Укладання ламінату без порогів: як покласти ламінат без порогів по всій квартирі, в дверному отворі без порогу, в двох кімнатах, між кімнатами

Покладений суцільним килимом по всій квартирі ламінат виглядає естетично і добротно. Пересуватися по ньому комфортно. Відсутність порогів спрощує процес прибирання. Але чи все так однозначно? У цій статті ми розглянемо різні сторони цього питання. Ми розповімо при яких умовах укладання підлоги без порогів дає можливість насолодитися її перевагами, а при яких може створити проблеми.

Укладання ламінату без порогів: як покласти ламінат без порогів по всій квартирі, в дверному отворі без порогу, в двох кімнатах, між кімнатами

Укладання ламінату в квартирі без порогів

Зміст статті

 • Укладання ламінату в квартирі без порогів
 • Переваги і недоліки такого методу
 • Як покласти ламінат без порогів
  • Укладання ламінату в двох кімнатах без порогу

Для отримання бажаного ефекту від укладання ламінату без порогів по всій квартирі необхідно дотримання певних обов’язкових вимог. Їх порушення загрожує негативними наслідками, які здатні переважити отримані в результаті такого способу настилу привабливість і комфорт.

Необхідно зауважити, що всі виробники ламінату однозначно рекомендують виконувати роботи з розривом полотна в дверних отворах. При настилі приміщень з великою площею необхідно робити деформаційні шви, які дають можливість компенсувати процеси сезонного розширення плашок.

Укладання ламінату без порогів: як покласти ламінат без порогів по всій квартирі, в дверному отворі без порогу, в двох кімнатах, між кімнатамиБагатошарові покриття для підлоги є похідним продуктом деревини, зберігає її властивість вбирати вологу з повітря і при безпосередньому контакті. У періоди вологої погоди, коливань температури повітря, при затоках водою такі процеси неминуче призводять до фізичного розширення плашок. Порушення рекомендацій щодо їх укладанні спричинить спучування покриття, скрипи або поява щілин між плашками. Це може погіршити міцність замкового зчеплення або призвести до випадання плашок. Виробники німецькою і бельгійською продукції називають 100 м2 (або приміщення 10 на 10 метрів), а максимальну цілісну площа підлоги для виконання настилу єдиним килимом. Для продукції, що випускається на російських лініях ця площа дорівнює 48 м2 (або приміщенню 8 на 6 метрів).

Ризик виконання безшовного настилу ламінату на великій площі або по всій квартирі/будинку можуть взяти на себе тільки досвідчені майстри, які добре знають параметри фізичного розширення матеріалу, технологію його укладання і здатні бездоганно виконати роботи в конкретних умовах. Перша умова полягає в підготовці ідеального підстави для виконання подальших робіт. При цьому краще виключити навіть допустимі виробником коливання рівня поверхні.

ВАЖЛИВО. Основа підлоги повинна бути ідеально рівним.

Такий ефект досягається різними способами, в залежності від того, вирівнювання якого підстави виконується. Це можуть бути:

 • рідкі вирівнюючі суміші/тонкошарові наливні підлоги — для бетонного підстави;
 • бездоганно виконаний настил з OSB-плит, фанери;
 • вирівнювання за допомогою циклевальной або шліфувальної машини — для дерев’яної підлоги.

Допускається вирівнювання бетонної підлоги за допомогою мозаїчно-шліфувальної машини.

Інформація щодо гранично допустимої площі, на яку можна укладати ламінат без порогів, міститься в інструкції, що розміщується на вкладишах у пачках з плашками. Там же вказані параметри допустимої вологості підстави і інші рекомендації щодо монтажу матеріалу.

ВАЖЛИВО. Вся поверхню основи під монтаж повинна бути виведена в нуль. Після цього його приводять в ідеально чистий стан.

Виконання робіт по настилу підлоги в двох або більше кімнатах одним килимом без порога вимагає професійних знань і навичок. Виконання подібних робіт непрофесіоналом можливе тільки після ретельної підготовки.

Ламінат класифікується за рівнем міцності. Більш високий клас забезпечить відповідну якість покриття і тривалий термін служби.При виборі слід звертати увагу на щільність з’єднання плашок і якість з’єднань. Вибираючи клас матеріалу для настилу без порогів, орієнтуються на найбільш інтенсивно яке експлуатується приміщення. В іншому випадку покриття в ньому прийде в непридатність помітно раніше, ніж в інших. Це змусить раніше замінити всю вкриту одним килимом поверхню.

