Укладання ламінату на дерев’яну підлогу: підготовка до роботи, етапність

На сьогоднішній день не так багато підлогового покриття хорошої якості, у складі якого є деревина. Ламінат відмінно підходить для облаштування житлового приміщення, але є деякі нюанси, які повинен знати кожен, хто вирішив покласти в своїй квартирі ламінат. Монтувати його можна практично на будь-яке покриття і навіть на дерев’яну підлогу. Найголовніше, щоб поверхня була рівною.

Якщо ж у квартирі вже є дерев’яна підлога, демонтувати який ви не збираєтеся, то необхідно пам’ятати про рухливість деревини.

Підготовка до роботи матеріалів та інструментів

Зміст статті

 • Підготовка до роботи матеріалів та інструментів
 • Розрахунок кількості необхідного матеріалу
 • Установка підкладки
 • Як правильно покласти ламінат на підлогу з дерева
 • Установка плінтуса

Укладання ламінату на деревяну підлогу: підготовка до роботи, етапністьМожна укладати ламінат на дерев’яну підлогу? Нам знадобиться підготувати:

 • рулетку;
 • куточок і рівень;
 • ніж будівельний;
 • ножівку;
 • простий олівець;
 • молоток;
 • монтажну скобу;
 • молоток з дерева;
 • дриль;
 • довгу лінійку.

Придбати все це можна в будь-якому будівельному магазині і особливих навичок для використання інструментів не потрібно.

Переваги ламінату:

 • низька вартість;
 • естетичний вигляд;
 • довговічність;
 • гнучкість.

Розрахунок кількості необхідного матеріалу

Укладання ламінату на деревяну підлогу: підготовка до роботи, етапністьМожна стелити ламінат на дерев’яну підлогу? Для початку потрібно розрахувати кількість необхідного матеріалу. Необхідно прорахувати площа приміщення і додати 10% на обрізання.

Якщо ж ви плануєте укладати ламінат по діагоналі, то необхідно закупити матеріалу на 20% більше. Враховуйте і той момент, що ламінат різного виробника може бути різної довжини. Зверніть увагу і на те, щоб весь матеріал з однієї партії. Ламінат з різною партії може трохи відрізнятися візерунком. Купуйте тільки ламінат в упаковках без пошкодження, інакше замки можуть бути з браком.

При виборі фанери вибирайте варіанти по товщині не менше 12 мм.

Установка підкладки

Укладання ламінату на деревяну підлогу: підготовка до роботи, етапністьЯк покласти ламінат на стару дерев’яну підлогу? Найбільш економним варіантом підкладки є поліпропіленова. Вона не лише вирівнює поверхню, але і відмінно ізолює приміщення від шуму.

Не забудьте пропилососити повторно, перед тим як почнете укладати підкладку, підлогу. Підкладка кладеться з невеликим припуском в бік стіни, щоб потім її можна було трохи скорегувати і склеїти клейкою стрічкою. Підкладка укладається одним шаром.

Як правильно покласти ламінат на підлогу з дерева

Укладання ламінату на деревяну підлогу: підготовка до роботи, етапністьЧи можна на дерев’яну підлогу покласти ламінат? Не забудьте, що він обов’язково повинен полежати в умовах вашої квартири, щоб пристосуватися до температурного режиму.

Як правильно укладати ламінат на дерев’яну підлогу? Укладати його необхідно з найбільш видного в приміщенні кута. Зверніть увагу, що якщо в приміщенні є двері, прибирати яку ви не збираєтеся на момент ремонту, то починати укладати ламінат потрібно саме від неї.

Стелимо ламінат на дерев’яну підлогу своїми руками так. Для монтажу не знадобиться клей, адже він з’єднується замковим методом. Це плаваючий вид покриття, тому як він не приклеюється до підлоги, а вільно лежить на підкладці. Ламінату властиво змінювати розмір під час зміни температурного режиму, тому прикручувати його на шурупи не варто.

Перша деталь кладеться в кут, після чого стикується з подальшою деталлю. Таким чином, збирається ряд. При необхідності підрізаємо останню деталь ряду. Пиляти деталі можна пилою з дрібними зубами, щоб не було пошкоджень на поверхні ламінату.

Як постелити ламінат на стару дерев’яну підлогу? Укладаючи дерев’яне покриття, не забувайте залишати щілину розміром 1 см біля вікон, труб і дверей. Більше 2 см не варто залишати отвори.

