Ламінат сьогодні займає лідируючі позиції серед популярних покриттів для підлоги. І це не дивно, адже в ньому поєднуються дивовижні експлуатаційні якості, нешкідливість, зручність і прекрасний зовнішній вигляд, а, крім усього цього, він має ще й хорошою ціною, доступною для широкого кола покупців. Оскільки ламінат випускається повністю готовим для укладання і до нього додається інструкція виробника, з цією справою зможе впоратися практично будь-яка людина, бажаючий зробити все своїми руками. Існує все ж кілька нюансів, які потрібно знати і враховувати, щоб укладання ламінату на бетонну підлогу була виконана бездоганно і професійно.

Укладання ламінату на клеї

Зміст

 • Підготовка поверхні бетонної підлоги
 • Вибір і укладання підкладки під ламінат
 • З чого складається ламінат
 • Способи укладання ламінату
 • Інструкція з укладання ламінату на бетонну підлогу
 • ? Підготовка поверхні бетонної підлоги

  Укладання ламінату на бетонну підлогу починають з оцінки поверхні бетонного покриття. Відповідність підлоги горизонтального положення вимірюється за допомогою рівня. З практики відомо, що в реальності не буває ідеального бетонного покриття. Тому спочатку необхідно виправити рівень підлоги, ліквідуючи перепади і нерівності. Потрібно пам’ятати, що якщо поверхня не опрацювати як слід, це буде видно неозброєним оком, а з плином часу ламінат придбає форму підлоги, що навряд чи обрадує господаря житла.

  Якщо перепади не дуже великі, виправляють лише ту частину підлоги, яку необхідно коригувати. Але в більшості випадків буває легше укласти заливні підлоги або виконати повну суху стяжку, ніж вирівнювати підлогу по частинах. По-перше, цим продовжується термін служби покриття. По-друге, зовнішній вигляд виконаної роботи буде більш красивим і приємним.

  Звичайну цементну або бетонну стяжку підлоги потрібно витримувати якийсь час після укладання, поки не зникнуть всі ознаки вологості. В даний час стали застосовувати всілякі швидкотверднучі наливні самовирівнюючі суміші. Покриття повинне мати товщину близько 30 мм і більше. Вже через кілька годин така стяжка твердне і по ній можна пересуватися, а через кілька днів роботу можна відновити. Точні дані про придбаному матеріалі можна знайти на упаковці або в інструкції.

  Використання самовирівнювальною суміші

  Важливо знати! Для укладання ламінату рекомендується підготувати поверхню не тільки підлоги, але і стін. Правильна геометрія укладання буде забезпечена, тільки якщо кути в кімнаті будуть складати точно 90 градусів.

  ? Вибір і укладання підкладки під ламінат

  Для того, щоб якісно укласти ламінат на бетонну підлогу, дуже важливо підібрати хорошу підкладку. Підкладка виконує функції звуко – і теплоізоляції, а також пом’якшує удари і рух ламінату щодо бетонної підлоги. В якості підкладки під ламинатное покриття використовують ДВП, фанеру, коркове покриття з коркової крихти з бітумними добавками, спінений поліетилен.

  Найпоширеніший варіант – це пінополіетилен (тонка біла плівка). Плівка хороша своєю ціною, її можна знайти в будь-якому господарському магазині. Така підкладка для ламінату підходить у випадках, коли підстава підлоги добре підготовлено.

  Пенополиэтиленовая підкладка під ламінат

  Пінополіетилен володіє наступними корисними властивостями:

  • контакт з бетоном не истончает його з часом;
  • добре поглинає звуки, внаслідок чого виключається неприємний «стукіт копит»;
  • неїстівний для комах і гризунів.

  З недоліків такої підкладки можна відзначити низьку нивелирную здатність. Вона лише згладжує перепади не більше 2-3 міліметрів. Але її можна скласти в декілька шарів, тим самим підвищуючи поглинання звуку і теплоізоляцію. Вона особливо важлива на перших поверхах будівель або в приміщеннях з високою вологістю. Плівку укладають з перекриттям в 20-25 см, місця з’єднання зміцнюють клейкою стрічкою.

  Зміцнення з’єднання підкладки клейкою стрічкою

  Особливою популярністю у всьому світі користується з’явився відносно недавно екструдований пінополістирол. Він випускається в невеликих аркушах розміром 100х50 см (бувають і інші розміри). Рівна поверхня укладається під ламінат, а інша сторона – обличчям до бетонної підлоги. Так створюється чудова амортизація і поглинання звуку. На такий підкладці варто зупинити свій вибір, вона має ряд переваг:

  • відмінно згладжує поверхні (до 6 мм);
  • легко і швидко вмонтовується (використовуються і невеликі відрізані шматки, що досить економічно);
  • спеціальна форма матеріалу створює відмінну звуко – і теплоізоляцію;
  • довговічна (термін служби більше, ніж у ламінату – до 50 років).

  Правда, коштує така підкладка дорожче пінополіетилену. Але її висока міцність виключає такі неприємні казуси, як випадкове пошкодження.

  Останнім часом на ринку з’явилася пробкова підкладка з бітумом, яка коштує набагато дорожче, але і її корисні властивості на високому рівні: крім звуко – і теплоізоляції цей матеріал володіє мікровентиляції, санацією повітря, тривалим терміном експлуатації.

  Складно відповісти однозначно на питання, яку краще вибрати підкладку під ламінат. Вибір підкладки залежить багато в чому від того, наскільки добре була підготовлена поверхня підлоги. Для ідеально підготовленого рівної підлоги підійде будь-який матеріал, а якщо грошей небагато, тоді треба вибрати найбільш економічний варіант.

