Зведення каркасного будинку має ряд переваг. Побудувати такий будинок можна швидко, економічно та якісно. Металеві каркаси більш легкі і міцні, володіють підвищеною пожежостійкістю. Утеплені будинки на базі металевих каркасів володіють високими енергозберігаючими властивостями. Монтаж металевого каркасу має свої нюанси, які необхідно враховувати при будівництві.

Переваги металевого каркаса будинку

Зміст статті

 • 1 Переваги металевого каркаса будинку
 • 2 Основні властивості легких сталевих тонкостінних конструкцій
 • 3 Особливості збірки будинків з металопрофілю
 • 4 Який вибрати фундамент для металокаркасного будинку. Буде він відрізнятиметься від дерев’яного каркасника?
 • 5 Технологія монтажу металевого каркасу
 • 6 Зовнішня обробка будинку
 • 7 Відео

Металеві каркаси мають деякі незаперечні переваги перед дерев’яними. Одним з його основних переваг є відносно невисока ціна. Зазвичай ціна каркасів під ключ залежить від вибору матеріалу, з якого їх збираються виготовляти, від використовуваного методу кріплення, від вартості проведення монтажних робіт.

Металевий каркас

Металеві каркаси виготовляють зі сталі, що відображено в їх другому назві. Ці вироби називають також ЛСТК, що розшифровують як легкі сталеві тонкостінні конструкції.

Ще однією незаперечною перевагою такого каркаса є його міцність і легкість. Ці каркаси важать менше інших, але набагато міцніше. Вони здатні витримувати високі й важкі будівлі.

Каркаси з металу виготовляють в заводських умовах з попереднім складанням проекту, в якому фіксують розміри всіх елементів. В цих елементах можна розташувати приховану проводку. Так як їх виготовляють із сталі, то вони мають підвищену стійкість до вогню і не схильні до корозії.

Основні властивості легких сталевих тонкостінних конструкцій

 • Будинки на металевих каркасах мають підвищену зносостійкість

  Легкі будинку на металевому каркасі не надають надмірного тиску на грунт, не створюючи усадки. Таким чином, їх конструкція не схильна до деформації. Це дозволяє зберегти в цілості зовнішню і внутрішню обробку;

 • Будинки на металевих каркасах практично не схильні до гниття. Метал не дозволяє розвиватися гнильним бактеріям;
 • Мають підвищену стійкість до зносу. Їх можна експлуатувати протягом тривалого часу, при цьому матеріали, з яких вони виготовлені, не будуть змінювати свої характеристики;
 • Ця технологія дозволяє створювати велику кількість різноманітних варіантів конструкцій;
 • Можливість швидкого втілення архітектурних ідей;
 • Каркаси такого типу абсолютно сумісні з іншими матеріалами;
 • Споруди мають підвищену вогнестійкість. Це перевага вважається одним із самих основних. Передбачається, що в такій споруді використовують в основному не горючі матеріали.
 • Особливості складання будинків з металопрофілю

  Технологія ЛСТК була розроблена в минулому столітті. Металеві каркаси будуються з профілю, що має прорізи. Це дозволяє уникати виникнення містків холоду всередині. Завдання теплоізоляції та ізоляції звуку можна вирішити за допомогою сучасних утеплювачів.

  В спорудах з металевим каркасом особливе значення приділяють монтажу шару для паро-, гідро – і теплоізоляції. Це обумовлено тим, що у них точка роси розташовується всередині будинку. З цієї причини необхідно також грамотно зробити захист від вітру. Більше того, необхідно зробити так, щоб між шаром зовнішньої гідроізоляції і утеплювачем перебувала система провітрювання. Її можна зробити своїми руками. Це буде сприяти швидкому виведенню вологи. У будинках такого типу необхідна організації грамотної електрозахисту.

  Раніше викликало сумнів використання металу в якості каркаса. Це відбувалося за його підвищеної теплопровідності. Ця проблема була вирішена використанням оцинкованих металевих профілів з перфорацією. Отвори заповнюються утеплювачем, що дозволяє знизити рівень теплопровідності. На цей показник впливає товщина стінок. Тому відгуки у таких будинків стосуються утеплення.

  Однією з проблем, з якою доводиться зіткнутися при будівництві таких будинків, є їх підвищена електропровідність. Однак, вона вирішується грамотним заземленням.

