Вишуканий і красивий підлогу – мрія будь-якого господаря. Для його створення можна використовувати різні підлогові покриття, але серед усього їх розмаїття особливо виділяється паркет. Цей вид підлогового покриття відомий вже багато століть і раніше, користується величезною популярністю, незважаючи на трудомісткість процесу монтажу. Всі роботи по укладанню паркету слід довіряти майстру своєї справи, але для тих, хто готовий наполегливо працювати і вміє поводитися з інструментом, укладання паркету своїми руками цілком посильну справу.

Зміст

 • Укладання паркету відео – урок
 • Технологія укладання паркету
 • Укладання штучного паркету крок за кроком
 • ? Укладання паркету відео – урок

   

  ? Технологія укладання паркету

  Зважившись виконати всі роботи з укладання паркету своїми руками, в першу чергу необхідно ознайомитися з технологією укладання. Якщо під час проведення робіт допустити ряд серйозних помилок, то навіть майстерне володіння інструментом не врятує від необхідності подальшого ремонту або переробки всього підлогового покриття з паркету. Тому щоб уникнути додаткових грошових і трудових витрат, необхідно знати наступне.

  Для створення надійного і довговічного паркету необхідно виконати ряд підготовчих робіт. У першу чергу це стосується основи, на яку буде укладатися паркет. Воно може бути дерев’яним або бетонним, але обов’язково міцним, рівним, без поглиблень і різного роду пошкоджень. Допустимий перепад висот поверхні має становити не більше 2 мм на метр погонний.

  Якщо доведеться укладати паркет на дерев’яну підставу, необхідно провести ревізію підлоги на предмет провалилися або погано закріплених мостин і перепадів між ними. Якщо провалів не виявлено, але є погано закріплені і скрипучі дошки, тоді фіксуємо їх за допомогою саморізів. Перепади і нерівності між мостинами усуваємо шляхом циклювання поверхні. Якщо немає можливості поциклевать дошки і тим самим прибрати перепади, тоді можна їх пошпаклювати, використовуючи суміш на основі ПВА і дерев’яних тирси. Найбільш трудомісткими будуть роботи при наявності провалів мостин. Для усунення цього недоліку доведеться розбирати пів до лад. Якщо лаги в хорошому стані, тоді можна під мостини зробити підкладки і закріпити їх до лагів за допомогою саморізів. Якщо виявляться прогнилі або пошкоджені лаги, їх доведеться замінити і потім наново зібрати всю конструкцію дерев’яного статі. Виконавши всі роботи по усуненню недоліків і створення міцного дерев’яної основи, укладаємо на нього підкладку з фанери.

  Перед укладанням паркету підлогу можна вирівняти за допомогою самовирівнюється суміші

  Сьогодні під паркет більш популярно бетонну основу. З них дещо менше клопоту з підготовки, і більш довговічне і міцне в порівнянні з дерев’яним. Але перш ніж укладати на нього паркет, необхідно провести ревізію бетонної підлоги. При виявленні тріщин, поглиблень або перепадів їх слід усунути. Для цього можна зробити поверхневу стяжку самовирівнюється сумішшю і після її повного висихання приступати до укладання паркету. Більш трудомістка робота буде в разі раскрошившегося бетону. Тоді доведеться повністю видалити стару бетонну стяжку, залити її заново і дати повністю висохнути. Як тільки всі роботи з підготовки бетонної основи завершені, укладаємо на нього підкладку з фанери.

  Наступною вимогою є певний рівень вологості під час укладання та подальшої експлуатації. Дерево дуже чутливо до високої вологості, тому використовувати паркет на кухні, у ванній чи туалеті вкрай небажано. Під час укладання необхідно дотримувати температурний режим – не нижче +18°C, рівень вологості в діапазоні 35 – 65 %.

