Створення затишного і теплого статі безпосередньо залежить від фінішного підлогового покриття. Найбільш придатними є килимові покриття, що дозволяють створити теплий і м’який підлогу. Серед усього розмаїття таких покриттів самим популярним, довговічним і якісним вважається ковролін з високим ворсом. Це підлогове покриття є досить вибагливим в експлуатації і складним у прибиранні з-за того, що ворс ковроліну перевищує довжину в 1 див. Але воно ідеально підходить для укладання в будь-яких приміщеннях, де потрібно створення затишної атмосфери.

Підібрати колір і матеріал ковроліну можна на будь-який смак

Зміст

 • Особливості ковролін з високим ворсом
 • Матеріали для ворсу ковроліну
 • Популярні типи ворсу ковроліну
 • ? Особливості ковролін з високим ворсом

  Ворс ковроліну великою мірою визначає його властивості та якості, що безпосередньо впливає на його вартість. Властивостями ковролін з високим ворсом є його шумо – і звукоізоляція, теплоізоляція, м’якість. Якісними показниками цього типу ковроліну є щільність ворсу і його склад, спосіб плетіння і висота.

  Всі показники пов’язані між собою. Довжина ворсу впливає в першу чергу на комфортність ковроліну, але зносостійкість такого ворсу досить низька. Тому необхідно збільшувати щільність ворсу, що в свою чергу вплине на збільшення ізоляційних властивостей, а також збільшить вага ковроліну. До всього іншого, краю килимів з довгим ворсом високої щільності не обсипаються.

  На жаль, незважаючи на свою зовнішню красу і комфорт, високий ворс ковроліну досить важко чиститься, його складно пилососити і застосовувати вологе прибирання. Суттєвим недоліком також є сильна приминаемость високого ворсу, що накладає певні обмеження на місця для укладання. Одним з основних вимог до укладання з високим ворсом є низька прохідність приміщень.

  Розвиток сучасних технологій дозволило створити більш зносостійкі і пружні матеріали для ковролін з високим ворсом. Завдяки цьому стала можливою його укладання в офісах, кабінетах і передпокоїв.

  ? Матеріали для ворсу ковроліну

  Виробляють ковролін зі штучних і натуральних матеріалів. Основною відмінністю між цими категоріями є їх довговічність, екологічність і, звичайно, ціна. Вартість ковроліну з натуральних матеріалів на порядок більше. Сьогодні для виробництва ковроліну використовують такі натуральні матеріали, як шерсть, шовк, бавовна, джут, льон, сизаль, кокосові та інші волокна. З синтетичних матеріалів використовують поліпропілен, нейлон, поліакріл, поліестер. Щоб надати ковроліну більшу міцність і зберегти його екологічність, натуральні і синтетичні волокна з’єднують, отримуючи універсальне підлогове покриття.

  Безсумнівними перевагами натуральних матеріалів є їх екологічність, комфортність, низька теплопровідність і високі протипожежні властивості. З недоліків необхідно відзначити високу вартість, накопичення статичного заряду, низьку стійкість до механічних впливів і забруднення.

  На сьогоднішній день виробники навчилися частково звільнятися від ряду недоліків натуральних волокон, обробляючи їх спеціальними брудовідштовхуючим, протипаразитні, антигорючими і антистатичними просоченнями.

  Одним з найбільш поширених синтетичних матеріалів, які використовуються у виробництві ковроліну, є нейлон. Незважаючи на свою високу вартість, він має властивості, які роблять його настільки затребуваним — добре забарвлюється, пружний, антистатичний, зносостійкий і міцний. Завдяки своїм якостям нейлон застосовують для виробництва офісних і домашніх підлогових покриттів з різаним ворсом.

  Ще одним часто використовуваним синтетичним матеріалом є поліпропілен. Цей матеріал володіє «вродженої» антистатичністю, але по мірі його забруднення це властивість втрачається. Його дешевизна геть перекривається високою пожежонебезпекою і низькою пружністю. Саме із-за цих властивостей поліпропілену не вдається виробляти з нього підлогові покриття високої якості.

  Створений в 60-х роках минулого століття, поліестер застосовують для створення побутових килимових покриттів з великою масою ворсу. Його експлуатаційні характеристики дещо поступаються нейлону, але завдяки своїй схожості на дотик з вовною, цього синтетичного матеріалу вдалося завоювати міцні позиції на ринку.

  Найбільш схожим на шерсть по тактильним відчуттям є акрил. Матеріал з синтетичних акрилових волокон дозволяє створювати прекрасну імітацію вовни для використання в побутових приміщеннях. Волокна з акрилу в силу низької стійкості до зношування застосовують у поєднанні з іншими натуральними і синтетичними матеріалами.

  ? Популярні типи ворсу ковроліну

  Існує кілька типів ворсу, які створюються при виробництві ковролін з високим ворсом — петлевий, розрізний і змішаний ворс. Вибираючи килим з довгим ворсом, необхідно звернути увагу на ворс і його структуру, так як від цього буде залежати його зовнішній вигляд і подальша експлуатація.

  Ковролін з петлевим ворсом дуже міцний, його можна укладати у прохідних приміщеннях

  Петлевий ворс являє собою набір нерозрізаних петель рівної довжини. Поверхня з петель може бути щільною або вільною. Завдяки цьому збільшується кількість різних світлових і колірних ефектів ковроліну. Ковролін з петельним ворсом володіє хорошою міцністю, високим ворсом і великою щільністю. Завдяки високій щільності такий ковролін можна використовувати в місцях з підвищеною механічною навантаженням.

  Ковролін з багаторівневим ворсом має різні об’ємні малюнки

  Однієї з різновидів петлевого покриття є покриття з багаторівневим ворсом. Воно являє собою покриття з петель різної висоти, що дозволяє отримати різні об’ємні малюнки та ефекти. Безперечною перевагою такого покриття є висока зносостійкість і непомітність придавлених ділянок.

  Ще одним видом ковроліну з петлевим ворсом є покриття зі стриженим ворсом. Його створюють шляхом косого зрізу петлевого ворсу, завдяки чому отримують ковролін з незвичайним зовнішнім виглядом. Що найважливіше, на такому покритті не видно слідів зносу.

  Ковролін з розрізним ворсом легко чиститься

  Другим типом ворсу є розрізний ворс. Він являє собою розрізані навпіл петлі. Таке покриття дуже пухнаста і м’яка на дотик. Ковролін з таким типом ворсу може бути з коротким, середнім і довгим ворсом. Його легко можна чистити, але зносостійкість розрізного ворсу дуже низька.

  Змішаний тип ворсу застосовують у випадку, коли необхідно створити унікальну структуру і малюнок на поверхні. Для цього поверхня може бути з петельним і розрізним ворсом. Такий ковролін має оригінальний вигляд і досить високу зносостійкість. Найбільш красивим в плані дизайну є багаторівневий петельно-розрізний ворс. Він володіє всіма позитивними якостями петельного і розрізного ворсу і дозволяє створювати об’ємні малюнки.

  Виробники ковроліну постійно прагнуть до поліпшення якості і різноманітності продукції, застосовуючи нові технології та підходи. У виграші залишаються всі. Обираючи той чи інший вид ковроліну, необхідно спиратися на власні уподобання і побажання щодо цілей використання ковроліну і місця його укладання.