Як стелити ламінат на дерев’яну підлогу? У магазині також можна придбати готові набори для монтажу ламінату.

Для того щоб підлога була набагато міцніше можна придбай герметик і фіксувати їм стики. Після цього починаємо укладати другий ряд, а після з’єднуємо його з попереднім. Для того щоб полегшити роботу, рекомендуємо укладати другий ряд максимально близько, щоб його можна було підняти і зафіксувати з першим. Все це робиться під кутом.

Деякі різновиди можна заклацнути цілим рядом, а необхідно зчіплювати тільки по одній деталі.

Як правильно стелити ламінат на дерев’яну підлогу? Можна перший ряд не складати біля самої стіни, а після того, як зберете кілька рядів, пересунути їх впритул до вікна. Зверху обов’язково поставити щось важке. Це набагато простіше, особливо коли стіни не ідеально рівні.

Можна покласти ламінат на дерев’яну підлогу? Складним моментом є те, що його потрібно класти в шаховому порядку. Якщо перший ряд почали з половинки, то другий необхідно починати з цільної деталі і так далі. Так замки будуть з’єднані набагато міцніше, і обрізків буде менше.

Аналогічно укладаються всі наступні ряди. Доходячи до труби необхідно прорізати отвір за допомогою пилки з дрібними зубцями або лобзика.

В останньому ряду кожну панель необхідно підпилювати по довжині. Точно також защипуємо її, як і попередні ряди.

Установка плінтуса

Укладання ламінату на деревяну підлогу: підготовка до роботи, етапністьЯк постелити ламінат на дерев’яну підлогу? Завершальним етапом є монтаж плінтусів. Вони не тільки виконують естетичну функцію, але і можуть приховувати кабелю проходять уздовж стіни.

Дерев’яний плінтус коштує дорого і його в основному використовують виключно для паркету. При цьому його дуже складно монтувати на нерівні стіни.

Укладання ламінату на дерев’яну підлогу своїми руками відбувається поетапно. Плінтуси з МДФ не поступаються за якістю, але при цьому коштують в рази дешевше. Але вони також досить крихкі, і їм потрібна рівна поверхня, інакше можуть зламатися під час монтажу. Кріпити їх можна за допомогою саморізів або рідких цвяхів. Монтувати за допомогою рідких цвяхів дуже просто, але демонтувати таку підлогу після практично неможливо. Саме тому рекомендуємо зупинитися на саморізах. Цей варіант трохи складніше, але якщо розібратися, то справитися з ним під силу навіть непрофесіоналові.

Як правильно стелити ламінат на дерев’яну підлогу? Сучасний плінтус складається з двох деталей. Перша — деталь, яка кріпиться до стінки, а друга декоративна, яка надівається на неї. Є й інший спосіб — спочатку монтуються кронштейни, а після надівається пластиковий плінтус.

Щоб покласти ламінат на дерев’яну підлогу, після цього просвердлюємо отвори під дюбелі кожні 25-30 см, прикріплюємо першу частину плінтуса. Кріпимо основну частину, ховаємо дроти, після цього одягаємо декоративну основу. Крім цього, для естетичної стикування застосовуємо кути і заглушки.

Для того щоб приховати отвір навколо труби, використовуємо спеціальну обведення. Вона запобіжить попаданню сміття. Якщо труба знаходиться надто близько до стінки, то для початку потрібно відміряти заготівлю, після чого посадити на рідкі цвяхи або спеціальний клей.

Як укласти ламінат на дерев’яну підлогу? Купуючи підлогове покриття з дерева, не забувайте придбати відразу всі комплектуючі. Ламінат також купуйте з запасом, інакше, якщо його не вистачить, то потім доведеться об’їхати багато магазинів в пошуках підходящого відтінку.

В останню чергу кріпимо поріжок біля дверей. Він обов’язково потрібен, для того щоб приховати різницю висот між кімнатами. В кожній кімнаті необхідно класти ламінат, починаючи з вікна, і залишати щілину біля порога.

Але якщо висота в кімнатах абсолютно однакова, то можна обійтися і без порога. Без нього буде набагато простіше проводити прибирання в приміщенні. Якщо ж з’явиться який-небудь дефект, то можна просто розпиляти паркет під дверима.

За допомогою ламінату можна зробити красивий підлогу в приміщенні навіть на старому дерев’яному покритті. На придбання всього матеріалу може піти кілька днів, а на укладання ламінату і того менше.