Укладання ковроліну на бетонну підлогу: покрокова інструкція

Ковролін створює теплу обстановку і затишну атмосферу в кімнаті, а також поглинає шуми і зберігає тепло. Але щоб його функціональність тривалий період не порушувалася, слід дотримуватися особливостей при укладанні. Ідеально, звичайно, щоб при цьому використовувалася спеціальна підкладка. Якщо необхідно розрізати ковролін, перед тим як послати, то це слід робити, починаючи з центральної частини, щоб не було перекосів. Отримані стики оптимально розташувати перпендикулярно до вікна, щоб вони були менш помітні. На місці порога, слід поставити спеціальні поріжки. А після укладання краще не ходити по ньому протягом 1-2 днів.

Підготовчі роботи

Зміст статті

  • Підготовчі роботи
  • На що клеїти ковролін
  • Укладання ковроліну на підлогу з бетону: крок за кроком

Перш за все, необхідно ретельно заміряти площа приміщення, де буде розкладатися ковролін. Таким способом можна визначити необхідну кількість для купівлі, щоб не було неприємної несподіванки, якщо не вистачить якихось 5-10 див. Бажано його купувати цілісним шматком.

Зверніть увагу! Якщо підлога має неправильну форму, то ковролін слід купувати по максимальній ширині і довжині підлоги. І краще це робити з деяким запасом.

Якісний монтаж можливий тільки при ретельної підготовки підстави. Потрібно, щоб поверхня підлоги була сухою, чистою і досить рівною. Потрібно провести обробку хлором, щоб не утворювався грибок. У порівнянні з ламінатом ковроліну не потрібна занадто рівна поверхня.

Укладання ковроліну на бетонну підлогу: покрокова інструкція

Якщо на бетоні є невеликі западини, то їх слід прибрати за допомогою шпаклювання.

Важливо! Виступаючі над поверхнею горбки потрібно стесати, а потім поверхня з бетону обробити ґрунтовкою глибокого проникнення. Це робиться з метою того, щоб не накопичувалася пил, тому що вона може пробитися через основу килима.

Якщо присутні значні нерівності, то в такому разі застосовується наливний підлогу або яка-небудь інша самовирівнююча суміш.

На що клеїти ковролін

Укладають ковролін на підлогу при температурі в приміщенні не менше ніж +15 градусів. Покриття слід розкласти в кімнаті за добу до робіт по укладанні, щоб дати можливість йому вирівнятися і акліматизуватися.

Для роботи потрібні такі інструменти:

  • будівельний або звичайний, добре наточенный ножик;
  • щільний валик;
  • шуруповерти для монтажу плінтусів;
  • шпатель для клейових робіт.

Укладання ковроліну на бетонну підлогу: покрокова інструкція

Щоб приклеювати покриття до основи з бетону, потрібно придбати відповідний для цього клей. Зазвичай використовується поліуретановий клей. Також для цієї мети підходять реакційний і універсальний клей.

Укладання ковроліну на підлогу з бетону: крок за кроком

До укладання покриття можна приступати тільки після того, як поверхня ретельно підготовлена. У невеликих кімнатах укладати не складно і не потрібно особливих зусиль. Його прикріплюють тільки за допомогою плінтусів, розташованих по краю кімнати.

Спочатку кріплять до однієї стороні, а потім натягують і кріплять до протилежний стороні. Потім те ж саме проробляють з іншими кінцями. Додатково скріпити його можна за допомогою подвійного скотча. На підлозі ця стрічка прокладається смугами на відстані 0,5 м у вигляді клітин.

Укладання ковроліну на бетонну підлогу: покрокова інструкція

На споруджену таким способом основу покриття спочатку повністю розстеляють, а потім відкидають один з кінців. Після цього знімають захисну плівку на скотчі, і до нього приклеюють ковролін, а потім це роблять з іншою частиною. Після цього акуратними рухами проводять по всій поверхні валиком.

Для більш надійного скріплення використовують клей. Така укладка нагадує процес з використанням скотча. Настил ковроліну робиться таким способом, щоб він заходив на стіни, приблизно на 5-6 див. Зайва частина відрізається під час установки плінтусів.

У деяких випадках практикується метод скретчингу. Такий спосіб дозволяє проводити кріплення ковроліну до основи рейками з дерева. Їх розташовують під кутом в 45 градусів і забивають цвяхи. Так як ковролін володіє еластичністю, цим способом вдається отримати рівномірно натягнуту поверхню. Але використання такого методу вимагає навичок у роботі, тому краще довірити професіоналам цієї справи.