У чому вимірюється яскравість монітора: характеристика показника

У чому вимірюється яскравість монітора: характеристика показникаІноді виникає необхідність дізнатися показник вимірювання яскравості. Потрібно не тільки визначитися з самим показником, але і навчитися вимірювати його. Це допоможе встановити правильні параметри при налаштуванні.

У чому вимірюється яскравість монітора

Зміст статті

  • У чому вимірюється яскравість монітора
  • Характеристика параметра
  • Який повинен бути показник

По загальноприйнятій системі одиниць яскравість, випромінювана монітором або будь-яким іншим джерелом, вимірюється в канделах (кд/). Крім цього, існують і інші одиниці вимірювання: стильб (сб), апостильб (асб), ламберт (лб) і ніт (нт). Вони вже не використовуються в якості одиниць виміру. Кандел і ніт мають однакове значення.

Параметр вимірюється за допомогою звичайного побутового люксметри – приладу, який призначений для вимірювання рівня освітленості, пульсацій і яскравості. За допомогою цього приладу також визначають якісні характеристики світла.

Важливо! Вимірювання за допомогою люксметри потрібно проводити кілька разів, потім розрахувати середнє значення показників.

У чому вимірюється яскравість монітора: характеристика показника

Характеристика параметра

Рівень даного параметра залежить від відбивної здатності покриття. Якщо він низький або занадто високий, то це може викликати дискомфорт під час роботи за екраном. В результаті появи дискомфорту може знизитися працездатність і погіршиться концентрація уваги користувача.

Однак високий рівень параметра обов’язковий при перегляді 3D фільмів. Пояснюється це тим, що 3D окуляри під час перегляду фільмів сильно затемнюють зображення.

З параметром нерозривно пов’язаний параметр контрастності. Контрастність – відношення рівня чорного кольору до білого. Так, наприклад, рівень контрастності екрану, мінімальна і максимальна яскравість якого складають 400,5 і 0,5 кд/відповідно, дорівнює 800:1. Саме контрастність впливає на ступінь стомлюваності очей під час роботи за монітором. Чим більше контраст, тим вище чіткість зображення і, відповідно, нижче навантаження на очі.

У чому вимірюється яскравість монітора: характеристика показника

Який повинен бути показник

Показники сучасних моніторів можуть досягати 500 кд/. Однак такий показник не можна назвати перевагою екранів, так як його підвищення може негативно позначитися на людських очах. Особливо це позначається на очах при недостатньому освітленні або його відсутності. Комфортними значеннями для ока є 150-200 кд/. За санітарними нормами самим оптимальним рівнем є 200 кд/.

При виборі моніторів слід звертати увагу на рівномірність їх підсвічування. Найчастіше у низькоякісних моніторів найяскравішим «місцем» є центр. Ця «особливість» призводить до сильно помітного зниження підсвічування по краях екрану.