  Тепер пора приступити до вибору паркету, який на сьогоднішній день досить великий, тому можна підібрати все, що душі завгодно. До всього іншого, для створення неповторного підлогового покриття можна звернутися до дизайнера, який створить унікальний проект з малюнком або без нього. Можна зупинити свій вибір на класичних варіантах укладання. А можна, самостійно комбінуючи різні породи деревини і способів укладання паркету, отримати свій власний малюнок. Після придбання і доставки паркету додому він повинен вилежатися у приміщенні протягом 48 годин, «звикнути» до мікроклімату. Це необхідно для того, щоб після укладання поверхню паркету не здулася, ламелі зберегли свою форму, і надалі не було скрипів.

  ? Укладання штучного паркету крок за кроком

  Укладання штучного паркету — кропітка праця, що вимагає підвищеної уваги і терпіння

  Укладання паркету слід починати з підкладки з фанери. Спочатку вирівняну дерев’яну або бетонну поверхню ретельно очищають від будівельного сміття. Використовуємо промисловий пилосос, щоб прибрати всю пил. Якщо залишити все як є, пил і сміття будуть перешкоджати хорошою зчепленні фанери з поверхнею підстави, знижуючи в’яжучі властивості клею.

  Тепер необхідно розрізати великий лист вологостійкої фанери 1525 * 1525 мм завтовшки 12 мм на 4 шматки. Зробити це можна за допомогою ручної циркулярної пили. Такі маленькі аркуші забезпечать її кращу прилеглість до основи. Отримані листи укладаємо від стіни, починаючи з кута протилежного від дверей. Між стіною і листами фанери залишаємо зазор в 10 – 15 мм, а щоб під час роботи не порушити його, вбиваємо спеціальні кілочки між стіною і листом фанери. Слід зазначити, що цей зазор необхідно зберегти і для паркету, тому кілочки підбираємо досить великої висоти, щоб вони були на 5 – 10 мм вище від краю паркету. Робиться це для того, щоб деревина мала можливість трохи розширитися під час сезонних перепадів рівня вологості в приміщенні, тим самим зберігаючи цілісність підлогового покриття.

  Укладати штучний паркет зручніше і надійніше на аркуші фанери

  Також залишаємо компенсаційні шви у 2 – 5 мм між листами фанери, але вже без кілочків. Перед тим як укласти листи фанери, на місце їх укладання наносимо зубчастим шпателем спеціальний клей, після цього кладемо фанеру. Другий ряд листів укладаємо з невеликим зміщенням відносно стикувальних швів першого ряду, інакше кажучи «вразбежку».

  Для додаткової фіксації фанери до основи використовуємо дюбель-саморізи. На один лист фанери потрібно 8 шт. Для цього засверливаем ударним дрилем глибокі отвори і вкручуємо туди саморізи. Виконувати цю роботу краще за допомогою шуруповерта, так швидше і легше. Рекомендується використовувати оцинковані саморізи №8, при їх укрученні капелюшок необхідно втопити на 1 – 2 мм лист, щоб при подальшому шліфуванні поверхні фанери не пошкодити барабан шліфмашинки.

  В незалежності від того, наскільки рівним створювалося підґрунтя, при укладанні листів фанери утворюються невеликі перепади, які необхідно прибрати. Для цього можна відшліфувати всю поверхню підкладки з фанери, але для економії часу і грошей можна відшліфувати тільки стики листів. У шлифмашинке використовуємо абразив з зерном Р36 — Р40. Після чого пилососимо отриману поверхню і грунтуємо її. Наносимо Грунтовку валиком і стежимо, щоб вона добре просочила усі аркуші фанери.

  Важливо! У процесі укладання паркету буде потрібно різний будівельний інструмент (паркетна шліфмашинка, промисловий пилосос, плоскошліфувальна машинка та інше). Деякі інструменти досить дорогі і потрібні лише людям, які професійно займаються укладанням штучного паркету. Тому простіше взяти в оренду все дороге обладнання, а такий дрібний інструмент, як шуруповерт, ручні шліфмашинки, пневмопістолет і дриль, можна придбати для особистого користування.