  Який вибрати фундамент для металокаркасного будинку. Буде він відрізнятиметься від дерев’яного каркасника?

  Для металокаркасного будинку підійде фундамент на гвинтових палях

  На відміну від фундаменту під будинок з дерев’яним каркасом, при зведенні ЛСТК немає необхідності будувати масивне підставу. Такий будинок досить легкий і не потребує масивному фундаменті. Забудовнику не доведеться займатися об’ємними земляними роботами, не знадобиться також будувати опалубки, висотою в два метри, монтувати солідну гідроізоляцію. Їх можна побудувати на будь-якому типі грунту. Не потрібно будівництво стрічкового фундаменту.

  Після проведення аналізу властивостей ґрунту, можна вибирати тип фундаменту для вашого легкого будинку. Відмінним варіантом можуть стати стовпчасті фундаменти, гвинтові палі.

  Технологія монтажу металевого каркасу

  При монтажі каркаса необхідно створювати просторові блоки, плоскі рами і максимально їх зміцнювати

  В процесі монтажу металевого каркасу необхідно враховувати властивості матеріалу. Необхідно стежити за тим, щоб не пошкодити його в процесі перевезення. Під час монтажу потрібно прагнути створювати просторові блоки, плоскі рами і максимально їх зміцнювати.

  Під час підготовки фундаменту, на нього наносять поперечні ризики, які повинні відповідати осях майбутнього каркаса, опорних поверхнях і розташування анкерних болтів. За допомогою анкерів можна буде коригувати неточності установки.

  З’єднання металевих балок можуть бути не тільки болтовими, але і зварними. Сам каркас складається з нижньої і верхньої обв’язки. Також є з’єднання між ними. Заздалегідь необхідно спроектувати дверні та віконні прорізи, решетування з металу.

 • Профіль обрізається до потрібного розміру;
 • При необхідності згинається під заздалегідь розрахованим кутом;
 • Отримані деталі зварюються або скріплюються болтами згідно зі схемою.
 • Виділяють три варіанти огороджувальних конструкцій:

 • Полистовая збірка;
 • Касетний профіль;
 • Застосування сендвіч-панелей, виготовлених на заводі.
 • Вибір матеріалів, для встановлення цих огороджувальних конструкцій відбувається за вибором замовників. Дивіться види на фото.

  • Сендвіч-панелі складаються з трьох шарів: двох жорстких листів і утеплювача

   Сендвіч-панелі — це матеріал, який складається з трьох шарів: двох жорстких листів з утеплювачем, розташованим між ними. Всі ці деталі склеюють, використовуючи метод холодного або гарячого пресування. Цей матеріал відрізняється екологічністю, зручністю монтажу, відмінними звуко – і теплоізоляційними властивостями, невисокою ціною. Серед мінусів можна назвати високу схильність до пошкоджень;

  • Теплоблоки вважаються одним з найбільш високотехнологічних
   Теплоблоки мають чотири шари: несучий, внутрішній, лицьова, утеплюючий

   матеріалів, використовуваних в будівництві. Їх застосовують для створення ограждающихконструкций. Їх виготовляють за допомогою методики об’ємного формування. При цьому використовують такі матеріали, як керамзитобетон і екструзійний пінополістирол, який використовують в якості теплоізоляційних вкладок. Ці блоки мають чотири шари: несучий, внутрішній, лицьова, утеплюючий.

  Зовнішня обробка будинку

  Є одним з найважливіших етапів. Тип обробки визначається замовником і може бути виконаний із застосуванням різних матеріалів:

 • Якщо ви хочете зробити бюджетний варіант обробки, то має сенс використовувати сайдинг вініловий, блок-хаус, монтувати вентильований фасад та інші конструкції навісного типу;
 • Якщо зробити обробку штукатуркою, то будинок буде справляти враження середземноморського котеджу;
 • Демократичні ціни і простота укладання приваблюють тих, хто використовує різні панелі, що мають вигляд натуральних матеріалів;
 • Обробка з використанням плитки, натуральних і штучних каменів виглядає дуже ефектно. Будинок стає схожий на солідний і дорогий, але при цьому зберігає всі переваги металокаркасного споруди.
 • Відео

  Подивіться відео-урок по будівництву металокаркасних будинків.