Технологія монтажу ГКЛ на стіну: кращі методи і поради фахівців

Технологія монтажу ГКЛ на стіну: кращі методи і поради фахівцівРемонт приміщень своїми руками нерідко включає в себе вирівнювання стін. Яка ж технологія? Як зробити це правильно? Спочатку, правильно було б попрацювати з самою стіною, вивчити нерівності і дефекти, звернути увагу на матеріал стіни, а також на те, для чого саме відбувається облицювання стіни ГКЛ. Саме від цих факторів і буде залежати спосіб монтажу.

На клей

Монтаж ГКЛ на клей своїми руками відбувається в тому випадку, якщо стіна близька до ідеальної, на ній мало сколів, немає стирчить арматури, не потрібно довго вирівнювати поверхню під укладання гіпсокартону. В даному випадку потрібно буде лише обробити поверхню антисептиками і грунтовкою (після попереднього очищення), зробити якісну розмітку під листи гіпсокартону, замішати клейову суміш (якщо ви вибрали сухий, а не готовий варіант), і почати роботу. Про процес монтажу гіпсокартону на клей ми вже кілька разів говорили, а тому, вважаємо крайньою необхідністю нагадати лише про одне – обов’язкові зазори в 5 мм між листами, бажано виключити хрестоподібні стики листів, зазори між ГКЛ і стінами – 5-7 мм. Також, важливо пам’ятати, що якщо десь у стіні є яма, потрібно використовувати маяки, робота з якими стане набагато простіше.

Встановлюючи гіпсокартон на стіни клейовим способом, відштовхуйтеся від найбільш опуклої точки, так як ями завжди можна заповнити додатковими елементами монтажу, а ось зрізати горби вже не вдасться.

Технологія монтажу ГКЛ на стіну: кращі методи і поради фахівців

На каркас

При каркасному методі монтажу ГКЛ використовується два види каркаса – дерев’яний та металевий (оцинкований профіль). Кожен з даних каркасів використовується в залежності від характеристик стіни і умов, в яких стіна буде використовуватися в подальшому. Багато майстри дотримуються думки, що дерев’яний каркас не варто уваги, так як є металевий профіль і працювати з ним набагато легше, але існує і певна ніша робіт, де просто зручніше використовувати дерево. І, до речі, якщо правильно захистити каркас з дерева спеціальними складами, то прослужить він теж чимало.

Також рекомендуємо прочитати:Встановлення гіпсокартону
Детальна технологія монтажу гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Монтаж гіпсокартону каркасним методом використовується в декількох випадках:

  • Коли необхідно встановити фальш-стіну;
  • Коли стіни необхідно утеплення або звукоізоляція;
  • Коли необхідно зашити в стіну комунікації;
  • Коли нерівності стіни не дозволяють використовувати клейовий спосіб.

Монтаж на дерев’яні стіни ремонт старих перегородок

Подібна технологія може знадобитися в дуже багатьох випадках, наприклад, замовнику необхідно організувати повітряний прошарок і утеплення, зашити під ГКЛ різного роду комунікації, що йдуть уздовж стіни, або просто створити ідеальну поверхню під обробку.

Монтаж ГКЛ своїми руками на дерев’яну поверхню може статися дуже просто – кріпленням до самої стіни на саморізи. Але завдання ускладнюється, якщо необхідно залишити деяку відстань між несучою стіною і стіною з гіпсу. Тоді потрібно буде використовувати каркас під гіпсокартон. Дерево або профіль – вибирати тільки вам, але в даному випадку набагато зручніше і практичніше буде працювати з дерев’яним каркасом.

Технологія монтажу ГКЛ на стіну: кращі методи і поради фахівців

На цегляні стіни

Тут не особливо важливо, на що ви встановите ГКЛ, важливо тільки знати, що в різних умовах дерев’яний і металевий каркаси будуть вести себе дуже по-різному. А, тому, якщо ремонт відбувається в старому будинку, гаражі, дачного будівництва, то варто, мабуть, використовувати оцинкований профіль, який 100% прослужить довше дерева. Причиною того вигляд приміщення, де може бути вологість, мікроорганізми, протяги – фактори, що серйозно впливають на необроблену деревину і не приносять оцинкованому металу ніякої шкоди.

Але, якщо стіни встановлюються в сухому і постійно прогрітому приміщенні, то можна встановити і дерев’яний каркас своїми руками, адже якщо сам ГКЛ витримає подібні умови, то хороша, деревина захищена від нього вже точно не відстане.

На бетонні стіни

Монтаж ГКЛ на бетонні панелі часто відбувається на клей, так як нерідко бетонна поверхня досить рівна. Звичайно, не завадило б прошпаклювати стіни перед обробкою, але достатньо вбити в ній мікроорганізми, просто обробивши поверхні декількома шарами антисептика. Далі, грунтовка і якісна клейова суміш, яка і буде тримати на собі нову гіпсокартонну стіну під декоративну обробку. Якщо ж стіни нерівні, або необхідно відсунути стіну з гіпсу від основної на певну відстань (по різних причинах), ми повертаємося назад і розглядаємо спосіб монтажу ГКЛ на каркас – дерев’яний або металевий.

Технологія монтажу ГКЛ на стіну: кращі методи і поради фахівців

Технологія монтажу гіпсокартону своїми руками (відео)