Укладання керамограніта на підлогу: покроковий опис процесу

Керамограніт – порівняно новий матеріал, застосовуваний для монтажу підлогових покриттів. Незважаючи на те, що керамогранитыные підлоги експлуатуються лише декілька десятиліть, даний вид обробки вже завоював популярність і любов споживачів у всьому світі. Довговічність, екологічність, естетичність сприйняття і безпека – далеко не всі переваги сучасного керамічного граніту. Керамогранітна плитка для підлоги – це досить точна імітація натурального природного каменю, з його приголомшливим спектром кольорів і фактур, унікальною текстурою, при цьому керамогранітні підлоги відрізняються високою міцністю і зносостійкістю, а також прекрасною вологостійкістю. Правильно проведена укладання керамограніта на пів – гарантія того, що ваш підлога прослужить вам дуже довго, зберігши при цьому свій бездоганний зовнішній вигляд.

Підготовка керамогранітних плит до укладання

Спочатку слід накидати план поверхні, на яку збираєтеся укладати керамограніт. Далі прикиньте кількість передбачуваних плиток з розрахунку на 1 квадратний метр і розрахуйте загальну площу укладання, а також загальний обсяг необхідних керамогранітних плит. Коли будете купувати керамограніт, візьміть додатково 8-10% від загальної кількості плит, щоб застрахуватися від можливих похибок у розрахунках і биття при транспортуванні. Не забувайте, що якусь частину плитки неминуче доведеться обрізати.

Обов’язково при покупці керамограніта переконайтеся в ідентичності відтінку, малюнка і формату всієї партії плитки.

Наріжте то потрібну кількість, яку збираєтеся використовувати в планованих варіантах монтажу. В домашніх умовах керамограніт можна різати плиткорізів. Але оскільки матеріал досить твердий, зробіть спочатку надрізи з боку лицьового шару, після чого обломайте, б’ючи молотком з протилежного боку від надрізу.

Перш ніж приступати до роботи, поверхня плитки слід очистити від захисного шару, який більшість виробників наносять для запобігання плитки від пошкоджень під час перевезення. Технічний віск можна легко змити теплою водою з додаванням звичайних чистячих засобів, а технічний парафін легко віддаляється шпателем.

Підготовка основи під укладання керамограніта

Стяжка, на яку буде проводитися укладання керамограніта, повинна бути абсолютно рівною. Якщо на поверхні є незначні нерівності, то їх можна «згладити» з допомогою клею. У разі, якщо буде потрібно додаткове вирівнювання підстави, то найбільш доцільно використовувати плаваючу або скріплену з перекриттям бетонну стяжку.

Варто відзначити, що товщина плаваючої стяжки повинна бути не менше 5-10 см, тут все залежить від майбутньої навантаження на покриття. Зверніть увагу, що при проведенні додаткових робіт по звуко – і теплоізоляції, стяжка обов’язково повинна бути армована. Майте на увазі, що до повного висихання стяжки потрібно чекати не менше 28 діб. Укладання керамограніта на підлогу можна проводити тільки після періоду усадки. Звичайно, можна скоротити час очікування. Для цього слід використовувати швидкотверднучі безусадочні присадки.

Основа повинна бути чистим і сухим. Щоб привести його в норму, поверхню необхідно ретельно очистити і нанести шар грунтовки. Особливо актуально це для пухких поверхонь, таких як цемент і штукатурка. Вибирайте грунтовку, виходячи з того, для якої поверхні будете її застосовувати.

Вибір клею для укладання керамограніта

Керамограніт володіє такою властивістю, як майже нульове водопоглинання. Це потрібно враховувати при виборі клейкої суміші. Вам потрібно склеювальний склад з підвищеними можливостями зчеплення з поверхнею. Саме тому для укладання керамогранітної плитки протипоказано використовувати цементний розчин. Використовуйте тільки високоякісні клейові суміші з максимальною кількістю полімерних добавок. При виборі того чи іншого клейового складу, обов’язково враховуйте характер підстави та рекомендації виробника в доданих інструкціях.

Для покриття підлоги в коридорі або інших місцях, де відбувається інтенсивний рух людей, варто застосовувати більш жорсткі клеючі суміші, наприклад, двокомпонентний клей на цементній основі, у складі якого є епоксидні смоли і латекс. Для укладання керамограніта у ванній кімнаті, на кухні, на відкритих майданчиках використовуйте високо пружний еластичний клей.

Укладання керамограніта на підлогу

Коли всі необхідні приготування зроблені, можна приступати до укладання керамограніта. Для початку потрібно розмітити територію. На середині підлоги натягуємо шнур. Так ми позначимо центральну осьову лінію приміщення. Ця лінія повинна проходити паралельно довгим стін приміщення. Починаємо укладати керамограніт по обидві сторони від осьової лінії так, щоб осьова лінія знаходилася на стику двох керамогранітних плит. Іноді використовується метод укладання, при якому осьова лінія потрапляє рівно на середину плитки.

Щоб отримати естетичний вигляд викладки, керамограніт слід укладати симетрично таким чином, щоб на краях облицьованої поверхні отримати або цілі, або обрізані плитки однакової ширини. Саме тому укладання керамограніта на підлогу починається з центру приміщення.

Добре перемішаний до сметаноподібного стану склеювальний розчин виливаємо на невелику частину площі для укладання і вирівнюємо спочатку гладким шпателем, потім зубчастим. Шпатель слід тримати під кутом 40-60 градусів до поверхні.

Важливо знати: якщо шар клею становить менше 1 сантиметра, то варто використовувати зубчастий шпатель — так ви заощадите клей. Якщо ж 1-1,5 см, то ефективніше буде працювати звичайним шпателем.

Під час укладання плитку керамограніта кладуть на ребро і впирають у сусідню з нею плитку. Лише після цього на змащену клейким розчином поверхню опускається вся плитка керамограніта. Підніміть тільки що покладену плитку, щоб проконтролювати зчеплення клейкої суміші з поверхнею плитки і акуратно відсуньте її від сусідньої плитки. Проконтролюйте, щоб зазор не заповнився клейким розчином. Щоб дотримати однаковий зазор між плитками, використовуйте спеціальні хрестики. Оптимальна ширина швів – не менше 3 мм.

Обов’язково стежте за тим, щоб в клейовий прошарку між підлогою і плиткою не утворювалися порожнечі. Інакше плитка може тріснути при експлуатації.
Після завершення укладання керамограніта, залиште облицьовану поверхню на 3-4 доби. Саме стільки часу потрібно клеючим розчинів, щоб повністю вступити в дію.

Завершення роботи з укладання

Коли склеювальний склад міцно зчепиться з підлогою, можна приступати до затірки швів. Для цього використовуємо затірку відповідного кольору. Для підлоги краще підбирати затірку сірих відтінків. Розводимо розчин водою і наносимо його за допомогою гумового шпателя. Щілини навколо стояків і ті, що утворюються на стику підлоги і стін, слід заповнювати силіконовими герметиками.

Після закінчення роботи прибираємо з поверхні все клейові і вапняні сліди. Найлегше вони забираються з допомогою окислювача на кислотній основі. По підлозі можна ходити через три дні.

Запам’ятайте, чим точніше ви будете дотримуватися технологію укладання керамограніта, тим естетичніше і міцніше вийде кінцевий результат вашої роботи!

Укладання керамограніта на підлогу: покроковий опис процесу