  ? З чого складається ламінат

  Ламінат – це багатошарові планки, основний компонент яких ДВП (іноді ДСП). Найчастіше кожна планка ламінату складається з 3-х шарів, і кожен з них виконує певні функції:

  • Верхній шар – це захисне покриття з меламінової або акрилової смоли. Завдяки йому ламінат володіє абразивної стійкістю, хорошою опірністю подряпин і інших механічних пошкоджень, несприйнятливістю до плям і впливу сонячних променів.
  • Другий шар – декоративний – являє собою просочену смолою папір з малюнком. Саме він надає ламінату індивідуальний зовнішній вигляд і естетичну цінність.
  • Нижній шар є стабілізуючим. Він забезпечує стійкість матеріалу до змін рівня вологості і перепаду температур в приміщенні.

  Іноді в складі ламінату є і четвертий шар, що представляє собою спеціальну плівку, яка підвищує ударостійкість, або ж це звукопоглинаюча прошарок. Ось з чого складається такий популярний сьогодні матеріал ламінат.

  ? Способи укладання ламінату

  Технологія укладання ламінату передбачає два способи:

  • клейовий;
  • бесклеевой або замковий.

  Перший спосіб останнім часом використовується дуже рідко через його мінусів. При використанні клейового способу планки фіксують методом «гребінь-паз», використовуючи спеціальний клей. Однак з плином часу клей втрачає свої клеючі властивості і в ламінаті утворюються щілини. Крім того, якщо виникає необхідність замінити окрему планку, це неможливо зробити, не порушивши повністю всю конструкцію.

  Укладання ламінату беськлєєвим способом

  Тому сьогодні для укладання ламінату використовуються більш сучасні та надійні способи – безклейові системи («замкові» і «збірні»). При їх застосуванні скорочуються терміни монтажу, підвищується якість збірки (утворюються міцні з’єднання), виключається утворення зазорів і полегшується ремонт. Монтується таким способом ламинатное покриття можна відразу експлуатувати, не чекаючи висихання клейового складу.

  ? Інструкція з укладання ламінату на бетонну підлогу

  Для початку ламінат необхідно залишити як мінімум на два дні в розпакованому вигляді в кімнаті, де його будуть укладати, бажано при температурі не менше 18 ? С і вологості не більше 70%. Це потрібно для адаптації покриття до температури і вологості приміщення, що полегшить роботу по монтажу і значно знизить можливість появи в майбутньому неполадок.

  Укладання ламінату в шаховому порядку

  Сам процес укладання ламінату не складний, головне, щоб поверхня підлоги була добре підготовлена. Її зможе виконати практично будь-яка людина, якщо буде робити все акуратно і без поспіху.

  Розрізання ламінату за допомогою електролобзика

  Для укладання знадобляться інструменти і матеріали:

  • лінійка;
  • маркер;
  • рулетка;
  • молоток;
  • електролобзик;
  • дерев’яний брусок;
  • розпірні клини.

  Дошки ламінату підбивають молотком для більш щільного прилягання

  Важливо знати! Укладання ламінату починають з лівої сторони кімнати, за напрямом джерела природного освітлення, тоді стики будуть менше помітні.

  Далі роботу з укладання ламінату на бетонну підлогу виконують поетапно в такому порядку:

 • На підготовлену поверхню стелять спеціальну підкладку (спінений поліетилен, повсть, коркове покриття тощо). Це дасть змогу амортизувати покриття під час ходьби, а також досягти хорошої звукоізоляції. Підкладку кладуть у напрямку укладання ламінату.
 • Відразу укладають перший ряд, на останній дошці відзначають відстань до стіни і обрізають електролобзиком. При цьому, вставляючи розпірні клини, потрібно не забути залишити між стіною і ламінатом відстань 10-15 мм (воно закриється потім плінтусом). Щоб дошки прилягали більш щільно між собою, їх потрібно підбивати молотком, використовуючи при цьому дерев’яний брусок як надставки. Таке побивання виробляють під час всього процесу укладання.
 • Укладання другого ряду починають з відрізаною дошки, що залишилася від першого ряду, і в кінці знову з’явиться обрізаний шматок. Він піде на початок 3-го ряду і так далі: в результаті вийде своєрідний шаховий ефект, завдяки якому навантаження на підлогу буде розподілятися рівномірно.
 • Коли другий ряд буде повністю зібраний по довжині, його вставляють в замок першого ряду під кутом 30-40? і, натискаючи вниз, замикають його.
 • Далі вищезгадану процедуру повторюють, поки не укладають всю поверхню, до останнього ряду.
 • Останній ряд зазвичай доводиться рівняти по ширині. Для цього останню панель кладуть на панель вже встановленого ряду гребенем до стіни. Вставляють розпірні клини товщиною 10 мм зазору. Зазор залишають для того, щоб потім, в процесі експлуатації ламіновані дошки не ставало дибки при зміні рівня вологості або перепадах температури. Далі наносять на панель лінію розрізу і за допомогою електролобзика відрізають.
 • Якщо є необхідність, вирізують отвори для труб, так само залишаючи зазор 10 мм По закінченню роботи ці отвори закривають спеціальними розетками.
 • Укладання ламінату:останній ряд

  Розібравшись в технології укладання ламінату на бетонну підлогу, можна запросто самостійно виконати цю роботу (перегляньте коротку відео інструкцію по укладанню).

  Ну а якщо ви вирішили найняти робітників, ви зможете спостерігати за процесом зі знанням справи і правильно оцінити якість виконаної роботи.