У чому вимірюється діагональ монітора: як визначити діагональ монітора

Одним з основних критеріїв телевізорів, на який покупці в першу чергу орієнтуються діагональ екрану. Розглянемо яким чином можна дізнатися яка діагональ вашої техніки. Так як монітор виконується у вигляді прямокутника, його діагональ вимірюється від одного кута до іншого, протилежного йому.

У чому вимірюється діагональ монітора: як визначити діагональ монітора

У чому вимірюється параметр — діагональ монітора

Зміст статті

  • У чому вимірюється параметр — діагональ монітора
  • Як визначити діагональ монітора

Задаєтеся питанням — чим можна виміряти діагональ монітора? Цей параметр вказується виключно в дюймах. Це одиниця вимірювання довжини. Безсумнівно, набагато простіше було б визначати розмір в сантиметрах, адже так зрозуміліше і звичніше, але є як є. Ви самі зможете перевести величину в зручну для вас одиницю виміру. Якщо перевести один дюйм в сантиметри, у вас вийде величина 2,54.

ДОВІДКА. Позначається величина дюйм таким чином — “.

Найбільш часто зустрічаються наступні параметри екранів:

  • Якщо мова йде про комп’ютерному екрані — це 17″, 19″, 21″ і 23″.
  • Біля телевізорів поширені такі розміри: 32″, 43″, 49″, 50″, також 55″ та 65″.
  • Монітори ноутбуків виробники випускають з такими параметрами: 13,3″, 15,6, 17″, 19″.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Існує якийсь неприємний для покупця маркетинговий хід, коли на етикетці вказується один параметр величини, а поруч дрібним шрифтом вносять поправку, в меншу сторону.

Як визначити діагональ монітора

Найчастіше користувач не знає яка діагональ його техніки. Є способи, які дозволяють визначити цей параметр. Розглянемо їх.

  • У чому вимірюється діагональ монітора: як визначити діагональ монітораВикористовуємо підручні матеріали. Найбільш простий метод — це скористатися лінійкою і калькулятором. Замість лінійки ви можете взяти метр, рулетку чи інший вимірювальний прилад, який у вас є. Для вимірювання розмістіть лінійку на протилежних кутах монітора. Отримане число розділити на 2,54. Тобто, якщо у вас вийшло 81,28 см, це діагональ 32″. Вимірювати необхідно саме монітор, чорна окантовка по периметру не враховується.

УВАГУ. Будьте обережні проводячи вимірювання, щоб не пошкодити монітор, не подряпати його.

  • Скористаємося спеціальними програмами. Визначити зацікавив вас параметр можна скориставшись можливостями діагностичних програм. Це AIDA64, SiSoft, Sandra. У програмі зайдіть у вкладку “Відображення” або схожу, в залежності від програми. Там повинна відображатися рядок “Монітор”. Навпроти неї і вказано параметр діагоналі.

ДОВІДКА. Програма показує значення з власних баз. Необхідно оновлення.

  • Ви можете скористатися онлайн-програмами. Для цього просто необхідно вказати модель вашої техніки.
  • Документація. Цікаву для вас інформацію можна знайти на упаковці від вашої техніки, якщо вона збереглася.
  • Наклейка на корпусі. Також і на самій техніці може бути дана інформація, на тильній стороні.

Це найпростіші і вірні способи як можна визначити діагональ монітора. Існують і інші, але більш складні і заплутані. Якщо вас цікавить тільки діагональ, немає необхідності морочитися.

У чому вимірюється діагональ монітора: як визначити діагональ монітора