Ковролін є одним з найпопулярніших покриттів для підлоги, адже завдяки йому вдається створити дійсно комфортний підлогу і по-справжньому затишний і домашній інтер’єр.

Укладання ковроліну є відносно нескладним процесом, однак має цілий ряд нюансів і тонкощів, знати про які необхідно заздалегідь, особливо в тому випадку, якщо планується проводити всі роботи по укладанню самостійно без залучення фахівців. Реально самостійно зробити якісне укладання ковроліну? Звичайно, так, головне правильно підготуватися і вивчити всі особливості використовуваних технологій.

Який ковролін купити?

Перед покупкою ковроліну необхідно визначитися з розміром приміщення, в якому він буде укладатися, а також заздалегідь вибрати тип ковроліну, який хотілося б постелити у своєму домі буде це ковролін, виконаний з натурального або синтетичного матеріалу.

Якщо говорити про розміри приміщення, то необхідно знати не тільки площу, але і довжину і ширину кімнати і по можливості вибирати такий ковролін, який можна постелити в приміщенні без використання стиків. Звичайно, при грамотному оформленні стиків вони можуть бути майже непомітними, однак у будь-якому випадку це буде подавати додаткові складності і далеко не завжди у процесі подальшої експлуатації вдається зберегти стики в ідеальному стані. Якщо кімната має неправильну форму, самим оптимальним рішенням буде зробити своєрідний ескіз приміщення, на якому і відобразити всі реальні розміри кожного відрізка підлоги. За купівлею ковроліну необхідно буде відправитися саме з цим ескізом, згідно з якою консультанти магазину і допоможуть зробити правильний вибір і розрахунок кількості матеріалу, якого буде достатньо для оформлення підлоги в даному приміщенні.

Для проведення робіт по самостійній укладанні ковроліну необхідно мати в наявності такі інструменти та додаткові матеріали:

 • ніж і ножиці для підрізання ковроліну;
 • ролик для розкачування і кращого прилягання ковроліну;
 • клей або двосторонній скотч;
 • подожка під ковролін (необхідна лише в тому випадку, якщо використовується бесклеевой спосіб укладання);
 • металеві рейки для оформлення порогів;
 • плінтус і інструменти по роботі з ним.

Огляд технологій укладання ковроліну

Існує кілька основних способів укладання ковроліну, які відрізняються в залежності від того, використовується який-небудь матеріал для кріплення ковроліну до поверхні підлоги, а також того, який саме матеріал буде використовуватися. Одні з цих способів більш прості, але менш надійні, інші є більш трудомісткими, але гарантує максимальний термін експлуатації покриття. Який саме шлях вибрати у підсумку необхідно вирішувати в кожному конкретному випадку окремо.
Укладання ковроліну без клею

Укладання ковроліну без клею зазвичай проводиться в тому випадку, якщо мова йде про приміщення відносно невеликого розміру і передбачається укладання суцільного відрізка ковроліну без використання стиків. У цьому випадку кріплення покриття буде здійснюватися винятково за допомогою плінтусів, розташованих по периметру приміщення.

Після того, як кімната була звільнена від меблів, а поверхня підлоги повністю підготовлена, можна приступати до укладання. Коли покриття було розміщено на підлозі, необхідно перевірити, щоб по периметру кімнати ковролін виступав на стіни хоча на 5 див. Після того, як ковролін зайняв своє остаточне положення, необхідно за допомогою спеціального валика зробити розкочування його поверхні від центру приміщення до стін, що дозволить уникнути появи хвиль і бульбашок, які не тільки будуть виглядати дуже не естетично, але і суттєво скоротять термін служби покриття. Після розкочування покриття необхідно в кутах кімнати за допомогою спеціального ножа зробити V-подібні вирізи, які допоможуть зручніше підігнати ковролін під плінтуса, провести видалення надлишок покриття і встановити плінтуси. Після закінчення робіт покриття відразу готовий до експлуатації.

Фахівці рідко використовують бесклеевой метод укладання ковроліну, вважаючи його ненадійним і скорочують термін служби покриття. Ну а деякі взагалі сходяться на думці, що незакріплений ковролін може становити небезпеку, оскільки може ковзати і розтягуватися. Крім того, такий ковролін не можна чистити за допомогою миючого пилососа, а також за ним не можна рухати важкі предмети меблів, оскільки це незмінно приведе до появи бульбашок і нерівностей.

Укладання ковроліну клейовим способом

Клейовий спосіб укладання ковроліну відрізняється тим, що тут для кращої фіксації покриття на поверхні підлоги додатково використовується клей.

Початковий етап робіт повністю збігається з тим, як відбувається укладання ковроліну беськлєєвим способом, тобто полотно розміщується на підлозі, вирівнюється з урахуванням припуску 5-10 см на кожну стіну, підрізають кути, відбувається розкочування за допомогою валика. Потім одна половина ковроліну відгинається в бік, а на звільнену поверхню підлоги наноситься спеціальний клей, який розподіляється за допомогою шпателя. Укладати ковролін на місце необхідно не відразу, а через кілька хвилин, щоб клей встиг трохи підсохнути і не просочився в поверхню ковроліну. Точні інструкції по роботі з тим чи іншим видом клею необхідно читати на упаковці виробу. Покладений на клей ковролін необхідно ще раз ретельно розгладити за допомогою валика. Потім ті ж дії необхідно повторити з іншою частиною ковроліну.