Виконання настилу в приватному будинку зажадає влаштування гідро-і теплоізоляційних шарів, які укладаються поперек напрямку монтажу ламінату. Підкладка виконується з нахлестом близько 10 див.

ВАЖЛИВО. До початку робіт ламінат повинен знаходитися в тому ж приміщенні не менше 2 доби. Не слід виконувати монтаж при підвищеній вологості. Її рівень повинен бути допустимим вказаною в інструкції до матеріалу.

У місцях примикання до стін, дверній коробці, трубах або іншим об’єктам обов’язково залишати технологічні зазори.

Переваги і недоліки такого методу

Професіонали та виробники віддають перевагу настилу ламінату з порогами. До виконання робіт без порогів вдаються у випадках, коли граничні профілі не вписуються в дизайн-проект квартири або будинку або вони категорично не сприймаються замовником.

Перерахуємо основні переваги та недоліки методу без порогів:

 

Переваги

 

Недоліки

 

Відмінний вигляд. Ефект єдиного простору.

 

Порушення інструкцій виробників, що виключає їх гарантійні зобов’язання.

 

Комфортно пересуватися.

 

Пошкодження однієї ламелі змушує заміну покриття не в одній кімнаті, а у всій квартирі.

 

Спрощується прибирання.

 

Висока ймовірність спучування покриття.

 

 

 

Необхідність професійної укладки, а не виконання її своїми руками.

 

 

 

Вартість роботи більш висока в порівнянні з монтажем з порогами.

З таблиці видно, що настил без порогів має більше мінусів, ніж плюсів. До того ж виробники декоративних стиків пропонують багатий асортимент з обробкою під камінь, дерево і інші матеріали різних відтінків і форм. З їх допомогою можна створити рівні стики, округлі і більш складних форм.

Укладання ламінату без порогів: як покласти ламінат без порогів по всій квартирі, в дверному отворі без порогу, в двох кімнатах, між кімнатами

Як покласти ламінат без порогів

Для раціонального витрачання матеріалу бажано зробити точні виміри і виконати на папері масштабовану розкладку плашок з урахуванням напряму їх укладання. Починати роботу слід з стіни з вікном у найбільшій кімнаті і рухатися у напрямку до виходу.

Подальші операції проводять в такій послідовності:

 • у плашок першого ряду потрібно спиляти замок;

 • по периметру кімнати укладають впритул до стін куплені клини або саморобні прокладки шириною ≈ 12 мм для створення технологічного зазору для розширення плашок без спучування (по закінченні роботи вони забираються);

 • попередня укладання першого ряду для визначення довжини останньої ламелі;

ВАЖЛИВО: Якщо попередня укладання першого ряду покаже, що останню ламель необхідно підрізати більше, ніж на дві третини, виконують укорочення на одну третину довжини першою в ряді ламелі.

 • після укладання першого ряду всі наступні ряди монтуються зі зсувом на 1/3 або 1/2 довжини ламелі (по всій площі однаково).

Збільшувати технологічний зазор, щоб уникнути спучування покриття не слід, так як це призводить до утворення щілин між ламелями.

Укладання ламінату в двох кімнатах без порогу

Укладання ламінату без порогів: як покласти ламінат без порогів по всій квартирі, в дверному отворі без порогу, в двох кімнатах, між кімнатамиУкладання ламінату в дверному отворі без порогу між кімнатами потребує особливої уваги і підготовки. Професіонали вважають, що підлогове покриття повинне монтуватися до установки дверної коробки. У такому разі ламінат підрізають за формою дверного отвору. Якщо двері вже встановлена, необхідно зняти дверне полотно, а в дверній коробці виконати пропив, який завести ламель. Пропив роблять з розрахунком, щоб не було тиску на ламінат, зазор повинен складати ≈ 10 мм. Для цього на чорнову підлогу поруч з дверною коробкою укладають ламель з підкладкою, відзначають горизонтальну лінію (з урахуванням зазору), за якою потім виконують пропив. Після монтажу всіх ламелей встановлюють плінтус. Якщо приміщення з ламінатом примикає до кухні, до якої покладена плитка, стикуються з плиткою плашки потрібно максимально точно обрізати, а стик затерти спеціальної затіркою.