  Завершивши всі підготовчі роботи і створивши надійну основу з фанери, можна приступати до укладання штучного паркету за індивідуальним проектом, або використовуючи один з класичних способів укладання. Найбільш популярні способи укладання паркету наступні:

  «Палуба» — один з простих способів укладання штучного паркету, нагадує малюнком пів на палубі корабля

  • Палубна укладання;
  • Ялинка;
  • Квадрати;

  «Плетінка» — один з найпоширеніших способів укладання штучного паркету

  • Плетінка з вставками з інших сортів дерева;
  • Шереметьєвський зірка;
  • Ромби.

  А також комбінації перерахованих вище способів укладання в поєднанні з різними малюнками і фігурами.

  Для того щоб все зробити правильно, доведеться нанести на фанеру розмітку майбутнього паркету. І якщо з такими варіантами укладки, як палуба, ялинка або квадрати, все досить просто, то у випадку з художніми вставками все буде на порядок складніше. Для полегшення нанесення розмітки необхідно зробити точну масштабовану копію приміщення і намалювати на ній, як буде виглядати паркет, після чого перенести все на підлогу.

  Важливо! Розмітку простих способів укладання можна зробити самостійно, а от у випадку з художніми вставками краще звернутися до професіонала.

  Для фіксації паркетних планок на поверхню підлоги наносимо клей

  Тепер, коли є розмітка, можна укладати планки паркету. Починаємо з протилежного кута від дверей. На невелику площу поверхні фанери зубчастим шпателем наносимо клей і укладаємо першу плашку «пазом до стіни. Після чого фіксуємо її за допомогою пневмогвоздей. Для цього під кутом в 45 градусів вбиваємо пневмогвозди в «шип» плашки. Далі укладаємо другу плашку першого ряду, за допомогою молотка і бруска добиваємо її до першої плашці і фіксуємо пневмогвоздями. Залежно від способу укладання формуємо перший ряд паркету. Весь алгоритм дій (наносимо клей, кладемо плашку, добиваємо її через брусок молотком, фіксуємо пневмогвоздями) повторюємо протягом всієї укладання.

  Важливо! Пам’ятаємо про компенсаційний температурному зазорі між стіною і паркетом. По завершенню укладання звідти потрібно буде дістати розпірні кілочки. При виконанні робіт для зручності слід придбати спеціальні наколінники, так як доведеться багато простояти на колінах, що дуже незручно протягом тривалого часу.

  Коли укладання в приміщенні буде завершена, необхідно дати клею висохнути, перш ніж продовжувати подальші роботи. Час висихання вказується на упаковці. Після чого приступаємо до шліфування паркету. Для цього використовуємо спеціальну шліфувальну машину барабанного типу. Шліфуємо до тих пір, поки поверхня не буде гладкою і однотипною. Зазвичай, вистачає 2 – 3 проходів, щоб цього домогтися. У важкодоступних місцях, таких як кути або біля стін, використовуємо шліфувальних машинку. Потім доводимо до ідеалу ще однією машинкою – плоскошліфувальний.

  Фінішну шліфування поверхні паркету виконуємо за допомогою машинки

  Тепер залишилося зашпаклювати щілини в паркеті і приступити до фінішної шліфуванні поверхні. Остаточним етапом буде нанесення захисного лакового покриття. Всі роботи по шпаклювання і нанесення лаку слід виконувати в засобах індивідуального захисту і час від часу робити перерву.

  Нанесення захисного лакового покриття на паркет обов’язково — це збереже його від механічних ушкоджень

  Незважаючи на складність і трудомісткість укладання штучного паркету, цей вид підлогового покриття найбільш красивий і престижний. Його створення потребує від майстра не тільки гарного уміння поводитися з інструментом, але і терпіння під час виконання всіх робіт.