Укладання ковроліну способом одночасного з’єднання

Спосіб одночасного з’єднання застосовується тоді, коли не вдається домогтися того, щоб вся поверхня підлоги в кімнаті складалася з єдиного полотна.

Укладання ковроліну в цьому разі також проводиться з нахлестом в 5-10 см на кожну зі стін кімнати, а також з нахлестом близько 5 см на місці стику двох полотен. Після того, як була проведена розмітка і вирівнювання полотен, приблизно 2/3 кожного полотна за напрямком від стіни відгинається, поверхня підлоги промащується клеєм і проводиться укладання та розрівнювання ковроліну валиком. Після цього можна приступати до приклеювання ковроліну на місці стику полотен. Для цього поверхню підлоги знову ж промащується клеєм і на неї по черзі опускаються полотна ковроліну. Потім необхідно провести підрізання полотен, щоб отримати рівний і акуратно оформлений стик. Для цього потрібна довга рівна лінійка і дуже гострий ніж – лінійка прикладається на поверхню стику приблизно в центр нахлеста і гострим ножем відбувається розрізання відразу двох полотен, що і дозволяє створити ідеально зістикований шок. При необхідності після підрізання ковроліну можна ще раз нанести невелику кількість клею для кращої фіксації шва.

Настил ковроліну на скотч

Крім того, що ковролін може кріпитися до підлоги за допомогою спеціально призначеного для цього клею, можна робити настил ковроліну і на скотч, який також допоможе надійно зафіксувати покриття. Порівняно з клейовим способом укладання, це можна назвати більш економічним і простим, і саме цей спосіб найчастіше і використовується спеціалістами з проведення подібних робіт. При даному способі використовується двосторонній скотч, який приклеюється по периметру приміщення, а на кутах виробу робиться хрестоподібне нанесення скотча для ще більш надійної фіксації. Також по всій поверхні підлоги робиться сітка з скотча з квадратами приблизно 50 на 50 див. З’єднання стиків проводиться також за способом одночасного з’єднання, що дозволяє отримати ідеальний стик без зазорів.

Настил на скотч зазвичай застосовується у тому випадку, якщо в приміщенні обладнана система теплої підлоги, при якій клейовий спосіб укладання є небажаним.

Проте варто відзначити, що при простоті способу настилу ковроліну на скотч у нього є один дуже серйозний недолік, а саме те, що розраховувати на те, що фіксація протягом тривалого часу збереже свою надійність не варто – при такому способі укладання строк служби монтажу складає близько трьох років. Можливо, цей факт і не варто розглядати як недолік, адже три роки це теж не малий термін і буде привід щось змінити у своєму будинку і перетворити інтер’єр за допомогою нового статевого покриття.

Стретчинг

Спосіб укладання ковроліну, який отримав назву стретчинг, зазвичай використовується тільки фахівцями, оскільки самостійно провести такі роботи досить складно, однак згадати про те, що є така технологія укладання ковроліну все ж варто.

Принцип укладання ковроліну за методом стретчинг заснований на тому, що полотно ковроліну натягається за допомогою спеціальних рейок з цвяхами, які розташовують по периметру приміщення, після чого надлишки матеріалу підрізають, а по периметру встановлюється плінтус. За допомогою даної технології укладають ковролін як в житлових приміщеннях, так і в офісах і інших громадських місцях.

Укладання ковроліну – рекомендації по проведенню робіт

При проведенні робіт по укладанню ковроліну необхідно взяти до уваги кілька важливих рекомендацій, недотримання яких може істотно вплинути на якість робіт:

 • проводити укладання ковроліну необхідно в приміщенні, температура повітря в якому становить не менше 18 градусів;
 • крім температури повітря, ще однією важливою умовою є відсутність протягів;
 • при купівлі ковроліну необхідно перевірити, щоб всі рулони матеріали ставилися до однієї партії, адже тільки це може гарантувати 100% збіг кольору покриття;
 • у разі придбання ковроліну, ширина якого не менше ширини приміщення і якщо поверхня ковроліну має малюнок, необхідно купувати матеріал з запасом, який гарантує можливість суміщення малюнка;
 • перед проведенням робіт ковролін повинен знаходитися в приміщенні, в якому буде проводитися його укладання хоча б протягом доби, що особливо важливо в холодну пору року;
 • проводити укладання ковроліну необхідно після того, як були завершені інші ремонтні роботи в приміщенні, що дозволить уникнути його забруднення та запилення, ризик яких існує в процесі проведення ремонту.

Вибираючи між запропонованими технологіями укладання ковроліну, необхідно оцінювати сукупність чинників, а саме:

 • розміри приміщення;
 • передбачувані навантаження на підлогу — кількість людей, які буде користуватися приміщенням, використання важкої меблів і меблів на колесах;
 • основа ковроліну і підстава, на яке пропонується його укладання. Для невеликої кімнати з мінімальним навантаженням на підлогу можна вибрати найпростіший і дешевий бесклеевой спосіб, а для коридору або вітальні більш надійний спосіб укладання ковроліну на клей.

Тільки при якісному проведенні монтажних робіт по укладанню ковроліну можна розраховувати, що дане підлогове покриття відслужить заявлений виробником термін і в процесі експлуатації не буде мати потребу в проведенні коригувань. Перш ніж приступати до самостійного укладання, необхідно ретельно вивчити всі особливості кожного з можливих способів укладання та вибрати оптимальний виходячи з індивідуальних особливостей приміщення і його експлуатації.