Товщина лінолеуму: класифікація лінолеуму по товщині, від чого залежить ця характеристика покриття, який щільності вибрати лінолеум для квартири.

Товщина лінолеуму: класифікація лінолеуму по товщині, від чого залежить ця характеристика покриття, який щільності вибрати лінолеум для квартири.Коли людина замислюється про те, яким покриттю краще віддати перевагу при ремонті підлоги, то найчастіше він вибирає лінолеум. І це легко пояснити, адже дане сучасне покриття для підлоги має кілька чудових характеристик — воно зручно в укладанні, має чудове співвідношення ціна/якість, підходить для приміщення будь-якого типу і призначення і володіє широкою гамою кольорів. Всі ці якості дозволяють споживачеві повністю задовольнити свої запити по обробці і допомагають створити інтер’єр на будь-який смак. Але для того щоб правильно використовувати даний будматеріал, потрібно розуміти його класифікацію, а так само мати уявлення, яка буває товщина і щільність кг/м3.

Класифікація лінолеуму по товщині

Зміст статті

 • Класифікація лінолеуму по товщині
 • Від чого залежить товщина покриття
 • Якої товщини і щільності вибрати лінолеум для квартири

Коли йдеться про даної класифікації лінолеуму, мається на увазі товщина захисного шару підлогового покриття. Саме цей критерій впливає на зносостійкість матеріалу. Для зручності споживача було придумано наступне поділ за видами:

 • Побутовий. Цей продукт маркується 212223 класом. Розрізняються вони за допустимої ступеня навантаження. Призначений покриття для використання в житлових приміщеннях Параметри його захисту дорівнюють від 0,15 до 0,2 міліметрів.
 • Напівкомерційний. Цей варіант позначають 313233. Може застосовуватися як в житлових приміщеннях, так і в невеликих офісах. Він має захисний шар в 0.25-0,5 мм.
 • Промисловий (комерційний). Найміцніший. Призначений для заводських приміщень та місць громадського користування: школи, поліклініки, торгові центри і так далі. Шар захисту дорівнює 0,7 мм.
 • Варто відзначити, що в промисловій різновиди матеріалу, основний упор зроблений на зносостійкість, а в побутовому і напівкомерційний варіанті на перше місце виходять безпека, шумозахист і теплоізоляція, а також різноманітність зовнішнього вигляду.

  Товщина лінолеуму: класифікація лінолеуму по товщині, від чого залежить ця характеристика покриття, який щільності вибрати лінолеум для квартири.

  Саме виходячи з цих якостей, споживачі вибирають товар.

  ДОВІДКА! Перед тим як вибирати покриття для підлоги переконайтеся, що правильно приготували основу. Воно має бути рівним і чистим. Не слід укладати покриття на старий лінолеум. Також якщо ви хочете застелити цим матеріалом підлога з дощок, слід попередньо вирівняти його з допомогою ДСП або ОСП.

  Від чого залежить товщина покриття

  Деякі покупці знають, що в основному реалізується гетерогенний лінолеум, який складається з декількох шарів. Він може створюватися двома способами:

 • Перший спосіб виробництва нагадує виготовлення листкового пирога. На основу (склополотно) нашаровують плівку з малюнком, потім слід захисний шар. Далі заготівля розгортається і на зворотну сторону наноситься шар підкладки.
 • Другий метод — каландрування (пресування). В даному випадку всі ці шари з’єднуються разом і простягаються через розпечені барабани. Таким чином виготовляється варіація на так званому «штучному повсті».
 • Як писалося вище на загальний розмір впливає товщина захисту, яка може бути виконана в один або два шари. Також впливає і розмір підкладки.

  Товщина лінолеуму: класифікація лінолеуму по товщині, від чого залежить ця характеристика покриття, який щільності вибрати лінолеум для квартири.

  ДОВІДКА! Крім гетерогенного варіанти лінолеуму, реалізується гомогенне покриття. Воно відноситься до комерційного типу і складається з двох шарів: основи та захисту.

  Якої товщини і щільності вибрати лінолеум для квартири

  Часто приходячи в торгову точку, споживач втрачається від великої кількості пропонованого товару. Слід знати основи правильного вибору для того щоб не переплачувати і придбати той товар, який дійсно підійде за всіма параметрами для дому:

 • Перше, з чого слід почати вибір, це визначення відповідного класу в залежності від приміщення. Для спальні підійде 21 клас, так як в цій кімнаті ми проводимо мало часу, а значить, навантаження на підлогу мінімальна, 22 клас підійде для вітальні або кабінету — приміщень з середньою прохідністю. Найбільша навантаження в квартирі припадає на підлоги у вітальні і кухні, тому тут потрібна максимальна захист, а значить краще купувати 23 клас. Також для будь-якого типу приміщення можна вибрати напівкомерційний варіант.
 • Другим пунктом буде екологічність покриття. Особливо актуально це для дитячої та спальні. Багато виробники маркують безпечні продукти спеціальними знаками: зображенням немовляти або зеленим листком.
 • Якщо у відремонтованому приміщенні встановлена система теплих підлог, то слід вибирати найбільш тонкий варіант. Лінолеум — це матеріал, теплопровідність якого дуже низька, але удосконалюючи технології, виробники стали випускати спеціальні види, придатні для покриття «теплої підлоги».
 • Не останньою характеристикою буде дизайнерське рішення продукту. Він повинен гармонійно вписуватися в інтер’єр.
 • Все вищевикладене носить рекомендаційний характер, тому, якщо ви бажаєте постелити в спальні напівкомерційний лінолеум, це не буде невірним рішенням. Все залежить від смаку і уподобань.