальні роботи

Підвісні стелі серії КНАУФ передбачені під різноманітні види оздоблення, а тому вони можуть бути обклеєні шпалерами або ж пофарбовані обраної вами фарбою. Також, стельова площину може бути оброблена та іншими матеріалами, але можливість цього слід передбачати ще до початку монтажу, адже тут важливі не тільки вимоги приміщення, де відбувається робота, але також умови виробництва стелі, які безпосередньо залежать від розмірів матеріалу обробки, його ваги і ваги подальшої декорації.

Декоративна обробка відбувається обов’язково після штукатурки або шпаклівки гіпсокартонної стелі.

Технологічна карта Кнауф

Типова технологічна карта на опоряджувальні роботи із застосуванням комплектних систем ” Кнауф була розроблена для зручності у дотриманні правильної технології пристрою стельових конструкцій. Комплексні системи допомагають монтажникам в розрахунку необхідної кількості матеріалу для стелі з ГКЛ, складанні карти – креслення і правильній збірці конструкції.

Призначення типової технологічної карти є розробка проектів вироблених робіт з ГКЛ, організації зведення конструкцій. Крім цього, технологічна карта є інформаційним посібником для професіоналів, які займаються пристроєм підвісних стельових конструкцій з гіпсокартону.

Технологічна карта Кнауф має ряд певних вимог, які необхідно дотримуватися при виробництві робіт, вказує витрата матеріалів для різних розмірів зведених конструкцій і точний порядок робіт при монтажі.

Підвісна стеля по системі КНАУФ – цікава робота і можливість якісно урізноманітнити і забезпечувати ексклюзивні проекти, адже ви завжди можете працювати не тільки з однорівневими і багаторівневими стелями і площинами, але і задіяти цікаву архітектуру в роботі. Якщо ви виробляєте роботи з гіпсокартоном регулярно – технологічна карта, розроблена за системою Кнауф стане відмінним помічником у ваших діях і починаннях.

Комплектні системи Кнауф (відео)